Skocz do zawartości

Czy warto iść w Sandy Bridge (Core™ i7-2600K)


Gość Balon84

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Balon84

Hej, postanowiłem zasięgnąć porady w sprawie wyboru procesora do mojego pierwszego poważnego zestawu do renderowania. Sprawa co to będzie jeszcze jest otwarta ale jak czytam wyniki pierwszych testów i7-2600K to jestem mocno na niego zdecydowany. Cenowo też fajnie wychodzi, wersja bez K czyli bez możliwości swobodnego podkręcania ok 1100zł.

 

Uwagi, rady mile widziane;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 38
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Moim zdaniem nie opłaca się zbytnio kupować wersji zablokowanej.

Wesja zablokowana osiąga w cinebench - 6.9

 

za 1000 zł masz i7 który na powietrzu osiąga 4ghz.

(po wejściu sandy powinien jeszcze tanieć) to daje 7 punktów w cinebenchu.

 

Natomiast wersja odblokowana 2600K podkręcona na powietrzu da Ci już 9.5 czyli cąłkiem ładny wynik.

 

Nie zapominajmy też o AMD - II X6 1100T kosztuje już niewiele ponad 900 zł.

A w Cinebench radzi sobie świetnie - po podkręceniu możesz dobić do 7,4 punktów

To jest najlepszy wybór kasa-wydajność.

 

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Testy_Cinebench_11.5_x64-3464/strona/12278.html

Edytowane przez Kub@
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie polecam....fajnie jest widzieć prawie 5GHz na jednym rdzeniu i to na powietrzu...strach pomyśleć co by się działo na wodzie :)...viewport przyspieszy, i ogólnie będzie spory zapas mocy na przyszłość. Tylko bierz wersje 2600K bo to ma 4C/8HT a wersja 2500K ma tylko 4C bez HT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2600k już są dostępne u nas. Jeśli chodzi o AMD to dobra wydajność dopiero nadchodzi, ale trzeba jeszcze poczekać 2-3mies. Powinny już wyciekać informacje co do rzeczywistej wydajności, bo próbki rozesłali, a na CES była już prezentowana płyta główna MSI. Chodzi o AMD Zambezi 8-core. Moim zadaniem przynajmniej jeśli chodzi o Cinebench wydajność będzie lepsza od i7 2600k i zbliżona raczej do 980X po podkręceniu oczywiście. Ale nie widomo jakie ceny itd. Tym nie mniej wojenka na pewno się rozpęta, co nas nie powinno specjalnie martwić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto , ale jeszcze lepiej troszkę poczekac, az sie ustabilizuje, i wyjdą kolejne revisiony płyt głównych . bo versje 1.0 często zawieraja byki ;) , Sądzac tez z tego jak gonili wyjście tych procków, zapewne nie zdazyli z wszystkim i resztę pozytywnych zmian wprowdzą w kolejnej rewizji,. Pamiętam jaka wielka roznica była pomiedzy Core i7 920 Rev C0 a Rev. D0. Duzo mniejsze grzanie sie i zuzycie prądu , i wyzsza stabilnosci oraz osiągi w podkrecaniu. Różnce dochodziły do ponad 20-25%.

Edytowane przez MaxymilianMax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Balon84

No to jest mała zagwozdka;] Potwierdza się klątwa rynku IT, poczekaj na pewną będą lepsze;] 2600k jest już do nabycia za ok 1150zł co wydaje mi się dosyć atrakcyjną ceną.

Ale może rzeczywiście lepiej przeczekać pierwsze dostawy. Co do AMD trzeba pewnie poczekać do późnej wiosny by oferta się już rozgościła w przystępnych cenach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja szukam porządnych testów kart konsumpcyjnych dla photoshopa i jego 3d i wtedy wciągam puszkę - 2600k mnie przekonało z uwagi na dobra pracę na 1nym drzeniu o czym lepiej pamiętać gdy mysli się o ogólnej wydajnosci (wydajnosc w relacji ceny tez jest dobra). Dyski SSD juz sa tanie więc zbiera się konfiguracja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie opłaca się zbytnio kupować wersji zablokowanej.

Wesja zablokowana osiąga w cinebench - 6.9

 

za 1000 zł masz i7 który na powietrzu osiąga 4ghz.

(po wejściu sandy powinien jeszcze tanieć) to daje 7 punktów w cinebenchu.

 

Natomiast wersja odblokowana 2600K podkręcona na powietrzu da Ci już 9.5 czyli cąłkiem ładny wynik.

 

Nie zapominajmy też o AMD - II X6 1100T kosztuje już niewiele ponad 900 zł.

A w Cinebench radzi sobie świetnie - po podkręceniu możesz dobić do 7,4 punktów

To jest najlepszy wybór kasa-wydajność.

 

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Testy_Cinebench_11.5_x64-3464/strona/12278.html

 

Teraz juz z czystym sumieniem moge polecic X6 1055T , pare dni temu zalalem woda stobilnie pracuje na 4,3Ghz w cinebench - 7.5 , temperatura w idle 14-17 w stresie 31stopni. 2 chlodnice swiftech 3x120 i phobya 4x120 wentyle 700rpm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bradzo ładny wynik Predator :) zazdroszczę takich temperatur ;)

 

W pracy mamy teraz dwa procki 2600 (te zablokowane) i w cinebench jest 6.75 - czyli kupa....

 

Z tymi temperaturami to wyszla kicha nie dokonca tak bylo , okazalo sie ze dwa softy przeklamywaly i tak doszedlem ze idle 25 w stresie 30-38 i to juz chyba potwierdzone tempy.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę ile mozna wyciagnac z taniego amd'ka to nie jest źle. temperatury pokojowe wręcz, gratuluje. Jak ktoś ma wysyspkę na widok intela, to moze sobie tanie wieloprocesorowe płyty z niezla wydajnością poskładać w cenie jednego pro Xeona (czyli tak na oko 4k pln vs 4k pln).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 6.75 na i7 860 kręconym na powietrzu do 4.00 Ghz więc to naprawdę jest średni wynik

 

Osobiscie jestem zadowolony wkoncu za tego proca dalem kolo 600zl no i mialem realne obawy czy ten najnizszy szesciojajowiec amd z zablokowanym mnoznikiem woqule przekroczy choc 3,6ghz biorac pod uwage rowniez tania i malo popularna w oc plyte. Powietrze przy takim oc nie wchodzilo w gre niechce upiec proca po pol roku. Jeszcze dla przykladu wczoraj poscilem cine.. na sprzecie na ktorym pracuje czyli Core 2 Extreme 2,66 bez oc wynik :) 2.98... wiec roznica bedzie dla mnie odczuwalna. Pozatym amd'ka zlozylem typowo do renderingu. A do pracy na codzien korci mnie coraz bardziej poskladac 2600k. Ola-f ciekaw jestem ile bonusowych Mhz na tej plycie asusa w OC wyciagniesz oby jak najwiecej ! :)

Na zakonczenie wyniki jakie uzyskalem/uzyskalismy sa niczym w porownaniu do maszyny Konana ale to juz inny przedzial cenowy i wydajnosciowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony niby dotyczy to tylko portów 3G i proces jest długotrwały, z drugiej Intel jako wielka spółka giełdowa, która podlega bardzo rygorystycznym przepisom przejrzystości finansowej zmieniła prognozę kwartalnych wyników, 300 mln straconych przychodów i 700 mln kosztu obsługi błędu - a to nie bierze się z kosmosu (bo klientów można robić w balona, a akcjonariuszy już nie :) ). Bez powodu by nie wyrzucali $1B do kosza. Bez powodu nie wstrzymywaliby do marca dostaw płyt głównych.

 

PS te chipy są na rynku dopiero od 9 stycznia, a producenci OEM mieli je może dwa-trzy miesiące wcześniej, na chwilę obecną około 5% chipów okazuje się wadliwych. Problem wynika z dostarczenia zbyt dużego napięcia do pewnej partii tranzystorów (do tego nieprzystosowanych) i wiąże się z mechanicznym zużyciem krzemu/metalu - a to oznacza, że z czasem kolejne chipy będą powoli się niszczyły.

 

http://www.semiaccurate.com/2011/01/31/intels-recall-explanation-doesnt-hold-any-water/

Edytowane przez dokturpotfor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procek Intela jest w porządku i nie ma co zanadto lamentować, zrobili trochę zamieszania dla innych producentów. Ale może dzięki temu bałaganowi AMD przyspieszy wietrząc swoją szansę, mają pokazać Bulldozery na CeBIT, czyli za parę tygodni tylko nie wiadomo które i co konkretnie pokażą. Jednak ciekawe wieści dochodzą - http://twojepc.pl/news23222.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co z tego ze procek jest swietny jak mozna sobie go wsadzic w szafke :) na chwile obecna i ci co go kupili a plyty nie otrzymaja maja kase zamrozona na dobry conajmniej miesiac albo i dluzej, ale tak jak napisales ma to i swoje zalety :) Pozatym plyty glowne to pol biedy gorzej z nootbokami :P ktos za to beknie w firmie ;)

Edytowane przez Predator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Balon84

Zestaw planowałem postawić na Asusie P8P67-M.

http://pl.asus.com/product.aspx?P_ID=hcyfdEpZcMvFkTNm&templete=2

do tego wspominany i7-2600k i ram.

Tutaj nie wiem czy lepiej iść w ilość czy timingi.

Na oku mam 2x8 PDP Patriot 8192MB 2000MHz Viper II CL9

lub 12288MB 1600MHz Sector 7 LLK CL7 czy jakaś 6GB od OCZ na CL6

Na dopełnienie dysk SSD OCZ i magazyn sata III 1TB teoretycznie obsadził bym porty nie wymienione jako podatne na usterkę w chipsecie. Grafika to jakiś GTS450.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Balon84

Na skąpcu co najmniej jeden sklep ma ją na stanie. HDD do sata III i i SSD, DVD do sata 2. Teoretycznie nie wykorzystuję tych usterkowych.

 

Komentarz co do wyboru ram?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jest wycofywana z rynku. Jak znajdziesz to git bierz od razu, ale musisz dzwonić osobiście. Wiem, bo sam zostałem z Ramem, procem i mialem niezlego fatra ze znalazlem płytę do ktorej pasował mój ram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm , u mnie też ma być zakup , płyta i procesor jak u Balon84 tyle że RAM planuje zakupić 2 razy Kingston HyperX DDR3 2X 4GB 1333MHz CL9 Blu. Patrząc po testach nie opłaca się za dużo inwestować w moduły RAM , ale może źle patrzę - doradźcie coś:)

 

karta graficzna to GeForce GTS 450 1024MB DDR5/128bit. tak na chwilę obecną ale jeszcze czytam na temat kart.

 

Komputer składam bardziej pod maxwella więc GPU nie musi być topowe. Co do płyt głównych to również czekam na wejście poprawionych układów.

 

_____

 

Miałem pomysł na kupienie laptopa z Sandy Bridge

http://www.x-kom.pl/p/63590-notebook-laptop-17,3-asus-n73sv-ty158v-12-i7-2630qm-12288-1000-brcombo-7hp64.html

+ dobre cpu

+ mało miejsca zajmuje

+ dużo ramu

+ blue ray

 

jednak przestraszyły mnie wypowiedzi dotyczące temperatur osiąganych podczas wysokiego obciążenia na laptopie. Niektórzy uważają że laptop się spali .

Czy waszym zdaniem jest to prawda? Poza tym jak w takim przypadku zamierzają wymienić te wadliwe Płyty.

 

________

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki mógłby ktoś wyjaśnić mi przy okazji na czym polega ten błąd w P67 przez który intel wycofuje płyty z rynku? Przymierzam się do 2600k i chcę wiedzieć wszystko zanim na coś się zdecyduję:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontroler SATA ulega degradacji - po jakims czasie może zdechnąć zupełnie i nie będzie odczytywał danych (ale dysk będzie sprawny, nie ma ryzyka straty danych).

Problem nie dotyczy portów SATA3

Niebawem dostępne będą płyty w nowej rewizji, z poprawionym chipsetem - jesli nie będziesz się zbyt szybko przymierzał, to pewnie już trafisz na swieżynki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

planuje zakupić 2 razy Kingston HyperX DDR3 2X 4GB 1333MHz CL9 Blu.
drobne róznice są. ale na pewno nie az tak wysokie by istotnie były zauwazalne. Ja jednak polecałbym a-data 2x4 gb (1600 9-9-9-24). U mnie spokojnie idą na 7CL (7-7-7-21) przy 1333mhz.

 

edit: a jednak roznica jest, bo mając 250mhz mniej w taktwaniu procesora (na 5.0 nie szedł w obudwie, musialem obnizyc) ma 9.74 w Cinebench, a wczesniej max 9.69

 

edit2: a jednak spoko chodzi na 5.0 z podkreconym taktowaniem ramu i ma 9.78 w Cinebench.

Edytowane przez olaf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Predator to tyczy się grafiki w SB ? bo jeśli tak to i tak narazie chyba nie ma płyt które mogłyby to wykorzystać mają być bodajże z przedrostkiem H....wtedy będą mogły wykorzystać wewnętrzny gpu,,, ale mogę sie mylić pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności