Skocz do zawartości

[Kryzys] Lost in Space


Gość piofoks

Rekomendowane odpowiedzi

Gość piofoks

Hi

 

Illustration will present with the history of the astronaut from apolo 60-M4 ,

who helplessly watches an explosion own ship, and the rest of the crew .

 

 

Na początek szkic koncepcyjny :

 

kryzysskpiofoks.jpg

Edytowane przez piofoks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość piofoks

Dzięki za wizytę

shi - dzięki nie było łatwo bo temat średni

ZiN - tez ci życzę powodzenia w konkursie na pewno twój obrazek będzie oryginalny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu ale jakoś wersja z postu #8 bardziej miała "to coś", więcej klimatu przez te czarne i ciemne miejsca na skafandrze, wyglądał bardziej taki zgubiony i sam w kosmosie. Teraz jest zbyt równomiernie oświetlony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość piofoks

Chciałem zrobić jakiś wir ... coś jak by go wciągało ( tak żeby miał jeszcze gorzej :)

poza tym mało się działo w tle a nie chciałem kolejnej planety dodawać ,

myślałem o statku ale przecież miał być w samotni wiec odpada ,

próbowałem jeszcze jakieś śmigające gwiazdki ale mi się nie podobało ,

wiec zostałem przy tym .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

extra

nie mam zastrzezen, tylko szkoda ze tak strasznie ciasno na tym obrazku, kawalek planety i polowa kosmonauty, a jakby sie wiecej dzialo na obrazku, jakby byl caly kosmonauta, rozne szczatki maszynerii unoszace sie w przestrzeni to byloby cos dopiero ;] po prostu ma sie wrazenie ze oglada sie fragment wiekszej ilustracji a nie cala ilustracje ;]

Ogolnie mowiac slabo rozplanowane kompozycyjnie ale za to mistrzowskie wykonanie ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że jest trochę zbyt lokalnie z kolorem - może niech astronauta łapie po bokach trochę więcej otoczenia, może też warto trochę zagrać walorem (jakaś winietka), żeby fokala jeszcze bardziej wytłuścić w tym odbiciu (taki chyba jest zamysł?), a skoro o tym mowa to odbicie pasowałoby zrobić superfajne, bo tam będzie się koncentrował wzrok, więc ja bym tam coś wymyślił jeszcze, żeby ten wybuch był atrakcyjny (np. drugi kosmonauta w momencie wybuchu popełniający błąd albo jakieś asteroidy??), chodzi głównie o to, żeby widz miał szczątek informacji co się stało, powinno być ciekawiej :]

 

pomysł ogólnie jest bardzo fajny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie to za mało widoczne jest to co sie dzieje w odbiciu... koncepcja czytelna.. że statek sie rozpada, ale można by było lepiej to dopracować .. takie bardziej żeby lustrzane to odbicie było .. wtedy bedzie git jak dla mnie.. aha i to co on ciągnie za sobą rozbija dla mnie kompozycje.. te początkowe założena były lepsze.. czyli bez dodatkowych udziwnień.. pozdro pio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

strasznie mi sie podoba :D

nie chodzi mi tylko o bardzo dobre wykonanie, ale tez o to ze jest w tym obrazku klimat, klimat i jeszcze raz klimat ;]

Podoba mi sie tez styl w jakim obrazek zostal namalowany, przypomina mi rysunki adonihsa ktorego sobie cenie

Dobra robota, gratulacje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nooo nieźle nieźle... przypatrz się jeszcze dłoni bo zdaje się, że jej palce uciekają (mały i jego sąsiad) biorąc pod uwagę podbicie dłoni (linię jej zakończenia i położenie)...

mógłbyś jeszcze tego gostka bardziej odciąć od planety (ściemnić czy cuś)... ale jest gites ogólnie, takie tylko drobnostki właściwie wytknąłem... pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość piofoks

Dzięki za komentarze i uwagi .

Wrzucam troszkę inna wersje .

Kilka drobnych poprawek .

 

lostinspacebypiofoks.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stary bardzo lubie taką tematyke i klimaty wiec ode mnie wyrazy sympatii w tym kierunku:) co do samego tutułu tej bitwy to kryzys kojarzy mi się z czymś co trwa określony dłuzszy czas; Twoją pracę nazwał bym raczej śmierć. pyk-myk i nie ma stacji, czasu na kryzys tez nie było. rzecz w tym, ze wg mnie kryzys to coś co następuje za pięć dwunasta, coś co poprzedza pewne znaczące fakty.

przepraszam ,że być może głupio się rozpisałem. tak czy siak masz u mnie okejke za klimat i tematykę.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość piofoks

Na początku malowania tego obrazka tez tak myślałem :)

ale sprawdziłem znaczenie słowa " Kryzys " i okazało się ze nie koniecznie jest tak różowo jak nam się wydaje .

a poza tym pewnie go uratują :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegadałeś to wg mnie

Ogólnie wygląda ok. Ale wersja z początku była mocniejsza. koleś unosił sie w pustce kosmosu a jedynym przekazem mówiącym o katastrofie było to co odbijało sie w wizjere chełmu. To naprawde działało. Teraz te szczątki promienie cuda wianki.

Daj mu standardowy skafander nasa a nie jakieś spacemarine bajery wywal złom i koncepcja nabierze ostrości. Po co zaraz bitwa i najazd kosmitów. Brakuje tylko jeszcze żeby z kieszeni mu papiery rozwodowe wystawały zeby było bardziej kryzysowo

 

(wiem że nie ma bitwy ale tak to troche wygląda przez nadmiar akcji)

 

#8 była super

#11 jeszcze ok

a potem zacząłeś dryfować i rozjaśniać żeby broń boże nie było za ciemno gdzieś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też się #8 najbardziej podobała (już to pisałam ale powtórzę skoro nie jestem jedyna), tak jak koledzy mówią teraz jest za dużo wszystkiego, już nie czuć tej samotności kosmosu, jest jasno i wesoło jak w lunaparku.

Technicznie jest świetnie, tylko klimatu już takiego nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość piofoks

hej

Dzięki za uwagi

niestety złączyłem warstwy :) powalczę jeszcze .... mam nadzieje ze uda mi się znaleźć trochę więcej czasu do końca bitwy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary rewelacyjny pomysl i wogole mocny potencjał w pracy ale wtrące "polskie ale": tak jak koledzy i koleżanki zdążyli wspomnieć troszkę za dużo waty upychasz tymi ozdobnikami - post 8 i 11 ma klimat, jest złowrogi, kryzysowy. Na ostatnim niestety widać już niekonsekwencję w pracy. Dajesz ogromny księżyc niby fotka z dużym zoomem a części statku już są nieproporcjonalnie małe nie mówiąc już o planecie (Ziemi) w tle; wybuch w odbiciu kasku wydaje się następować prostopadle do astronauty a refleksy i stopień oświetlenia reszty skafandra już zdaje się tego nie potwierdzać. Moment wybuchu to jakby ułamek sekundy - w kasku widać dopiero eksplozję a z astronautą już jest fragment promu/statku/czegoś tam - ja bym jednak z tego zrezygnował.

 

W twojej pracy powiedzenie "mniej znaczy więcej" ma podwójnie istotne znaczenie. Skupiłbym się na technicznym podejściu do sprawy, dopracowaniu perspektywy, oświetlenia, kadrowania. Nie jest fajnie jak ozdobniki odciągają widza od głównego wątku - fajnie jest jak widz wpratrując się w pracę odkrywa jej fabułę.

 

Życzę Ci dużo powodzenia z tą pracką, zapowiada się nie lada killer. Twoje podejście do tematu osobiście bardzo mi odpowiada. Czekam na kolejne UP'y

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość piofoks

hej

Dzięki za odwiedziny i uwagi

starałem się uchwycić klimat z 8

 

lostinspacebypiofoks.jpg

Edytowane przez piofoks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość piofoks

Koniec

 

Dzięki za wszystkie uwagi i mobilizacje :)

 

 

lostinspacebypiofoks.jpg

 

 

 

lostinspace300dpibypiof.jpg

 

 

pozdr i powodzenia w bitwie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności