Skocz do zawartości

Link - Obrazek


Allucard

Rekomendowane odpowiedzi

Zobaczyłem ze jest temat o serwerach darmowych. Dyskusja tocząca sie o szybkości działania forum i małych problemach nanim związanych, a moze ktos postawił by pytanie.

 

Czy wszystkie obrazki bez wzgledu na dział powinny znajdować się na serwerach ich właścicieli. Czytać czy powinny byc jedynie linkami do Stron/serwerów z nimi, czy tak jak to ma miejsce teraz że rysunki pokazuja sie na forum.

 

Szczególnie bardzo ważne dla działu WIP który jest nimi wypchany po brzegi a ułatwiło by to znacznie prace i przyjemnośc działania bo załodowywał by sie jedynie Link i kazdy kto chciałby zobaczyc postępy/ukonczona prace poprostu nacisnoł by linka i w new oknie by sie open pic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

E tam, jasne ze obrazek.

 

> \"WIP który jest nimi wypchany po brzegi \"

 

No wlasnie, w zwiazku z tym musialbym klikac 10 razy wiecej niz teraz. Wole isc na kawe a w tle mi sie wczyta 10 stron z 50 obrazkami, niz potem kilkac. Poza tym jesli wam zalezy na szybkosci, to przeciez tekst i tak laduje sie pierwszy.

 

Widze, ze sami masochisci na forum..

 

 

 

 

 

[Wyedytowany dnia 17-6-2004 > leander]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Egoista:P

 

Raz, ze chodzi o odciazenie lacza, a dwa, ze przeciez za kazdym razem nie bedziesz raczej ogladal wszystkich obrazkow na stronie, tylko ten najnowszy.

Teraz laduja sie wszystkie, chocbys widzial je milion razy i trzeba czekac na ostatnio dodany.

Niech na stronie bedzie 5 grafik, kazda po 100kb, to mamy 500kb na usera, ktorych zwykle jest paredziesiat.

 

Nie dziwne, ze serwer pada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> chocbys widzial je milion razy

ja mam krotka pamiec :) mniej masla? probowalem, nie pomaga ;)

 

> Nie dziwne, ze serwer pada.

Jesli chodzi o obrazki umieszczone na serwerze max3d to juz trudno, zgadzam sie z wami, poza tym wolno sie wczytywaly i za kazdym razem od nowa. Ale zrozumialem z wypowiedzi Allucarda, ze obrazki z serwerow zewnetrznych tez maja sie pokazywac jako linki (Allurd: \"czy powinny byc jedynie linkami do Stron/serwerów z nimi\") a tutaj wole juz poczekac, szczegolnie, ze te obrazki zostaja w cache\'u i nastepnym razem nie musze czekac.

 

No i obrazki z zewnatrz nie obciazaja forum (pisze na wypadek gdyby ktos nie wiedzial).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też wolę obrazki, nie chciałoby mi się klikać tyle razy w linki :> a jeszcze gdyby miały się otwierać w tym samym oknie i musiałbym użyć drugiej ręki do trzymania Shifta przy klikaniu, to już by była dla mnie masakra (każdy szanujący się komputerowiec wie, że jedna ręka służy do podpierania) ;>

poza tym tak jak mówi Leander... wolę otworzyć kilka stron na raz i wtedy zanim zapoznam się z jedną to już na kolejnych obrazki się wczytają, a tak musiałoby być \"klik\"... czekam, czekam... o jest jeden, zamykam okno, \"klik\" #2... czekam, czekam... itd :)

 

po co utrudniać sobie życie, zwłaszcza, że obrazki znajdujące sie na zewnętrznych serwerach nie wpływają na obciążanie forum...

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... bardzo dziwne pytanie i sonda :/

 

Obrazki zamieszczone na forum jako (przez kod BB) sa automatycznie wyswietlane. Kiedys byla taka sonda i nawet to wygralo. Wiadomosci mimo iz wczytuja sie automatycznie nie obciazaja serwera bo nie znajduja sie w jego bazie a jedynie laduja sie z innych serwerow.

 

Tak to dziala chyba prawie wszedzie.

 

Pamietajcie ,ze mozna w profilu ustawic ilosc postow na strone.

 

bye ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh, mam to zmienic?? zawsze tak robilem... ale jezeli to jest problem to natychmiast daje 10 postow na strone...

niewiedza

 

P.S.

jaki jest zalecana ilosc postow? jeszcze raz bardzo przepraszam...

 

[Wyedytowany dnia 17-6-2004 > Mateusz]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności