Skocz do zawartości

aple2


Rekomendowane odpowiedzi

siema!

Możecie mi powiedzieć jak zrobić żeby to jabłko nie wisiało tak w powietrzu? Mam talerz i to jabłko ustawione na [0,0,0] no ale wygląda jakby wisiało 2 metry nad... ;) Jak ustawić światła? Co zmienić, przerobić? Jestem początkujący :D

Dźwiękówka za wszystkie posty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

no swiatlo nie moze byc z boku ... radze dac dwa swiatla bardziej z gory ... i niech tylko jedno znich ma ustawione dawanie cienie a drugie troszke zmniejszona moc .. pokombinuj z iloscia zwiatle i ustawieniemi .. to cos wyjdzie ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zebym to ja wiedzial jak sie je robi ...

ale wiekzsosc ludzi tutaj robi je w photoshopie...ale ja w ramach walki z wszelkimi schematami robie textury w painterze 7 .... co prawda z nienajlepszym skutkiem .. ale zawsze ;)

a pozatym zeby material byl dobry nie starcza tylko ladny obrazek .. trzeba tez poustawiac bumpy nie bympy , jak material ma odbijac swiatlo .. z tym dopiero jest zabawa ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem... qurde ludzie co zrobić... za bardzo mi się odbija ta miska na jabłku... jak to zminiejszyć to odbijanie? Mam zmniejszyś ilość photonów? mam coś jeszcze zmienić? Może kolor tego jabłka? Za bardzo może miesza się z otoczeniem [ścianą...]? Co wy na to?

Dźwiękówa za posty ;d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jabuszko wyglada coraz konkretniej .. ale ..:)

jakbys zwiekszyl rozzielczosc textury , to by sie tak nie rozmywala .. pozatym jablka sa pokryte cieniutka warstwa blyszczacego czegos (wosku?) ... a twoje jablko nie odbija swiatla ...

a photony sluza do robienia bajeranckich odbic swietlnych w brazilu ... ale nie do gi

a tacke .. sproboj zrobic blaszana ... moze cos fajnego wyjdzie ;) bo tak niewiadomo czy jest plastikowa czy papierowa ...

 

a ty mam skrinika o tych photonach z tutow brazilowych ... tak zebys wiedzial do czego to sluzy(chodzi o to jak sie swiatlo odbija) :

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra powiedzmy że zrobiłem to aple2... miało być jeszcze ładny połysk, no ale stwierdziłem że moje doświadczenia są jeszcze zdecydowanie za małe!! i ich nie będzie... poprostu nie umiem :( Ale i tak myślę że wygląda lepiej niż na początku... :D Jestem początkującym użytkiem ;) max\'a :D i jak na pierwszą pracę to całkiem dobrze mi wyszła :)

PS

Wielki dzięki za pomoc... szczególnie azazel\'wi :D co ja bym sam zrobił...? nic!! :D

Dźwiękówka&Pozdroofka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haha niema za co :D ja ci tylko pokazalem droge ... ty sam nia kroczyles ;D ... no narazie to sam przdsionek ... no ale moze juz niedlugio zawedrujesz dalej ... i wtedy nie zapomnij zeby azeby wskazac ta droge innej zagubionej ( poczatkujacej ) osobie .. pozd . :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heja.

Co do materialu aple`a, mozna tak sprobowac:

1.Texture z diffuse zamieniasz, w potoszopie, na grayscale i zwiekszasz kontrast -> wkladasz ta texurke do bump (mozesz jeszcze ja wlozyc do glossiness)

2.W Reflection wkladasz Falloff -> do bialego koloru falloffa wkladasz raytrace. Falloff Type powinno byc Fresnel...

3. Daj wiecej specular level i glossiness... w pierwszej pracy byly chyba dobre wartosci...

 

To tylko taki zarys, ale powinno byc dobrze :)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

następnym razem postaram się zrobić mniejsze...

jedziesz na modemie? hehe nie myślałeś o SDI?

PS

Czy trafi się w końcu osoba która pomoże mi z renderem mojej coolerki... tak jak pisałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no miałem zamiar pokazać swoją coolerkę ale ze względu że nie mogę jej wyrenderować to nie będzie... :( no niestety... może ty mi powiesz co jest nie tak... znaczy co źle zrobiłem tak żebym mógł wkońcu wyrederować coolerkę i ją reszcie osób pokazać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności