Skocz do zawartości

speed


arti

Rekomendowane odpowiedzi

mam jeden ciężki orzech do zgryzienia :) proste pytanko he :)

jak moge zwiekszyc predkosc jakiegos obiektu który porusza się po linie??:)

np. mam boxa i jedzie on sobie po linii i np. w 49 klatce chce zrobic zeby przyspieszyl... no i jak mam to wykonac??:]

a no i jeszcze jedno pytanko:]

jak zrobic zeby GLOW byl widoczny w odbiciu wody ??:) to znaczy robie wode.. potem nad nia jakis obiekt z glow ale w wodzie widac tylko obiekt a efektu nei ma :(

he :]

i jeszcze jedno mi sie przypomnialo :)

jak zrobic cos takiego

obiekt jedzie w ktorej tam klatce sie zatrzymuje kamera robi obrót wokół niego i potem leci dalej :D

z góry dzieki za odpowiedzi he.. jeśli sie znajdą a jak nie to i tak thx :)

nara

!!!! :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Pierwsze pytanko: nie wiem czy o to chodzi ,ale wystarczy pobawic sie klatkami animacji im wiecej klatek tym ruch jest dluzszy im mniej klatek tym ruch jest szybszy (w zalozeniu ze w obu przypadkach jest ta sama odleglosc).

A co do tego glowa to sam nie wiem czemu sie tak dzieje.

Trzecie pytanie:tutaj tez wystarczy zrobic ruch do ktorejs klatki ,nastepnie od tej klatki ruch kamery wokol przedmiotu (mozna przypisac kamerke do wczesniej wykonanej lini) ,a gdy ruch ten sie skonczy ,znowu zrobic animacje przedmiotu od ostatniej klatki ruchu kamery.Mam nadzieje |e o to chodzilo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Speed: jeśli obiekt porusza się po ścieżce, to ma zapewne przypisany kontroler animacji Path Constraint... w panelu Motion widać ustawienia tego kontrolera... pojawiają się też klatki kluczowe na listwie czasowej... szybkość określana jest procentowo... 0%- początek ścieżki... 100%- koniec... reszta to kwestia wstawienia kluczy i dopasowania watrości...

 

Odbicia: spróbuj z Video Post... powinno pomóc :)

 

Matrix :) Obiekt się przesuwa... w klatce w której kamera ma zrobić pzelot wokół obiektu (postaci, czegokolwiek..) kopiujesz kamerę, puszczasz ją po ścieżce wokół obiektu i dajesz później snapshot... dzięki temu zostaną stworzone kopie kamery po ścieżce... następnie czeka Cię render tej jednej klatki z każdej kamery osobno (jest to najlepsza metoda, bo efekty takie jak motion Blur i particle zostaną uchwycone i \"zamrożone\"). Gdy kamera wróci na swoje miejsce, puszczasz animkę dalej...

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kris_R moglbys ten efekt z matrixa opisac dokladniej o co biega z ta kamerka wokol obiektu?? trzeba umiescic wokol obiektu linie i przypisac kamere do niej ,taak? dokladnie nie skumalem o co chodzi z tym \"zamrazaniem\" i kilkoma renderami z kamery ,chodzi o to ze ma byc kilkanascie kamer??? i z kazdej kamery render ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

\"Zamrozone\", czyli rozmycie obiektu bedzie zachowane podczas obrotu kamery.

 

Na sciezke wrzucasz kamere. W wybranej klatce robisz kopie tej kamery i przesuwasz ja po tej sciezce na drugi koniec. Snapshot utworzy okreslona liczbe dodatkowych kopii kamer miedzy oryginalna a ta, ktora skopiowales i przesunales.

I tak jak zrozumiales - trzeba wyrenderowac te jedna okreslona klatke z kazdej kamery, zeby po zlozeniu uzyskac obrot wokol zamrozonego obiektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedzi:) co nieco sie nauczyłem :) hehe

ale z tym glowem to nie działa

właśnie renderuje Video Postem...

i glow jest na obiekcie ale na odbiciu w tej np. wodzie juz nie ma

jest tam tylko odbicie obiektu bez glowa

.... :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności