Skocz do zawartości

G-Buffer ?


stec

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie do bardziej zawaznsowanych kolegow

czy ktos wie jak wyrenderowac obrazek by miec na warstwach jego poszczegolne skladowe tj: cienie, swiatla kolory, itp - urzywam vray + 6 max

Byc moze jest to zwiazane z zakladka G-Buffer,

Jesli ktos wie lub ma jakis pomysl bede bardzo wdzieczny za odpowiedz.

 

pozdr dla wszystkich forumowiczow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

jednak cos nie tak ...okazuje sie jak zaznacze w zakladce G-buffer Output channels to co mnie interesuje np: Material transparency + zaznacze enable build in VFB to w wyrenderowanym oknie perspektywy moge zmienic z RGB Alpha na to co mnie interesuje w tym wypadku Material transparency i pokazuje sie to co ma sie okazac jest wszystko pieknie do momentu zapisania. otoz w jakim formacie bym nie zapisal jpg ,bmp tiff etc to zawsze po otworzeniu w photoshopie efekt jest taki sam czyli obrazek z cieniami kolorami itp - no nie wiem o co

jesli ktos wie co robie zle prosze rade ...

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to wciaz nie o to chodzi....

po zrenerowaniu obrazka i wybraniu w moim przypadku Material transparency w oknie perspective zapisuje jako tiff z kanalem alpha - ale co to ma dac .... ? dzieki t emu moge usunac tlo w fotoszopie ale wciaz nie widze efektu g- buffera tylko mam obrazeh tylko wciaz mam obrazek z cieieami itp ---pewno cos zle robie jesli ktos moze pomoc bardzo prosze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec spodziewalem sie ze zobacze to co widze w max np. velocity

(plik o nazmie max.jpg ktory dolanczam)

jednak po zapisaniu go w tiff widze: plik o nazwie photoshop.jpg

- o co tu chodzi? moze ktos jest mi wstanie wyjasnic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec spodziewalem sie ze zobacze to co widze w max np. velocity

(plik o nazmie max.jpg ktory dolanczam jesli sie uda)

jednak po zapisaniu go w tiff widze: plik o nazwie photoshop.jpg

- o co tu chodzi? moze ktos jest mi wstanie wyjasnic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

\"For most kinds of files, only the RGB and alpha channels are available. If you render a Rich Pixel Format or RLA format file, additional channels can be present.

 

The virtual frame buffer displays non-visual channels, such as Material Effects or the G-Buffer, using colors it randomly assigns to distinct values.

 

Layer: This spinner appears on the Virtual Frame Buffer toolbar when you render to the RPF or RLA file format. It lets you see the information at different layers of the following channels:

 

Z-buffer

Normal

Non-Clamped Color

Coverage

Node Render ID

Color

Sub-Pixel Weight

Sub-Pixel Mask \"

 

to cytat z manuala do 3ds viz4 wynika stad ze kanaluy takie jak z byffer, material, object node itp mozna zapisywac (przynajmniej w 3ds viz) w tych plikach (rla, rl cos tam ) problem polega na tym ze nicoprosz discreet comustion ich nie otwiera (przynajmniej ja moglem je tylko tam otworzyc) no ale za to mialem wtedy plik z warstwami odpowiadajacymi poszczegolnym kanalom o ktorych pisales ;) ... wiec jesli masz combustion problem nie ustnieje, jesli nie masz to musisz opszukac konwertera krtry otwiera te rozszerzenia plikow ;) milego poszukiwania ;) pozdr boba (miki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) w tej chwili vray jeszcze nie obsluguje render elements,

ma to byc w wersji 1.5

2) kanaly g-buffera po uaktywnieniu sa dostepne poprzez zapisanie pliku w rpf i import do combustion.

3) od biedy mozna sprobowac pobawic sie psd menagerem, ale niestety supportuje tylko kilka opcji, nie ma mozliwosci zapisania np. tylko warstwy cieni lub tylko odbic.

jezeli bardzo to potrzebujesz, mozesz pobawic sie z materialem \"mate-shadow\" oraz z vrayowymi opcjami renderingu obiektu (zakladka system w ustawieniach rendera) jest tam kilka przydatnych rzeczy, m.innymi ustawienia kanalu alpha osobno dla wszystkich obiektow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności