Skocz do zawartości

[Kryzys] Władzy


ZiN

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze nie tak dawno król w pełni sił rządził swym królestwem. Nadszedł jednak kryzys, który spowodował utratę jego absolutnej władzy. Co było przyczyną owego kryzysu? Załamanie psychiczne? Wygnanie? Przegrana wojna? A może anarchia? Interpretację pozostawiam już Wam.

 

Even newly the king in full of power reigned his kingdom. But comes the crisis, whitch cause loss his absolute authority. What reason was give rise it? Nervous breakdown? Banishment? Defeat war? Maybe anarchy? I leave the interpretation for you.

 

 

finalbd.jpg

 

finalbb.jpg

 

 

 

 

------------------------------------------------------------------------------------

 

Notka:

Chciałbym nadać pracy epickiego charakteru. Aby była pewną opowieścią samą w sobie. Nie zdradzam co jest przyczyną zaistniałego stanu rzeczy. Mam nadzieje, że każdy będzie miał inną wersję, jaki mógł być wcześniejszy bieg wydarzeń. Kryzys władzy to w gruncie rzeczy przeskok z władzy totalnej na praktycznie znikomą. Władzę ma tylko nad psem, który może zagubiony, tylko się do niego przybłakał... Kto wie?

 

Szkic:

1.jpg

 

Do końca nie jestem pewien takiego ustawienia, może układ się jeszcze zmieni. Mam nadzieję, że coś doradzicie. Chciałbym żeby kryzys malował się na twarzy króla (frustracja i smutek), będzie miał poszarpane wdzianko. Pies ma być wychodzuony i zaniedbany. Król trzyma w swej prawej dłoni koronę - jedyną namiastkę swej dawnej władzy, która teraz już nic nie znaczy.

Edytowane przez ZiN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 45
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Dzięki Aniu, tak zrobię, to drzewo rysowałem już bardzo późno w nocy, na razie zostawiłem tło i teraz zająłem się rysowałem głównej postaci. Nad samym drzewem też jeszcze popracuje, bo ma za ostry specular, jakby było z ciemnego metalu, więc muszę pozmiękczać parę rzeczy ale to będzie później. Muszę zrównoważyć cały obraz żeby tło się nie stało ważniejsze od głównego bohatera ;)

Edytowane przez ZiN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie w temacie nie ująłem, że jego władza, została przez kogoś przejęta, lub mu zabrana. Tym samym nie musi pozbywać się korony. Korona na tym obrazie, ma przyjąć specjalną symbolikę (niekoniecznie taką jaką przytoczyłeś).

 

Może zbyt pochopnie narzuciłem własną interpretację obrazu. To wcale nie musiało być wygnanie. Mógł po prostu zwątpić w sens rządzenia. Pewne zdarzenie po prostu sprawiło, że nastąpił kryzys - może rozumu ludzkiego, upadłości cywilizacji... może zapadła anarchia i świat doszedł do wniosku że żadna władza i kontrola nie jest mu potrzebna.

 

Król, pies, trudne warunki... to wszystko są symbole, które należy traktować nieco szerzej, nie tylko w ten sposób jak ja to przedstawiam.

Jak ktoś chce to niech sobie to widzi nawet jako "dziadek wyszedł sobie z psem na spacer i w roztargnieniu zgubił się na pustyni"

Chciałbym aby interpretacja przez tą symbolikę była wieloznaczna.

 

Wyobraźmy sobie świat takiej anarchii, nawet w świecie współczesnym. Upadają rządy, gospodarka się wali, przestępczość rośnie, itd. Dla mnie to jest właśnie Kryzys wielowymiarowy. A że, trudno jest pokazać to wszystko, obrałem taką stylistykę a nie inną. Ktoś kto umie i lubi czytać znaczenie obrazów, mam nadzieję że mnie zrozumie.

 

Uważam że rozdzielczość obrazu nie wyznacza jego całej skali. To co nadaje mu duszy jest głębia i symbolika znaczeniowa.

 

Mam nadzieję, że to wyjdzie. Chciałbym kiedyś tworzyć ilustracje do książek, które mówią o rzeczach ważnych dla życia ludzkiego w sposób ciekawy i niekonwencjonalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, postanowiłem więcej robić a mniej gadać, bo doszedłem do wniosku, że... uzależniłem się od pisania... hehe :P Nie no, sesja była, i trzeba było trochę przystopować, a jak wiecie rysowanie dużo zajmuje :)

 

Zapodaję scenkę z bohaterem:

4.jpg

 

Sam bohater:

5.jpg

 

Zbliżenie:

6.jpg

 

Szacunek dla wszystkich! Siedzę na tym forum od dwóch tygodni i czuję poprawę w rysunku choć może jej nie widać. Będę to poprawiał, bo sporo rzeczy jeszcze kuleje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, jak się napatrzę na otoczenie bez postaci a potem z, to też mam takie odczucie. Ale nie chciałbym zmniejszać typa, bo zatraci czytelność. Chyba dodam więcej perspektywy powietrznej i "zaniebeszczę" trochę bardziej góry w tle. Chciałbym jeszcze dodać efekt fatamorgany w oddali od falującego gorącego powietrza. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Góry wydają się bliskie bo za mało pustej ziemi między nimi a królem.

 

pędzle "ołówkowate" nie wyglądają dobrze na czerwonym, użyłabym innego pędzla (większy, bardziej przezroczysty), albo nie malowała tak bardzo w jednym kierunku. Może coś w tym kierunku jak użyłeś na metalu na nogach.

 

Fałda na płaszczu przy łokciu wygląda nienaturalnie.

 

Korona trochę zbyt kolorowa, wygląda jak zabawka dla dzieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z koroną, zdaję sobie sprawę ;) A reszta rad jest dla mnie bardzo odkrywcza, dziękuję :)

 

EDIT: Mały upgrade, trochę eksperymentuję. To pierwsza moja praca w życiu, w której od razu jadę kolorem.

 

7.jpg

 

Czas ruszyć trochę psa.

Edytowane przez ZiN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pies jest świetny, tylko te wyżłobienia na kręgosłupie trochę dziwnie wyglądają. Król może powinien wyrzucić koronę z ręki. Motyw ten dodałby szczypty pieprzyku do i tak dobrze już przyprawionego rysunku. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio, mam mało czasu na rysowanie, wrzucam wstępne poprawki najbardziej kulejących elementów.

 

10.jpg

 

Teraz będę musiał sobie zrobić tygodniową przerwę od tabletu (ferie), więc chętnie posłucham jakichś rad.

 

I tak w ogóle, co tu taka cisza? Mam rozumieć, że obrazek jest tak kiepski, że nie opłaca się tu czegokolwiek komentować :/ Niemniej czekam, może ktoś się skusi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jeszcze dodała unoszący się piasek, czy coś w stylu małej burzy piaskowej, no i co sie z tym wiąże, król miałby wtedy osłaniać twarz przed piaskiem, pies też jakoś mruzyć oczy.. Oprócz tego pobaw sie kolorami, żeby nie były takie realne jak tu, może jakieś tekstury na to nałóż, pokombinuj :) Ale jak narazie wszystko jest ok wg mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o koncept jesteś moim zdecydowanym faworytem. Ten pomysł mi chyba coś przypomina, ale nie wiem co.

 

Może króla z psem zbliżyć trochę do środka, bo pomiędzy nimi, a drzewem jest zbyt duża luka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z psem chyba trochę przesadziłeś. Za bardzo ma wyżłobiony ten brzuch. Przez co wygląda, jakby się składał do robienia kupy. Ale król już nie jest tak wyżłobiony. Może nie dzieli się z psem jedzeniem.

 

Dlaczego cień od drzewa jest jaśniejszy od pozostałych ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Wam za uwagi! :)

 

indioglossia będę kombinował ze wszystkim, hehe. Wcześniejsze rysunki jakie robiłem były zawsze z głowy, bez żadnych referencji. Anatomie człowieka budowałem raczej z powidoków itd. Używałem także zbyt nasyconych barw, wszystko na czuja, na pałę, ale w końcu dojrzałem, że nie tedy droga i żeby stworzyć pracę trzeba solidnie się do niej przygotować i przepracować masę czasu. Fajnie, że aż do marca mamy termin. Liczę dopicować to jeszcze tu i ówdzie. Wolno mi to idzie, bo profesjonalistą nie jestem, dopiero się uczę i wdrażam swoje spostrzeżenia i teorie malarskie :)

 

Pan P Dziekuję za ciepłe słowo, jest to bardzo motywujące ;) Drzewo, nie jest istotą rzeczy. Ma tylko równoważyć kompozycję. Kadr jest szeroki aby spowodować pewne wrażenie motywu drogi. Zmierzanie skądś dokądś - coś w ten deseń.

 

Co do pieska, mogę podrzucić referencje z których korzystałem. Mnie też to dziwi, ale wychudzony pies wygląda aż tak koszmarnie. Przykre, ale jak inaczej podkreślić kryzys? Nie jest to nic wesołego a jest wręcz przygnębiające.

 

Podoba mi się to zdanie: "Może nie dzieli się z psem jedzeniem." To jest już jakaś interpretacja :) fajnie :D

 

Cień drzewa - narzuciłem tu pseudo-burzę piaskową o której pisała indioglossia, ale w mniejszej skali, ot taki wiaterek co zruszył trochę piasku z ziemi. To troche rozjaśniło pewne ciemniejsze partie z dolnych warstw jak cienie.

 

lolipop hehe, podoba mi się Twoje stwierdzenie, jednakże pies jest tylko częścią wypowiedzi jaką chcę zawrzeć tym obrazem, jednym zdaniem mojej opowieści :)

 

I fajnie, że dostrzegacie w tym coś głębszego. O to mi chodziło. Będę pracował dalej i czekam na kolejne komentarze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lista zmian:

- głowa króla

- drzewo

- zróżnicowanie planów i kontrastów pod "wędrówkę oka"

- korona

- chmurki

- zabawa z kolorami na królu

- parę pozostałych pierdół jak cienie itp.

 

Kliknij aby zobaczyć w pełnej rozdziałce

11.jpg

 

Uwagi mile widziane.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie by było gdyby mu ten wiaterek wyżej podwiał postrzępiony płaszcz.

wydaje mi się, że tło, czyli góry i niebo są trochę zbyt cukierkowe. może by im zmniejszyć nasycenie? to tylko sugestie.

ps. pomysł fajny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cienie różnych obiektów mają różny obrys (cień króla jest inny niż kamienia niż trawy).

Rozmyłeś góry i przedni kamień jakimś filtrem, pokusiłabym się jednak na zrobienie tego ręcznie pędzlem, myślę że jakieś swobodne rozmyte pociągnięcia będą wyglądały lepiej niż komputerowy filtr.

Król wygląda jakby zbyt kolorowo i cukierkowo w porównaniu do reszty sceny. Pies bardzo fajny, ma więcej charakteru niż król.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że tymi żywszymi kontrastami będzie przykuwał uwagę, ale pewnie i tak to robi skoro nic po za nim na tym pustkowiu nie ma więc posłucham Twej rady :) Dzięki :) Ogólne zbicie z nasycenia na pewno spowoduje odpowiedni klimat. Musi być bardziej ponuro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jak wasze spostrzeżenia, może macie inne, ale mi w królu czegoś brakuje, jakiejś iskry przykuwającej uwagę (tak jak pies, albo cała kompozycja). Może to drzewo za małe... nie wiem, może jego strój wyglądający niewystarczająco nędznie...sam nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Pobawiłem się jeszcze trochę z teksturami.

 

14.jpg

 

Korona odzyskała dawny blask. Chciałem ją troche przybrudzić, ale to może akurat zły krok, bo jak napisałeś za bardzo się zgubi.

Ze stopami walczyłem dużo wcześniej, jednak zawsze poza przez nie wygląda pokracznie, najbardziej rzutują na wrażenie że postać jest za sztywna. A to piaszczysty teren. Gdzieś wyczytałem, że żeby dodać trochę dynamiki takim postaciom w ruchu trzeba im dodać trochę kurzu wokół stóp. I takie chciałem zbudować tu wrażenie, że on praktycznie szoruje stopami w tym piachu co wznieca niewielkie obłoki kurzu.

 

Dalsze wskazówki mile widziane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, wizualnie jest znacznie lepiej. Wcześniej to chyba za bardzo świętego mikołaja przypominał.

 

Tutaj jednak przegiąłeś trochę z tymi strzępami z tyłu. Aż takiej wichury to chyba tam nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popraw nogi. Może pójdź do parku, zaczaj się z aparatem i sfotografuj kilku przechodni, albo poszukaj po internecie takich zdjęć. Nogi tak jakby skręcają w (jego) lewo, podczas gdy cały tułów jest ustawiony do przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, pelerynę skróciłem, a z nogami już w tej pracy nic nie wyczaruję więcej bo powiem szczerze, że nie umiem. Jak ktoś ma ochotę to może zrobić overa. Sam układ nóg nie zmieni tu w sumie wiele bo tak naprawdę całą pozę trzeba namalować od nowa, a ja już nie znajdę na to czasu. Trochę się porwałem z motyką na słońce z tą pracą bo wiele rzeczy jeszcze nie ogarniam, ale i tak się ciesze, że komuś podoba się to co jest.

 

15.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam przekonania do tego ptaka na drzewie. Może się nie znam, ale wygląda on na perliczkę. Może lepiej byłoby jakiegoś sępa wstawić ?

 

 

Właśnie spojrzałem na to zdjęcie z dużą rozdzielczością (na moim ekranie widoczna tylko połowa - ta z postaciami). I osobiście robi na mnie dużo większe wrażenie niż gdy się patrzę na całość. Ja bym przyciął w połowie, bo wole się skocentrować na piesku i królu (skorion też ok)... ale to twoja praca i twoja wizja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie. Wasze wskazówki utwierdziły mnie, że te błędy zbyt kolą w oczy. Osłabiłem kontrast i lekko rozmyłem skorpiona wtapiając go w kolorystykę tła żeby nie skupiał na sobie tak mocnej uwagi. Zmieniłem ptaszysko na gałęzi. Tamto też był sęp ale najwyraźniej mi nie wyszedł. Po osłabiałem parę elementów żeby się tak nie rzucały w oczy a tworzyły zgrane tło dla postaci. Kadr może by wyglądał lepiej skupiający się tylko na głównych bohaterach, ale nie chcę zatracić głównego założenia.

 

18.jpg

 

>link w nowym oknie

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez ZiN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, przyjemniej :) Tylko jak już jesteśmy przy ptaszysku to dalej jest mało sępiaste. Mimo, że jak najbardziej może to być jakiś tam gatunek sępa to chyba najbardziej charakterystycznym ptaszyskiem byłby sęp płowy z tą jego długaśną szyją, możesz się nad tym zastanowić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli już jesteśmy przy ptakach to wydaje mi się, że są zbyt jednakowej wielkości; są na różnych planach więc trzeba by je chyba zróżnicować. myślę też że dłoń króla mogłaby być ciut większa. dawno tu nie zaglądałam, pozytwnie się posunęło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem pewna czy spod brudu nie powinna jednak przebijać lekko, chociaż miejscami czerwień królewskiej peleryny i kołnierz z gronostajów. może u dołu kolor całkowicie zatracony, a wyżej i na ramionach brudna czerwień? może poprzednio był zbyt kolorowy, ale w tej chwili, dla kogoś, kto pierwszy raz spojrzałby na pracę postać może nie być czytelna jako król. a może to właśnie dobrze, że dopiero jak się człowiek przyjrzy to widzi koronę, no nie wiem. jak myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulujemy nominacji w Bitwie! Tym samym życzymy powodzenia w dalszej "bitwie" o nagrody!

 

Przypominamy, że ostateczna praca, zgodna z wymogami regulaminu powinna pojawić się najpóźniej 22 marca (a dokładniej 22 marca, do godz. 23:59:59).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za nominację. Jest to dla mnie wielkie wyróżnienie. Ten konkurs to była dla mnie dobra szkoła digitalu. Wiele się nauczyłem na tym obrazku i czuję że popchnąłem skilla do przodu. Bardzo dobra mobilizacja do malowania w kompie :) Niestety muszę już skończyć pracę nad tym obrazem gdyż zwichnąłem sobie prawą rękę i nie dam rady nic już pocisnąć na tablecie. A że termin już coraz bliżej, więc oddaje ostateczny etap pracy.

 

Dziękuję wszystkim za rady, z forum i spoza forum.

 

Życzę powodzenia wszystkim pozostałym uczestnikom.

 

Finał pracy w pierwszym poście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności