Skocz do zawartości

sub-surface - jak ??


grim

Rekomendowane odpowiedzi

Od pewnego czasu próbuję na swojej własnej skórze co można uzyskać za pomocą Brazila i bez kłamstwa mogę przyznać, że jest to dla mnie \"dream come true\". Z jednym wyjątkiem: sub-surface effects. Jak to właczyć ? nie wiem. Opisze wam prostą scenkę, renderowaną Brazilem 1.0.3, w której ewidentnie powinny być sub-surface, a nie ma. Ni w ząb.

 

a więc:

01) Create->Box->Keyboard Entry (X:0, Y:0, Z:0, Length:30, Width:30, Height:30)

02) Material Editor->1 - Default (type:Brazil Advanced, Base Shader: Wax, Diffuse (Cs):R=32,G=192,B:255, Backscatter=0,5)

03) assign material to selection

04) Create->Brazil Light (pozycja:-100,-50,100, cel:0,0,90, shadows: on, type:disc area, diameter:10, focus: on, hotspot:20, falloff:30)

05) Create->BCam (pozycja:50,-110,10, cel:0,0,50, focal len:25)

06) Render (Production Renderer:Brazil r/s 1.0.3, Luma Server: (Indirect Illumination: on, Sub-Surface Effects: on, global scale:1, sample rate:3, bounces:3), CSG Server: (Ground plane: on, base altitude:0))

 

...i po mojemu powinienem uzyskać obraz niebieskiej kolumny, w którą u szczytu wnika światło i rozświelta ją... a uzyskuję po prostu niebieską kolumnę...

 

Kombinowałem już na wszystkie sposoby. Pomóżcie. O co chodzi ? Błąd Brazila ? Nie chodzi z jego domyslnym światłem ?? Pożarł się z maxem 5 ???

 

pomóżcie...

 

[Edited on 15-2-2003 by grim]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość User190

Zmieniasz wartość i parametry Transluency w extended parameters - Brazil Basic Material...

I powinno działać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ale to nic nie daje... właściwie zmania Translucency nic a nic nie zmienia w renderingu. Czy mógłby ktoś podesłać mi na maila jakąkolwiek scenę, w któej zmana parametry Translucency w jakimś materiale ma wpływ na to jak wygląda render ? Może być prosta kulka... cokolwiek. Reszty dojdę sam.

Plz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Cze

Pisze z informatyki, wiec nie bedzie dokladnie, ale zawsze to jakas pomoc.

 

W zakladce sss, zmieniasz dwie zmienne na bardzo wysokie wartości! (pierwsza na około 300, druga 70 :-)))

 

Do tego dochodzi transluency i już masz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maan :D thx a LOT! workin\' !! :cool:

 

...nie zrobiłem tego tak jak pisałeś. Użyłem Brazil Advanced; Wax Shader; zwiększyłem backscatter do 0.5, Thickness 50, intensity: 10; w rendererze tak jak pisałeś: Global Scale 200, Sample rate 50

 

zrobiłęm scenkę z torus knotem - wygląda ładnie (jak lód), choć b. wolno się liczy...

jak to opanuję do końca, może zrobię Tutorial ;-)

 

[Edited on 21-2-2003 by grim]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Ej, człowieku - bo mi chleb od ust odbierasz ;-)))

Jak poznasz to dobrze, to skrobnij coś - będzie dla potomnych :-)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hump !!

dobierzesz sie jak poczytasz to forum troszke..

gdzies tam ze 20 razy wkleilem link do tych tutoriali

to co podales to okladka, reklama tego co jest w srodku

poszukaj, .. na forum.. a znajdziesz !!

pzodro

fotoas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Hehehe... niezłe... podejrzewa, że tam raczej nie świętują naszej niepodległości ;)))

 

Fotoas - jak chcesz to możesz coś skrobnąć o SSS, bo ja napisałem co nieco o fotonach, ale nie chcę tego umieszczać w necie, bo troszkę mało tefgo wyszło :( Na więcej na razie nie mam czasu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak wyzej - w pierwszym moim linku - napisane tutoriale byly dla \"posiadaczy\" brazila w wersji poprawnej \"biznesowo\". mysle ze istnieje duza szansa ze pod tym drugim konkretnym adresem juz sie nie pojawia.

pewnie sie zdziwili jak im statystyka odwiedzin skoczyla o 1000%

no ale gdzies pewnie predzej czy pozniej wyplyna

tymczasem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności