Skocz do zawartości

Uninstall WINDOWS XP ???


motyll

Rekomendowane odpowiedzi

Może ktoś wie czy niejakiego WINDOWS XP da się odinstalować a jeżeli tak, to jak to się robi. Ważne jest chyba to, że jest on zainstalowany w systemie plików NTSP (czy jakoś tak),partycja, na której jest zainstalowany XP jest niewidoczna w DOSie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

NFTS :)

 

XP ???!!! uu to ja uciekam (taaaaki duzy virus ;) )

 

 

szczeze mowiac to watpie zeby micro$oft dal taka opcje jak \"wywal ze swojego kompotera nasz system \"(ale oczywiscie jak zawsze moge sie mylic) tak czy siak zycze powodzenia

 

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam znam niezawodna metode ... format ... ale skoro mowisz ze masz nowsza wersje wirusa , i zostal juz w takim stopniu udoskonalony ze nawet tak sie go wyrzucic nieda .... bedziesz musial spalic komputer ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Originally posted by Jedrush

ja tam znam niezawodna metode ... format ... ale skoro mowisz ze masz nowsza wersje wirusa , i zostal juz w takim stopniu udoskonalony ze nawet tak sie go wyrzucic nieda .... bedziesz musial spalic komputer ;)

 

wyraznie jest napisane \"odinstalowac\" a nie sformatowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm

 

Miałem prawie wszystkie windowsy od 3.11 wzwyż i szczerze powiedziawszy nigdy się nie zastanawiałem nad takim czymś jak odinstalowanie systemu. Nawet gdy jest taka możliwość to pewnie działa jak cała reszta i zostawia po sobie pełno śmieci. Proponuję przegrać cenne dane z partycji systemowej na inną (lub inny dysk), a tą sformatować i od nowa zainstalować system.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odinstalowac system? Tylko po co!

Odinstalowac to sie dalo w95 zainstalowany na w3.11 - sam sprawdzalem:)

Byc moze chodzi Ci o to jak sie pozbyc partycji NTFS ? Jesli tak to na dwa sposoby:

1. Standardowy FDisk (z windowsa 98) teoretycznie powinien usunac taka partycje - zobaczy ja jako \"spoza DOS\", pamietam ze kiedys usuwalem ja w ten sposob.

2. Uruchom instalatora win2000 albo winXP z plyty CD i gdy zobaczysz ekran z mozliwoscia wyboru partycji do zainstalowania, bedziesz mial rowniez mozliwosc usuniecia dowolnej / wszystkich partycji. Usun partycje to otrzymasz czysty dysk!

 

DOS w zadnym razie nie zobaczy NTFS (zapomnij!) Natomiast pod win98 istnial taki programik, pozwalajacy tylko czytac z partycji NTFS, jednak wieszal sie jak cholera - szkoda danych na dysku.

Tyle ode mnie

pozdr

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz odpowiadam. Chcę wywalic XP bo nie chce mi działać modem (mam sterowniki itd.).

Gdy wchodzę do folderu WINDOWS i wciskam uninstall to się pojawia okienko że nie ma jakiegoś pliku (loG- czy jakoś tak- a ja jeszcze nie zdążyłem nic tam popsuć).

Gdy wkładam dyskietkę z Windowsa 98, wybieram plik Format.exe to mogę wpisać format c: tylko że po zakończeniu formatowania okazuje się że sformatował D bo Dos nie widzi partycji NTFS (NTFS - jest to podobno jakiś nowszy, lepszy i bezpieczniejszy typ (następca FAT32))

I co wy na to, bo ja nie mam pojęcia jak to wywalić ( tak poza tym to XP jest naprawdę niezły, stabilny i przyjemny - gdyby nie modem to nic by mnie nie zmusiło żeby wracać do Win2000)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiesz ze nawet gdyby dalo sie odinstalowac system to jest to bez sensu?! Pozostalby po nim jedynie niezly smietnik... Systemow sie nie odinstalowywuje!!! Jak system saczyna sie sypac albo cos w nim nie dziala to bak\'ujesz wazne dane i instalujesz go OD NOWA!, najlepiej formatujac cala partycje.

Wiec nie probuj na sile robic czegos, co jest bez sensu!

pozdr

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki MareG, udało się. Wiem, wiem, tylko strasznie się spieszyłem i...nie przeczytałem do konca twojej wiadomości.

Troche cięzko połapać się tych opcjach ale dało radę. Właśnie instaluję u siebie WIndowsa 2000 (...ciekawe co tym razem wyskoczy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności