Skocz do zawartości

Rendering sieciowy


erwin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Na wstępie muszę powiedzieć, że nie pracowałem jeszcze w Maxwellu, ale bardzo chętnie chciałbym spróbować. Odstrasza mnie niestety długi czas renderingu.

 

Nie mam dostępu do wydajnego sprzętu, dlatego chciałbym podłączyć np. 15 laptopów o przeciętnych parametrach 2GB RAM i jakieś C2D 1,8-2,4Ghz w sieci lan, czy dałoby to w miarę przyzwoite efekty?

 

Jeszcze jedno, jak sprawa miałaby się przy podłączeniu komputerów przez hamachi? Czytałem, że nie ma to sensu ze względu na relatywnie małą prędkość łączy internetowych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Jedna mocna maszyna, to najbardziej sensowna opcja dla Maxwella jeśli chodzi o początki, szczególnie obecnie kiedy Maxwell opracował Fire, właśnie do szybszej nauki i optymalizowania scen. Tworzenie sieci na wielu słabych maszynach, to bardzo zły pomysł, ze względu na cenę softu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do testowych renderów i ustawiania scen/świateł/materiałów to najlepszy jest jeden silny komputer-matka aby nie tracić czasu na net render - as Spyra said. jeżeli jednak masz dostęp do 15 laptoków i dobrej wersji demo z torrenta to ma to sens przy finalnym renderze bo odpowiada to około 5-6 kompom z quadcore 6600

 

przez hamachi i inne cuda wianki to nie ma sensu bo maxwell dzieli się plikami często wykraczającymi poza 1GB i przepychanie tego w tą i z powrotem przez internet to porażka porażek. (w skrócie, rendernody łączą parami wielkie 32bitowe pliki .mxi to coś jak .hdr)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 laptopów to sporo, ale z tego co widzę, to teraz w promocji otrzymuje się licencje na 5 node-ów czyli całkiem nieźle IMO. 5 x komputer z AMD Bulldożer 8 cores byłoby ciekawie ;) Czy nawet te laptopy co pisze erwin, też chyba nie byłoby źle, aczkolwiek laptopy (niektóre) nie lubią długotrwałej pracy (tj. tak powyżej 7-10 godzin).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności