Skocz do zawartości

Bitwa 2D (#10): Uwagi/pytania/propozycje


adek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 18
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam,

Ja mam pytanie dotyczące kwestii oceny pracy, czy bardziej oceniane jest wykonanie czy sam pomysł. Bo nie wiem na co poświęcić więcej czasu na szukanie świetnego pomysłu czy zabawę z detalem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć, ja nie bede w jury, ale na jakosc, warsztat zwraca sie uwage. Ale jesli jakosciowa prace bedzie nie na temat - wiadomo. Nie potrafie jednoznacznie odpowiedzieć. Czasu zostało jeszcze sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Uprzedzam od razu, że moje pytania będą na maxa początkujące.

pojęcia nie mam co to znaczy, że zdjęcia są referencjami i co to znaczy używać powidoków?

mam pewne doświadczenie w tworzeniu grafiki komputerowej, taka terminologia jednakowoż jest mi obca. pytam o to tutaj, bo w regulaminie bitwy są uściślenia co do ewentualnego użycia fotek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd te powidoki wziąłeś. Najprościej to jest to tymczasowe odbicie jakiejś silnej barwy na oku, np patrząc na słońce zostaje bardzo mocny powidok ;)

 

Co do referencji, to chodzi o obrazki (zdjęcia, grafiki, obrazy itd.) pomocnicze, które pomogą nadrobić luki w wiedzy. Np nie każdy zna anatomię samiczki surykatki, a dzięki zdjęciu lub grafice z książki o anatomii zwierząt brak ten może szybko nadrobić. Odnosząc to do regulaminu bitwy chodzi o to, czy zdjęcia będą w jakimś choćby minimalnym stopniu widoczne w końcowej pracy, czy posłużą jedynie jako Twoje wsparcie przy tworzeniu pracy (bo np zdjęcie może służyć jako tekstura, baza do podmalowania itp.).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam, że nominacje są już tuż tuż. Sprawdzane są wątki pod kątem aktualizacji. Warto zadbać w tej chwili o ich aktualizację. Warto do tego 6-marca wrzucić jak najwięcej. Do finału przechodzi ograniczona ilość osób więc nie trzeba w 100% kończyć pracę, ale pokazać jeśli nie jest skończona, że po nominacjach zostanie dokończona. Brak aktualizacji np. od 2-3 tygodni narzuca pytania czy ktoś taką pracę jeszcze będzie kończył.

 

Tak więc warto pokazać jak najwięcej. Przypominam, że to nie jest termin w którym trzeba skończyć pracę. Ale trzeba pokazać jak najwięcej i zadbać o update.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytując regulamin:

 

22 marca 2011 - Zakończenie Bitwy i oddanie prac jurorom, wyniki Bitwy zostaną ogłoszone w ciągu 2 tygodni od rozpoczęcia obrad jury (ostateczna data i godzina: 22 marca, godz. 23:59:59)

 

Obrady zaczęły się tuż po zakończeniu bitwy ? Dziś miną w/w dwa tygodnie więc możemy się dziś lub jutro spodziewać wyników czy jednak obrazy zaczęły się w innym terminie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace zostały przekazane później do Jury. Niestety na zakończenie musicie jeszcze poczekać. W kategorii 2D jest sporo prac. Cześć osób już zagłosowała jednak nie wszyscy. Czekamy na głosy wszystkich członków, a jest to czasochłonne.

 

Jak będę miał wszystko, podliczamy głosy i przygotowuję podstrony z wynikami (na to też potrzebuje chwili bo jest z tym trochę pracy). Ale już bliżej niż dalej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności