Skocz do zawartości

Jaki monitor 24" 1920x1200


N1CO

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Planuję kupić jakiś monitor z głównym przeznaczeniem do gier, dalej do grafiki 3D no i do filmów. Wydaje mi się, że najlepszą opcją będzie 1920x1200 ze względu na pracę w 3ds Max - jednak to zawsze większy obszar roboczy niż w 1920x1080. Odwzorowanie kolorów chyba nie ma takiego znaczenia jak w pracach 2D. Istotniejszy byłby brak smużenia tak myślę. Zakres kwotowy raczej niski w granicach 900-1200 zł - no do 1500 zł.

Szczerze powiedziawszy nie mam pojęcia co wybrać. W tej kwocie chyba nie ma co liczyć na jakieś cuda wianki. Byleby nie był gorszy od Samsunga 173PPLUS, na którym działam od kilku lat i sobie chwalę.

Trochę szkoda, że w tej rozdziałce nie ma nic na LEDach bo to jednak byłoby lepsze podświetlenie a tym samym pewnie też lepszy obraz.

Proszę o radę w wyborze odpowiedniego sprzętu.

 

P.S.

W 3d powoli zaczynam dopiero raczkować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Zaczął bym od tego że podświetlenie led w tańszych monitorach przekłada się jedynie na niższe zużycie prądu i "cieńkość" obudowy a nie na równomierność podświetlenia. Wiec raczej nie zawracał bym sobie tym parametrem głowy.

 

Gdyby to jednak było dla Ciebie istotne, to z podświetleniem ledowym masz Benq VW2420H 24" MVA za ~860 zł:

- http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/24_BenQ_VW2420H-3519/strona/12566.html

Problem tylko taki że nie ma regulacji wysokości, posiada błyszczącą obudowe no i smużenie nie jest zbyt niskie.

 

Z innych propozycji godnych rozważenia w założonym budżecie to:

- Nec EA231WMI - 23", 1920x1080, IPS, ~1350 zł

- Dell U2311H - 23", 1920x1080, IPS, ~1000 zł

- HP ZR24w - 24", 1920x1200, IPS, ~1450 zł

 

Co do smużenia tych monitorów to niestety nic Ci nie powiem bo nie jest to dla mnie istotny parametr.

 

Jesli chodzi o rozdzielczość (1920x1200 czy 1920x1080) to pewnie że lepiej mieć wyższą, ale nie jest to jakaś zasadnicza różnica. Proporcje 16x9 lepiej sie sprawdzą w grach i filmach, ale w maxie, PS, AE czy LR również jest bardzo fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności