Skocz do zawartości

Out of memory


The Don

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem z błędem "Out of memory" podczas modelowania.

Wiem, że jest to związane z brakiem pamięci.

Słyszałem, że max posiada opcje współdzielenia pamięci ram wraz z dyskową. Czy to prawda? Jeśli tak to gdzie można taką opcję ustawić i czy to rozwiąże mój problem?

 

Z góry dzięki za odpowiedź

Pozdro

Edytowane przez The Don
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Mam problem z błędem "Out of memory" podczas modelowania.

Wiem, że jest to związane z brakiem pamięci.

Może, a może z bugiem w maxie. Otwórz menedżer zadań i obserwuj jej zużycie przez maxa.

 

Słyszałem, że max posiada opcje współdzielenia pamięci ram wraz z dyskową. Czy to prawda? Jeśli tak to gdzie można taką opcję ustawić i czy to rozwiąże mój problem?

W pewnym sensie każdy program na PC "posiada opcje współdzielenia pamięci ram wraz z dyskową": Panel sterowania > System > Zaawansowane > Wydajność > Zaawansowane > Pamięć wirtualna. Jednak w praktyce pamięć wirtualna może być zbyt wolna żeby na niej polegać przy interaktywnej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

max ma opcje naprawiania. Włóż płytę z Maxem i wejśc do panelu sterowania/dodaj usuń prog./ u znajdz maxa na liście i kliknij usuń/odinstaluj a tam powinna byc opcja napraw/repair i ją wybierz i sie na wszystko zgadzaj.

 

btw. ramu trochę mało jak na bardziej skomplikowane sceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie trzeba powiedziec ze 2 giga ramu na duza scene to w tym momencie dosc malo. Pamietaj ze nie tylko poly wlicza sie w uzycie ramu, textury tez swoje zjadają.

Jesli wysypuje sie podczas modelowania, mozesz sprobowac modelowac rozne elementy w osobnych scenach a potem polaczyc to w 1 scene - co niestety wcale nie gwarantuje ze max nie wysypie sie na tej wielkiej scenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli wysypuje sie podczas modelowania, mozesz sprobowac modelowac rozne elementy w osobnych scenach a potem polaczyc to w 1 scene

 

po pierwszym błędzie zacząłem tak robić, lecz przy łączeniu elementów z różnych scen i tak się wysypał :(

 

przy próbie naprawienia nie stracę swojego postępu pracy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności