Skocz do zawartości

overclocking-pomoc


kuback

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Pół roku temu kupiłem komputer podkręcony i7 920 na 4.18. Śmiga aż miło. Ale któregoś dnia musiałem zrestartować komputer i teraz widzę, że sprzęt chodzi na ustawieniach standardowych. Jak powrócić do ustawień overclockingu? Kilka miesięcy temu miałem podobny problem i jedno przestawienie w biosie i było ok, ale teraz nie potrafię tego ustawienia odnaleźć. Rzadko zaglądam do biosu :/. Bardzo proszę o podpowiedź. Pozdrawiam. (PS. Nie mam kontaktu z osobą, która komputer ustawiała).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

hmm nigdy nie bylem w podobnej sytuacji bo zwykle sam sobie podkrecam, wiec nie wiem czy sie da odtworzyc jakos ustawienia biosu, czasem jak cos "nie zagra" wyskakuje komunikat gdzies na poczatku bootowania, cos chyba jak "overclocking failed costam costam" i masz dwie opcje do wyboru, albo uruchomic na standardowych albo wejsc do biosu aby uzyc poprzednich ustawien, ale jak juz uruchomil sie na standardowych to nie wiem...

 

ale sprzedawca powinien Ci ustawic profil w biosie, najlepiej ze dwa albo i 3, bo jezeli sprzedawal Ci sprzed podkrecony to do niego nalezy sprawienie aby on tak dzialal...

 

nie wiem jak sie dogadywales z gwarancja etc, wiec nie wiem czy Wallop sie pozniej nie wypnie na Ciebie ze cos sam namieszles ( co by bylo hamowa ;) ) ale jak chcesz to mozesz sam sprobowac podkrecic go do tamtych wartosci ( http://pclab.pl/art34220.html poradnik z wyjasnieniem co i jak)

greets

 

edit: do sprawdzenia czy konfuguracja jest stabilna uzywaj, memtesta do sprawdzania pamieci oraz prima do procka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świerszcz dość mocno narzekał na ten sprzęt. Skontaktuj się z nim i spytaj czy znalazł jakieś rozwiązanie.

 

ja też spotkałem się z negatywnymi opiniami o sprzęcie od Wallopa... choć na początku było ok...

 

co do core i7, nie wiem co konkretnie masz w budzie, bo jeżeli 4.18 bez dobrego chlodzenia to jest troche za duzo, tzn do zwyklej pracy starczy i nic sie nigdy nie zawiesi ale przy mocnym obciazeniu może się wieszać, u mnie działa na 4,2 ale sam sobie skladalem i troche musiałem się nakombinować żeby było stabilnie, z perspektywy czasu teraz ustawilbym 4.0 i olal te 0.2GHz ;) takze może sprobuj dokrecic do 4.0 -4.1 i zostaw tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mam P6T deluxe v2 i i7 950, max stabilne oc jakie udało mi się osiągnąć to 4.00 na powietrzu, 4,20 sie wieszało. Max temp przy renderingu vray to 70 stopni. czyli ok :)

 

kuback na necie jest masa tutków do i7 jak podkręcać.

Tego nie da się popsuć, chyba że bardzo chcesz.

Edytowane przez Kub@
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli procesor jest chłodzony powietrzem, to tak się dzieje ponieważ cooler może być zapchany kurzem i efektywność chłodzenia spadla. Proponuje obserwować temperatury na rdzeniach od czasu do czasu i użyć sprężonego powietrza do oczyszczenia. Z moich doświadczeń wynika że różnice mogą sięgać 10 stopni stąd pewnie problem. Wallop nie musi zmartwychwstawać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obudowa cosmoS -> http://www.benchmark.pl/mini-recenzje/Cooler_Master_Cosmos_S__obudowa_nie_z_tej_ziemi.-1699.html, chłodzenie wodne.

Nie znam się na tym, ale chodził bardzo stabilnie, choć przyznam, że nie obciążałem go zbytnio, nie było okazji. Jakiś informatyk ustawił mi na 4.0 i z tego co czytam chyba tak zostawie. Dzięki za odpowiedzi.

Przy okazji, czy możecie powiedzieć, jak wyłącza się stronę startową płyty głównej ? Przy włączeniu kompa załącza się i musze czekać 10s aż się wyłączy. Jak zrobić aby po włączeniu bez zbędnych rzeczy komp wystartował do systemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogrzeb w opcjach biosu i poszukaj zakładkę "bootup" ew. inaczej to sie może nazywać...np startup options lub etc. Ew. przejrzyj wszystko i poszukaj "Startup logo"/"bootup logo" i ustaw na disable. Może to też byc opisane jako "fullscreen logo".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności