Skocz do zawartości

Prosze o opinie na temat takiego zestawienia:AMD Phenom X6+Asus+Kingstone CL9..


pucios

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jestem nowy na tym forum a to mój pierwszy post.:)

Mam pytanie dotyczące zestawu komputerowego:

Proc:AMD Phenom II X6 1090T BE

Płyta: Asus M4A88TD-V Evo/USB3

Ram: 4x2048 Kingstone 1600 MHz HyperX XMP CL9

Zasilacz: OCZ 700 StealthXstream 2 80+SLI.

Głównie komputer będzie mi potrzebny do renderingu w 3ds maxie. Jestem początkujący więc sceny nie będą zaawansowane. Glówne pytanie to czy ten zestaw pociągnie początki mojej pracy w 3ds ze zintegrowana kartą graficzną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Poszukaj czegoś na intel sandy bridge ..tzn procek Intel 2500K...kręcą sie jak szalone na oryginalnym intelowskich chlodzeniu...4,5GHz przebije tego AMD bez problemu.

 

możliwe, ale ten zestaw na AMD na pewno jest bardziej przyszłościowy, a phenom też się dobrze kręci...mam podobny w domu. Jeśli to twoje początki to lepiej kup na początku 4 Gb ramu (zawsze możesz dokupić więcej a na początku nie będzie Ci potrzebne aż 8) a zaoszczędzoną kase dołóż na karte graficzną, bo będzie ci ona potrzebna do pracy w viewporcie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możliwe, ale ten zestaw na AMD na pewno jest bardziej przyszłościowy, a phenom też się dobrze kręci...mam podobny w domu. Jeśli to twoje początki to lepiej kup na początku 4 Gb ramu (zawsze możesz dokupić więcej a na początku nie będzie Ci potrzebne aż 8) a zaoszczędzoną kase dołóż na karte graficzną, bo będzie ci ona potrzebna do pracy w viewporcie....

 

a co jest takiego przyszlosciowego w tym AMD? Ja tez wybrałbym SandyBridge ale jak peter_muler napisał sa ponoc problemy z dostepnoscia procesorów na chwile obecna...

 

nie zgodze sie tez z dokupywaniem karty graficznej, kasa pojdzie w bloto bo wiele to nie przyspieszy, a ram zawsze się przyda, czy do mentala czy do vryja... natomiast pozniej zawsze mozna dokupic...

 

a tak z innej beczki... żeby zaczynać prace w maxie nie musisz mieć wcale hiper sprzętu, takze ten zestaw co napisałes da rade...

 

greets

 

lukasjogabonito

 

pod jakim względem AMD jest bardziej przyszłościowe ???

 

heh własnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zgodze sie tez z dokupywaniem karty graficznej, kasa pojdzie w bloto bo wiele to nie przyspieszy, a ram zawsze się przyda, czy do mentala czy do vryja... natomiast pozniej zawsze mozna dokupic...

 

no masz prawo mieć inne zdanie, ja sądzę że mu to ułatwi pracę zależy jeszcze co planuje tam robić....

 

A co do przyszłości tego zestawu to zwracam honor pomyliłem płytę z inną...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info. Po sesji biore się za czytanię o Sandy bridge i wtedy podejmę ostateczną decyzje:). Napewno jeszcze raz zapytam o to Was. Mam jeszcze pytanie do Quadysz`a co byś proponował pod Sandy bridge? I co myślicie o modelach 3D typu auto czy inne tutoriale z digital-tutors, zamierzam jeszcze robic proste animacje kilkunasto sekundowe, malo elementow na tym sprzecie, view port nie bedzie się zacinac na integrze??

lukasjogabonito a jaki Ty masz zestaw pod AM3 i o jaką płytę główną Ci chodzilo?

Ram zamieniam na 2x4gb 1333 MHz ale teraz jestem na uczelni i nie pamietam jaka to firma. Poznie dopisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj czegoś na intel sandy bridge ..tzn procek Intel 2500K...kręcą sie jak szalone na oryginalnym intelowskich chlodzeniu...4,5GHz przebije tego AMD bez problemu.

 

Konan dlaczego piszesz takie rzeczy bez sprawdzenia score ????

 

Intel 2500 K oc 4,5 ghz - 7,1 score.

 

AMD Phenom II X6 1090T BE przy 4.0 Ghz przebija 7,0 (ludzie na air kręcą do 4,2 GHz)

 

Co prawda 2500K będzie zapewne tańszy..

ale ten AMD na prawdę nie jest taki zły ;)

 

A co do bycia przyszłościowym -

Z tego co czytałem następna generacja amd ma być pod tą samą podstawkę.

Nie trzeba będzie pakowac znowu kasy w sprzęt.

 

EDIT: pomyliłem się co do podstawki... Bulldozer będzie na AM3+ a nie na AM3... mój błąd...

Edytowane przez Kub@
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

 

pucios, jezeli chodzi Ci o zestaw pod sandybridge to wez jakas dobra plyte (polecilbym asusa, bo jest stabilna jak juz wszystko zadziala ;) ale Asus ma problemy z pamieciami...takze jak sie zdecydujesz na asusa najlepiej upewnij sie ze pamieci ktore kupisz beda dzialac) do tego procek, i7 2600 jest w rozsadnej cenie (kreca sie ponoc ponad 4,5 a na 4.85 ten procek w cinebenchu ma 9.42, to troche wiecej jak 7,1...) i pamieci tyle ile bedziesz mial kasy, ciezko mowic o konkretach, kazdy ma swoje upodobania, ja lubie OCZ-ty ale Corsairy czy inne beda dzialac tak samo dobrze, i nie zawalaj wszystkich bankow malymi kosciami, mysl przyszlosciowo, kup np. 3x2GB DDR3 i bedzie ok na poczatek na pewno, chyba ze cie stac to bierz bez wahania 3x4 ;)

zasilacz... tez powinien byc dobry, jak zamierzasz kupic sandybridge to aby zakup mial sens powinienes go podkrecic (amd jest tansze, choc niewiele, a bez podkrecania jest chyba nawet ciut szybsze) a podkrecony zre prad, dodatkowo przyszlosciowo trzeba by przewidziec lepsza karte graficzna bo na poczatek kupilbym tania, potem mozesz zawsze wymienic.... wiec oceniajac moc zasilacza bralbym to pod uwage, i nie kupuj tanich zasilaczy, warte uwagi wg. mnie zaczynaja sie od kwoty ok 500pln... reszta ma juz mniejsze znaczenie, najwazniejsze to plyta pamiec i zasilacz, no i oczywiscie procek ;)

 

tylko kluczem jest to jaki masz budzet bo to nie bedzie zakup nawet za 3k, caly zestaw pewnie wyjdzie 4-5k...

pozdro

jak masz jeszcze jakies pytania to wal smialo, tylko wez pod uwage ze nie jestem wyrocznia i moge sie mylic :D etap zakupu kompa mam jakis czas za soba i nie sledze tego tak jak moglbym... ale kierujac sie tymi wskazowkami mysle ze znajdziesz najlepsze rozwiazanie dla siebie

Edytowane przez Quadysz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kub@ - rzeczywiscie, wyniki które podajesz są zbliżone, ale warto zaznaczyć że 4rdzeniowy 2500k ma tę samą wydajność co 6rdzeniowy phenom ;) A oprócz renderingu, który gładko skaluje się na wiele wątków (choć i też nie w całości, z tego co kojarze przygotowanie drzewa raytracingu dalej jest jednowątkowe), czasami robi się coś, co obsłuży tylko 1 rdzeń;) Poza tym nowe i7 ciągną mniej prądu, więc są chłodniejsze.

Sam teraz zbieram się do odświeżenia sprzętu i raczej wyleczyłem się z amd (mimo że początkowo byłem przekonany do x6 w 100% - do czasu premiery SB ;-)). Jako elementy renderfarmy powinny być "phenomenalne", ale do stacji roboczej jednak wolę coś szybszego w KAZDEJ aplikacji, jaką tylko sobie wymyśle.

Podsumowując - moim zdaniem warto dołożyć parę zł.

 

PS. Quadysz:

Sandy bridge -> dual, a nie triple channel ;)

Akurat posiadacze asusów pod socket 1155 mają w tej chwili najwiecej problemów (Lubią się nie zabootować. Płyty, nie posiadacze.), takze nie warto polecac w ciemno

Ram brać najtańszy moim zdaniem - timingi pamięci mają zupełnie marginalny wpływ na praktycznie wszystko, poza benchmarkami. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawi mnie jedno czy lepiej bedzie pociagnac do wakacji na integrze czy moze wyczaic jakas karte na allegro do 150zl? A i jeszcze jak myslicie czy i5 2500K lepiej wypadnie od tego phenoma? Niestety na i7 mnie nie stac bo moj budzet to 2000 zl. Wiec musze wybierac cena/wydajnosc.. Za i5 przekonuje mnie to ze pobiera mniej produ OC tez ma niezle patrzac na testy:) Tylko tak jak napisal peter_muler dostepnosc sandy bridge jest jak narazie marna, ale mysle ze do lutego wszystko sie wyjasni. I na półki trafia juz te proce

Edytowane przez pucios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pucios nie pekaj ja tez skladam jednostke do renderingu (domowego) :P na AMD X6 1055t w oparciu o wodne chlodzenie osadzone na plycie ASUS M4A89GTD PRO/USB3, pameci g.skill ripjaws Czekam jeszcze na pare elementow wc , no i przerobke budy musze zrobic i zobaczymy ile z tego malenstwa da sie wyciagnac. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamieci g.skill ripjaws 2x2gb co do pamieci to raczej jeszcze bede dokladal ale to w swoim czasie, a grafika albo geforce 460 2gb ram albo cos starszego Obecnie mam radka 4870 i prawde mowiac jakos nie widze sensu w kupowanie mocniejszej karty.

Edytowane przez Predator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności