Skocz do zawartości

[Kryzys] Mrówki


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Kryzys w kształcie rozżażonego peta ogarnął mrowisko.

Tysiące mrówek są zagrożone, zdesperowane robotnice usiłują powstrzymać katastrofę.

 

Crisis came upon an ant nest in the form of a carelessly thrown cigarette stub.

Thousands of lifes are in danger, desperate workers try to stop the catastrophe.

 

----------------------------------------------------------

 

Użyte programy: MyPaint, Corel Photopaint

 

Po kliknięciu pełna rozdzielczość.

 

----------------------------------------------------------

 

mrowki.jpg

 

----------------------------------------------------------

 

kilka detali:

 

ckrolowa.png

 

cmszyce.png

 

cczubek.png

 

Uploaded with ImageShack.us

Edytowane przez Ania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 76
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ciekawe, w którym kierunku ten projekt się rozwinie. Mrówki mogłyby się w pośpiechu pakować, zbierać rzeczy do walizek, ubierać młode larwy, a niektóre ukradkiem zaciągać się niedopałkiem. Część z tych, które wzięły się za jego bohaterskie zjadanie, mogłaby leżeć z pękatymi brzuchami i zatruciem; zastanowiłbym się nad inną formą przenoszenia kropli wody (i generalnie nad wyglądem jednostki strażackiej), listki są takie ciut banalne. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem fanem ubranych zwierząt (jeśli chodzi o moje własne prace), nie chcę za bardzo "uczłowieczać", więc walizek raczej nie będzie. Mrówki raczej realistyczne i naturalne (na ile mnie stać, bo brakuje mi umiejętności w 2d), tylko lekko przerysowane żeby pokazać jakieś emocje.

Nad listkami i kroplami się jeszcze zastanowię, bohaterskie zjadanie tytoniu to też dobra myśl.

Dziękuję za komentarz.

Edytowane przez Ania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałam się nad tym, ale wtedy trudniej byłoby pokazać akcje poszczególnych mrówek. Żeby pokazać ten ruch i tłok, dodam jeszcze mrówki jak już skończę te co są teraz (bo nie wiem na ile mrówek starczy mi cierpliwości).

 

Na razie wstępne detale na jednej z nich, i trochę uporządkowana scena.

 

pasterka.png

 

110108.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się pozorny chaos w którym pracujesz.. mocno przypomina mi moje podejście do grafiki momentami. Zaglądam tu cały czas od samego początku i jestem szalenie ciekaw końcowego efektu, bo nie ukrywam, że zaskakujące podejście do tematu :) Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehehe o prosze,,,,, a to ci niespodzianka, spodziewalem sie roznych rzeczy, domyslalem sie ze wystartujesz z jakimis zwierzakami, ale TO.... przeroslo jakiekolwiek oczekiwania: ], przyznam ze baaaaaardzo ambitnie do tego podchodzisz. nic tylko zyczyc powodzenia i trzymac kciuki. bo pewnie bedzie wypac...

 

 

EDIT, przyznam ze nie zalapalem o co tu chodzi w pierwszym momencie, ale w tej chwili wszytko jest juz jasne,,, mrowki walcza o przetrwanie: ]

pozdrawiam: ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy up, mszyca, mrówka z kokonem i mrówka strzelająca jadem.

 

Dziękuję za komentarze.

 

Zastanawiam się czy nie powiększyć 2x obrazka, żeby wygodniej było malować. W jakiej rozdzielczości wy zazwyczaj rysujecie?

Zbliżenia które dotąd pokazałam są 1:1, obrazek całości 25%.

 

Te niebieskie kreski to czółki i nóżki które dojdą dopiero później, proszę ignorować.

 

1101092.png

 

1101091.png

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mrówki tego gatunku mają 6-9 mm. U mnie raczej 9, ale kilka mniejszych zawsze można dorobić. Samice są jeszcze większe.

Papieros dokładnie nie wiem bo nie palę, ale szacuję też coś koło 9mm? Gdyby któryś z palaczy mógłby zmierzyć to byłabym wdzięczna (średnicę i długość tego żółtego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filtr - 8,4x33 mm, akurat miałem suwmiarkę w ręku. Nie zapomnij o srebrnym pasku bo bez niego to takie same strasznie fuj pety są :)

 

Praca zapowiada się nieźle, nawet bardzo nieźle, czekam na upy z niecierpliwością

Edytowane przez stach13
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania w 2d, well well well :) Z tych początków widać, że pewnie będziesz musiała popracować nad większą przejrzystością kompozycji - walorkiem/nasyceniem i trikami (blur?) wyciągnąć główny temat pracy. Szacun za walkę w tej kategorii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Ania w bitwie! Będzie się działo. Widać że ambitna z Ciebie osoba skoro mając takiego skilla w 3D chcesz się podszkolić w 2D, ale i tak wiadomo że teksturki robisz miodzio. No nic trzeba tu zaglądać.

 

PS, trochę nie czaję idei tego kryzysu :)

 

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze.

 

mant-raz - wiem o tym, ale zostawię sobie to na później, tzn. jak mrówki tak mniej więcej będą, bo w tej chwili mi się wydaje prościej malować tylko kilkoma kolorami. Podfarbować zawsze można.

 

mookie no tak powoli zaczynam ogarniać pędzle, chyba z każdą mrówką jest lepiej.

 

bolitic ideja jest opisana w pierwszym poście.

 

dzisiejsza mrówka, pół mrówki i jedna z mszyc.

 

1101111.png

 

1101113.png

 

1101112.png

Uploaded with ImageShack.us

Edytowane przez Ania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D podoba mi się - jak byłem małym dzieciakiem karmienie mrówek było jednym z moich ulubionych zajęć na powietrzu :D mszyce wyglądają jeszcze trochę nijako przy wygłaskanych mrówach. - mant-raz ma racje przy takim makro ujęciu aż się prosi o blura - dobrą refkę do tego proponuję znaleźć - fajny byłby taki efekt zbliżenia jak na fotach makro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne mrówki konstrukcyjnie. Zastanawia mnie tylko, jak je będziesz wykańczać. Chodzi mi bardziej o kolorystykę - światło odbite jakieś... bo na razie chyba tylko lokalne jest. No i materię - owady mają pancerzyki chitynowe. U mrówek mają gładką powierzchnię, więc światło odbija się... no wiadomo jak. To samo z lekką przezroczystością.. może źle to ujmuję, dopiero z niektórymi pojęciami dopiero się zaznajamiam, ale chyba jest to coś jak subsurface scattering? Jak nie to mnie poprawcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi.

Na razie jest zastój, bo robię update systemu operacyjnego i jeszcze nie uruchomiłam tabletu ani oprogramowania, ale jest szansa że do jutra coś zdążę.

 

Mszyce poprawię. Na zdjęciach mają zawsze dość mocne SSS, jeszcze za bardzo nie wiem jak się za to zabrać. Że malowanie wszystkiego na jasną źieleń nie rozwiązuje problemu, widzę.

 

Nie jestem pewna jak rozwiążę kwestję ostrości - nie chciałabym rozmywać za dużo mrówek. Jeśli by to wzorować na fotografiach, to w tej chwili 5 z 20 mrówek byłoby ostre, mam kilka takich zdjęć i nie chcę żeby tak wyszło. Na pewno rozmyty będzie tylny plan (obrys mrowiska).

 

Te mrówki są na prawdę wielkie i robią spore mrowiska.

Zgadza się, i do tego one są złowrogie kamikadze. Tam gdzie mieszkałam jako dziecko miały mrowisko tuż obok drogi leśnej, i okupywały jakieś 20m tej drogi. Tam nie można było normalnie przejść, trzeba było biec, inaczej właziły po bucie i wgryzały się w nogi.

 

A po co są te niebieskie kreseczki przy nogach mrówek?
Tam dorobię nóżki na wyższej warstwię, w miejscach gdzie nie chcę wchodzić nóżką na odwłok albo jakieś inne części ciała. Taki symbol żebym nie zapomniała jakiejś.

 

Mszyce tylko jakies komiksowe z tymi mega czerwonymi oczkami i prostymi "tubami" wystajacymi z odwlokow.
Na referkach mają takie, jeszcze muszę się dowiedzieć co to jest, ale na pewno ma tam być (powinno być bardziej przezroczyste niż u mnie).

 

ZiN - Moje doświadczenie z rysowaniem w 2d jest raczej znikome. Jeszcze nie wiem jak pewne rzeczy najlepiej rozwiązać. Zamysł był taki, żeby na początek narysować lokalnie tak jak mówisz, ponieważ łatwiej mi jest malować wszystkie mrówki tą samą paletą. Potem u góry wejść warstwą definiującą bardziej globalne oświetlenie (cień z papierosa, wypukłość mrowiska), i potem lokalnie poprawiać odbicia i kolory poszczególnych mrówek.

Mrówki (te które są w pełnym słońcu) będą miały subsurface scattering, tylko że na razie nie wiem za bardzo jak to zrobić. Mszyce też mają to mieć.

 

Jak ktoś doświadczony wie lepiej albo może mi coś doradzić to chętnie posłucham.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha to dobrze robisz, też bym tak zrobił :) A co do SSS, to kombinowałbym coś w tę stronę chyba...

 

sssrd.th.jpg

 

Wiem że to primitive i zbyt przerysowane.... ale może to jakiś sposób?

 

Użyłem dwóch gradientów i dwóch blików światła, w sumie 4 warstwy. To samo można osiągnąć miękkimi pędzlami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że na razie brakuje cienia z papierosa i ogólnie wyraźniejszego oświetlenia całości. Będzie światło od lewej.

Wciąż też nie jestem pewna jak rozwiązać plan tylni, i czy nie za dużo nieba.

Ta "grota" po prawej chyba do usunięcia, zrobiłam to jak mrowisko jeszcze było wyższe.

m11012733.png

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mookie no właśnie chyba obniżę, teraz za dużo nieba (przedtem mrowisko było wyższe, w pierwszych postach widać).

plan jest taki: skończyć zaczęte mrówki, potem oświetlenie, a potem jak jeszcze będzie czas i ochota to jakieś dodatkowe mrówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności