Skocz do zawartości

[Kryzys] Dead End


Status

Rekomendowane odpowiedzi

Aliens send cancelmoose to earth. People who survived, named this time "the crysis". This is real dead end for human race.

 

kryzys6normres.jpg

 

big:

kryzys6maxx.jpg

 

-----------------------------------------------------------------------

 

Świat się skończył. Przynajmniej dla większości. Maszyny usuwają pozostałości po wielkiej wojnie. Ludzie, którzy przetrwali nazywają ten czas "kryzysem". Czymś co przemija. Tak naprawdę, to tylko ślepy zaułek w historii ludzkości.

 

kryzys14.jpg

Edytowane przez Status
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 47
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Chyba lepiej (dynamiczniej) by wyglądała oglądając się za siebie, albo do przodu ale z lekko odchyloną głową. Teraz położenie głowy jest takie trochę sztywne.

Te pomarańczowe z tyłu to ogień? Bo wygląda trochę jak pokrwawione siano.

Inne elementy zapowiadają się dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to już zupełnie nie wiem co mam zrobić :(. Zależało mi na tym, żeby dziewczyna opadała już z sił (taki moment krytyczny), ale nie przestawała biec. Nie chciałem robić z tego karykatury, więc na takie ustawienie padło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ma opadać z sił to ciało pochylone do przodu, ręce nisko. Twoja wygląda jakby uprawiała jogging, tylko walkmana brakuje. Zerocool-wolomina jest dynamiczniejsza i ustawienie głowy jest lepsze bo patrzy się w tył, ale też nie jest wycieńczona.

Poszukaj na google hasła "tired runner" albo podobnych.

np. http://2.bp.blogspot.com/_czBr8WFdyP8/TRD3yKBn8ZI/AAAAAAAAAYY/26tnbWSiFg0/s320/tired-runner-1.jpg

 

Ewentualnie mogłaby się też osłaniać rękami od tych latających robotów.

 

Za to ubranie i inne detale dobrze się rozwijają. Teraz jest bardziej futurystycznie, wersja z różową torebką była bardziej wyrwana z normalności, ale to i to ma swoje uroki.

Edytowane przez Ania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem dobre, pokaż to w wyjątkowy sposób. W tym temacie, ogromną rolę pełnią emocje, a nic tego tak lepiej nie oddaje jak dobra mimika twarzy. Warto to postudiować a pracka zyska dużo na swej wartości wtedy :)

 

Zmęczenie + przerażenie, polecam przerobić najpierw oddzielnie te dwie mimiki a potem tak to połączyć w jedno, żeby przerażenie przebijało się przez zmęczenie - największą rolę wg. mnie zagrają tu raczej oczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie mam przerwę. Ogólnie oglądam prace codziennie, ale tylko oglądam. Wprowadzę chyba jedną postać więcej na pierwszy plan. Sam jak biegnę do ostatniego autobusu nie wymac***e rekami na wszystkie strony, wiec mimo wrażenia joggingu ułożenie postaci wydaje mi się prawidłowe. Potwierdzam, że najważniejszą sprawą będzie tutaj mimika i to właśnie na niej się skupię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę tylko o mimice - w przedostatnim mina najbardziej trafia w sedno moim zdaniem, za to w ostatnim ładnie pokazałeś szklistość w oczach, co podkreśla rozpacz w sytuacji w jakiej się znalazła. Ogólnie twarz już pasi, tylko usta mogły by wrócić jak dla mnie do tego sprzed ostatniego obrazka - coś w nich jest bardziej z płaczącej postaci. Dobrze to uchwyciłeś! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ramieniu (tym nieobciętym) za jasne światło, powinno być ocienione, w ogóle jakoś to ramię się za bardzo wybija bo chyba kolorystycznie też nie do końca dopasowane.

 

Głowa jest bardzo blisko brzegu obrazu, ucieka z kadru. Zanim obciąłeś było lepiej pod tym względem.

 

Może by tak gdzieś z tyłu niewyraźne sylwetki innych uciekających?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie, ze za bardzo skupiasz sie na efekciarstwie i wszelkiej masci efektach, ktorymi probojesz niestety bezskutecznie przykryc wszelkie braki w anatomii, oswietleniu i kompozycji. Z kazdym kolejnym etapem praca wydaje mi sie coraz bardziej niespojna i nieciekawa. Juz od pierwszego szkicu widac bylo ze nie bardzo wiesz czego chcesz... Dobra rade kiedys dostalem, zanim zaczniesz dzialac plamami z pelna swiadomoscia lepiej zrobic szczegolowy, dobrze zakomponowany i poprawny anatomicznie szkic nawet jedna linia(a nawet najlepiej) by uniknac potem walki z np anatomia. Taka walka niemal zawsze skonczy sie porazka i zadne tam pakowanie efektow i "oklepana do bolu" mega efekciarska kolorystyka nie pomoze. Nie chce mowic ze ta praca jest slaba, ale z tego co widac po twoim colouringu nie wykorzystales w pelni potencjalu jaki masz w lapie. Sto razy lepszy efekt osiagnalbys rozrysowujac sobie owczesniej scene a na koncu dopiero walczyl z kolorem. Kolejnosc odwrotna jest zawsze mylaca i nic dobrego z tego nie moze wyjsc, niestety tu na razie tak jest... Odnosnie ostatniej wersji, kompozycja sie sypie na boki, jak juz to znak nie powinien byc tak blisko panny i odchylac sie w jej druga strone... to samo z centralnym polozeniem tych dwoch obiektow, ta poruszona postac na lewo zaslania ci 1/5 obrazka, po co? nie widac latajacych pojazdow ani tla, ktore naprawde bylo ok. Co do panny, jej poza jest strasznie sztuczna i sztywna, wygoogluj sobie jakies postaci biegnace, albo uciekajace( w filmach jest tego cala masa), przywrocilbym jej dlon bo jednak dlonie, twarz i ogolna dynamika postaci czesto stanowi o sile obrazka. tutaj wszystkie te elementy sa jakby potraktowane po macoszemu, i az sie prosi by babka byla zywa i dynamiczne, nie zas sztywna jak kukla.

Sorry ze tak ostro, ale mysle ze jakbys popracowal teraz nad poprawkami kladac nacisk glownie na anatomie, kompozycje a nie kolory i "tanie shopowe efekciki to praca byla by o kilka razy lepsza. Pozdrawiam

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydał mi się kopniak. Tak naprawdę to sam się utopiłem w tej pracy. I teraz mam wielką prośbę do tutaj zgromadzonych: kopcie ile wlezie! Przemalowałem co nie co i już nadstawiam tyłka.

 

kryzys6.jpg

 

Dużo do zrobienia: brakuje dłoni, część to czysta podmalówka i trzeba ogarnąć chaos. No i czeka mnie ostra walka ze światłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa wersja IMO dużo lepsza. Większość zmian in + tylko nie podoba mi się ta panna. Może lepszy byłby ktoś o bardziej uniwersalnej urodzie. Ktoś kto wzbudzałby sympatię (a ładne dziewczyny wzbudzają jak nic :p). Chodzi o to, że chociaż postpro jest już stonowane i zjadliwe, tło wygląda ładnie i przyciąga wzrok, to to dziewczę trochę mnie odrzuca i psuje ogólne wrażenie. Ale zanim ją przerysujesz poczekaj na inne opinie, bo to może z moim gustem jest coś nie tak a nie z tą kobietą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana konceptu na plus.

Coś się nie zgadza przy nogach, wygląda jakby nie miała kolan. Nie wiem może to i tak robisz, ale narysowałabym nogi w całości, także poza obrazkiem.

Tylna noga za jasna (cień od płaszczu i przedniej nogi).

Tylnia dłoń ciut za mała.

Brakuje jakiegoś błysku w oczach, może nawet łzy zciekającej po policzku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja dorzucę parę groszy. Generalna zmiana na ++ tylko ta zmiana wyrazu warzy mi nie podchodzi, poprzednia lepiej wyrażała rozpacz, teraz to wygląda jakby płakała i nagle coś ją zdziwiło i sobie myśli WTF? poprzedni wyraz twarzy był bardziej dynamiczny - pasował do jej ruchu a tu jest jakby zawieszona. Ale to tylko moja opinia, ekspertem nie jestem :) Pracka ma kolorystykę i klimat, która bardzo lubię więc dopracuj babeczkę i będzie malyna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my sie wydaje ze rączki mogły by byc mniej równolegle połozone - chodzi szczególnie o tylnią czyli jej prawą - osobiscie cięzko mi by było tak chodzic ..mozna ją warpem w ps z korygowac tak jak te filary w tle :)

 

powodzenia w bitwie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie wiecie jakiej chęci do pracy dają mi te komentarze. Wielkie dzięki.

Na razie dłubam twarzyczkę. ręce tak miałem złapane na refce, rzeczywiście tego trochę nie przemyślałem (W połowie bo ta pani miała coś wypuszczać/gubić). No i dałbyś rade tak biegać :D

 

kryzys6b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że ta Pani sprawia wrażenie bardzo statycznej bo brakuje jej jakiegoś rozmycia lekkiego na rękach i nogach, takie moje odczucie. Zmiana wyrazu twarzy już na plus, możesz jeszcze poeksperymentować, ale jak dla mnie już się lepiej czyta o co jej chodzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak patrzylem na twoj progress i zdecydowanie teraz praca lepsza.

Ale...

Nie wiem czemu ale odnosze wrazenie, ze nie ma glebi w tym obrazku, pierwszy plan z drugim jakos sie zlewa. Przyciemnij troszke tyl kompozycji, zeby uzyskac perspektywe otoczenia i wyostrzylbym bardziej uciekajaca kobiete. Jej mina tez jakos nie wyraza tego przerazenia i nie odzwierciedla sytuacji jaka ja czeka. Moze dasz rade ja pochylic troche, dodac dynamiki jej ucieczki, podkreslic jej przerazenie. Poogladaj obrazki maratonistow, ktorzy dobiegaja do mety, ich pozy mowia same za siebie. Wiem ze czasu masz juz malo na drastyczne zmiany bo nominacje niedlugo, ale jak dasz rade, to mozesz powalczyc niezle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama nominacja będzie dla mnie zaszczytem :D. Moje świeże spojrzenie jakoś już na dziś zaginęło. Nie chce pracować bez sensu :P

 

kryzys6b.jpg

 

I tak zostawiam pod nominacje. Jeśli uda się to przejść to będę kontynuował.

Tu wersja 100%, jak widać jeszcze bez mocnego renderu:

 

kryzys6max.jpg[/img]

 

 

Edytowane przez Status
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulujemy nominacji w Bitwie! Tym samym życzymy powodzenia w dalszej "bitwie" o nagrody!

 

Przypominamy, że ostateczna praca, zgodna z wymogami regulaminu powinna pojawić się najpóźniej 22 marca (a dokładniej 22 marca, do godz. 23:59:59).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozbyłabym się smugi na twarzy, oprócz tego fajnie jest.

I te niebieskie światełka na słupach też są zbędne i nie wyglądają najlepiej.

 

Tylko już za bardzo nie kombinuj bo nie zdążysz.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności