Skocz do zawartości

modo 501 instalacja skryptów (win 7)


a3stract

Rekomendowane odpowiedzi

tak jak w temacie, jak zainstalować skrypty w 501 na windows 7, podczas instalacji korzystałem z tutka ze strony http://www.indigosm.com/modo2/modoScriptInstallation2.mov wszystko jest ok, do czasu jak wchodzę na dysk C: i zaczynam szukać katalogu Application Data/ Luxology/Scripts, który fizycznie u mnie nie istnieje. O co tu chodzi? jak wgrać skrypty, proszę o pomoc

 

pozdrawiam..

Edytowane przez a3stract
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

skrypty możesz wrzucić gdziekolwiek na dysk i wskazać je stamtąd, czyli:

1. zasysasz skrypt z sieci i zapisujesz na pulpicie ( czy gdzie Ci tam pasuje )

2. odpalasz modo i wciskasz shift+F5

3. Wybierasz skrypt z lokalizacji, w której go zapisałeś i tyle

Możesz ewentualnie przypisać sobie skrót klawiszowy do skryptu żeby za każdym razem nie powtarzać całej operacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robisz tak:

1. Wchodzisz w system/input editor

2. Zaznaczasz Show Unmapped Keys

3. Znajdujesz sobie wolny skrót

4. W linijce command wpisujesz nazwę skryptu poprzedzoną @ czyli np. @MSHandleDisplayToggle.pl i tyle skrypt powinien działać. Ważne jest żeby zawsze wpisywać .pl po nazwie skryptu, bez tego nie będzie działał. Tak samo możesz podpinać sobie pod klawe inne narzędzia, które już są w modo. Wystarczy podejrzeć w command history komende i skopiować ją do inputa.

Zresztą na http://www.indigosm.com/ masz dokładną instrukcję co i jak z poszczególnymi rodzajami skryptów, wszystko ładnie opisane i wytłumaczone.

Edytowane przez żółty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne jest żeby zawsze wpisywać .pl po nazwie skryptu, bez tego nie będzie działał. Tak samo możesz podpinać sobie pod klawe inne narzędzia, które już są w modo. Wystarczy podejrzeć w command history komende i skopiować ją do inputa.

.

 

Tak dopowiadając czasem skrypty nie są w perlu tylko w pythonie i mają końcówkę .py.;)

 

A co do mapowania to w większości przypadków można bezpośrednio z listy command history prawoklikiem zrobić map command to key. Jak dana kombiacja będzie już zajęta to modo wyświetli do jakiego narzędzia jest przypięta. A sporo jest zupełnie zbędnych domyślnych jak chociażby ctrl+q = app.close, ctrl+w=scene.close, które można spożytkować np. na bridge czy joinowanie vertexów :)

 

uzu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh....coś jest nie tak....Unbevel używam do identyczego zadania jak w tym tutorialu ze stronki Seneki i wszystko było by ok gdyby nie fakt że potem ukazóje mi się komunikat "There are no edges to operate on ! " i po kliknieciu ok mój mesh znika zupełnie....Dziwne rzeczy...Perfekt Circle mi też zamiast robić z zaznaczonych vertexów ładne kółeczko jedynie masakruje siatkę w najbardziej patologiczny sposób jaki tylko można sobie wyobrazić....

Czy możliwe że owe skrypty są nieaktualne ? Nie dostosowane do 501 ?

Jak patrze na te pliki skryptów to tam jest jest " Ostatnia Data modyfikacji 2005-09- 05 " !!!!!

Wobec tego skąd moge pobrać aktualne wersje skryptów ?

Bo wskazany na wstępie link http://transfer.idsoftware.com/priva...s_12-16-10.zip nie działa...

Proszę o Pomoc !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności