Skocz do zawartości

"Streszczenie" forum.


Czy forum potrzebuje przemeblowania?  

52 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy forum potrzebuje przemeblowania?

    • Tak, potrzebuje dużych zmian. Powinno być skrócone.
      13
    • Tak, potrzebuje dużych zmian. Powinno być rozbudowane.
      2
    • Tak, ale jedynie kosmetycznych.
      19
    • Nie, teraz jest dobrze.
      13
    • Jest mi to obojętne.
      5
    • Żadne z powyższych nie pasuje (podzielcie się swoim zdaniem).
      0


Rekomendowane odpowiedzi

Przerzucam tutaj wątek, który przewija się od czasu do czasu, czyli jego konstrukcja, co dodać, co wywalić, co przenieść itd.

 

To moja propozycja na szybko. Zachęcam do przeróbek, krytyki, narzekania i oklasków.

 

Tutaj oryginał ( wysokość 3526 pikseli )

 

max3dplforumpoweredbyvb.th.jpg

 

A tu przeróbka (wysokość 2724 pikseli)

 

max3d.th.jpg

Edytowane przez prrrszalony
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 36
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ogólnie teraz chyba bardziej przejrzyste to wszystko ;) Tylko gdzie się podział dział Editing/Compositing? Wiem, że nie był jakoś specjalnie oblegany ale wydaje mi się, że powinno coś takiego być. Chyba, że chcecie to wrzucić do "Inne"?

No i czemu Dział 2D jest powyżej działu 3D? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blinq to nie tak, że są jacyś "my". To tylko moja inicjatywa :) Dlatego nie ma się co obawiać, że tak to forum będzie w przyszłości wyglądać. Ot, kolejny wątek do pogadania o forum :] Każda opinia jest równie wartościowa i cenna.

Editing compositing poleciał nieszczęśnie do animacji. Nie wiem co z nim zrobić. Jak dla mnie to pasowało jako czegoś subforum. Może rozbić jako subfora i jedno do wizek, drugie do animacji?

Kolejność 2D z 3D zupełnie przypadkowa. Mogłoby być równie dobrze na odwrót :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blendera, cineme, modo, XSI, LW, ZBrush i Mudbox wpakować w subfora do działu Inne Programy.

Żeby to wyglądało mniej więcej tak:

-3ds

-maya

-Inne Programy (sub: Blender, Cinema, Modo, LW, Mudbox, ZBrush)

 

Tu nie ma nic z jakiegoś fanbojostwa czy zbytniego premiowania czegoś. Wystarczy popatrzeć po ilości postów i jasno wyjdzie że taki jest wybór userów. Nawet jak połączy wszystko wrzuci się do działu inne to i tak dział o 3dmaxie będzie 3 razy obszerniejszy. ;) Ewentualnie zostawałbym jeszcze blendera jako trzeci najpopularniejszy dział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xdg.jpg

 

Lucek- Imho takie działy na serio nie wymagają miejsca na głównej. Osoby które coś potrzebują z tych działów trafią tam (przecież jest link do subforum) a forum będzie przejrzystsze i lepiej poukładane. Popatrz jak wygląda dział Lightingu i Renderingu, wszystko jest skondensowane w kupie ale to się spisuje.

 

Poza tym w każdym dziale odnoście programów przydałoby się zebrać całe wartościowe info do jakiegoś przyklejonego FAQ (cytaty lub przeredagowane pytania i odpowiedzi) i wywalić 2-5 postowe wątki. No chyba że zależy nam na ilości postów na forum a nie treści. ;P

 

Ja bardzo chętnie bym mógł zrobić taką czystkę w wątku o zbrushu i mudboxie. Sporo bym się nauczył. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, wybaczcie literówki i dziwne nazwy. Całość powstawała podczas bezsennych nocy i stąd takie perełki. Bardziej chciałem zachęcić tym do dyskusji niż zaprezentować jedyny słuszny projekt forum.

 

Hynol, co innego usilne modyfikowanie, co innego udoskonalanie. Jak dla mnie na forum jest za dużo miejsc, w których może pojawić się ten sam temat. W 3dsmax piszą o modelowaniu, w modelowaniu o 3dsmax itd. To dzieje się nonstop. Spędziłem kilka dni na sprzątaniu pomocy i sam nie wiedziałem czy coś jest na swoim miejscu czy nie (więc co dopiero ktoś nowy). Moim zdaniem forum może być bardziej przejrzyste. Nie musi być krótsze, ale jedne tematy mogą robić za subfora, a czemuś innemu udostępnić więcej miejsca. cgtalk średnio mnie interesuje, ale patrząc na ich dział General Techniques można spokojnie zauważyć, że też nie żyje tak dynamicznie jak dział Software Specific Forums. Nie ma się co trzymać ich ustaleń ;) Żeby nie było, nie planuje nikomu niczego narzucać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O samym pomysle skrócenia sam myślałem wcześniej. Ale na razie otworzyłem sobie to na monitorze i szukam różnić. A co z tymi działami które zniknęły?

 

Czyli np. takie modelowanie czy tutoriale byłyby podforum w każdym dziale oprogramowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że modelowanie można spokojnie usunąć, większość pytań w tym dziale dotyczy jednak konkretnego softu, więc niech stawiają pytanie od razu w podforum tego softu (i nie dzieliłabym tego już na poddziały).

 

Rozdzielenie 2d na gotowe i wip też ma sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew.

Wprowadziłem zmiany, które zasugerowaliście. Nowy obrazek w pierwszym poście. Raczej kosmetyka ;)

Zastanawia mnie, czy gdzieś koło minibitw nie dorzucić czegoś na konkursy pozaforumowe. Tak linki do nowych jak i prace ludzi z forum czekające na krytykę (trzeba się przecież wspierać we wszystkich działaniach). Co Wy na to? ;) Strony gromadzące konkursy mają się coraz lepiej, może u nas taki kącik zorientowany graficznie też miałby rację bytu. Teraz to wala się w newsach, ogłoszeniach, wolnych dyskusjach i po konkretnych wątkach użytkowników.

 

Czy teczki w działach 3D mają sens? Nie spotkałem się z tym poza Game Artem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie to zrobiłeś, podoba mi się pomysł z rozdzieleniem działów 3d i 2d.

Moim zdaniem można połączyć złotą galerię ze srebrną tworząc jedną- złotą (ale tak jak w przypadku działów, oddzielnie 2d i 3d).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podbijam. Cos malo glosow, ale chcialbym powoli zaczac wprowadzac te zmiany. Na spokojnie to sobie tak czytam i naprawde fajnie jest to rozplanowane.

 

Przy okazji mozna dodac w innych mesiaha, ktorego ma w tej chwili sporo osob :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zastanowiliscie sie przez chwile nad wygoda nowych uzytkownikow? Wrzucenie wszystkiego w subfora na pewno nie ulatwi im poprawnie wybrac watku gdzie zadac pytanie. Rezultatem bedzie masowe przenoszenie i sprzatanie takich tematow. Dodac do tego nalezy, ze nazwa forum w najmniejszym stopniu nie sugeruje ze jest to forum wielotematyczne i zrzeszajace uzytkownikow roznego oprogramowania wiec nieobecnosc czesci tematow zasugeruje wszystkim nowym uzytkownikom calkowita nieobecnosc tych dzialow na forum. Napewno to raczej nie podniesie ich frekwencji. No chyba ze to wlasnie jest celem tych zmian. Jesli naprawde przeszkadza Wam ze podczas przewijania na ulamek sekundy mignie Wam dzial LW, Modo, czy XSI to zastanowcie sie raczej nad dodaniem do forum mozliwosci ukrycia nieporzadanych dzialow przez samych uzytkownikow.

Edytowane przez Alibaba
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniewaz regulamin wbrew temu co sugerujesz nie jest mapa forum, a zaden gosc po pobieznym przejrzeniu forum pod katem dzialow ktore go interesuja i nie znalezeniu ich, nie bedzie zapoznawal sie z regulaminem forum z ktorego nie bedzie chcial korzystac. Zreszta newet jesli by to zrobil niewiele by mu to dalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie chce się komuś przeglądać forum przed przystąpieniem to niech się nie rejestruje. Na forum są przecież wypisane wszystkie subfora więc nie wiem w czym problem. Nie wiem dlaczego starzy userzy forum mieliby się dopasowywać do jednopostowców bo to ich problem głównie dotyczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu Alibaba masz pełną rację. Tak z nazwą (której zmianę raczej ciężko przeprowadzić) jak i z tymi działami na programy. Jak dla mnie to te większe programy mogą mieć dla siebie cały dział. Nie chodzi o usilne cięcie byle krócej, a właśnie o to, żeby nie było kilku miejsc na ten sam temat jak jest teraz :) Tylko czy w takim razie powinniśmy wymienić wszystkie możliwe programy i czekać, aż zapełnią się postami? A może masz jakąś metodę, którą można by zastosować w wyborze tych wymienionych tematów?

 

btw dział XSI jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisalem, jestem raczej za mozliwoscia konfiguracji forum przez samego uzytkownika. Moj post dotyczyl raczej sugestii niektorych uzytkownikow a propos dramatycznijszego ciecia dzialu oprogramowanie i skrocenia go do Mayi i Maxa niz Twojej propozycji, bo wlasciwie prcz przeorganizowania (nie ciecia) dzialu 'prace i komentarze' i wyciecia 'Q&A' ze strony glownej, nic sie nie zmienia, a nie sa to absolutnie zmiany wplywajace na wyrobienie sobie zdania na temat tego co forum zawiera. Gorzej sie ma sprawa wlasnie z dzialem 'oprogramowanie' bo to mocno sugeruje nowym uzytkownikom zakres pomocv jakiej moga sie spodziewac. Moja propozycja jest taka: zostawic wszystkie fora w dziale 'oprogramowanie', ale dac uzytkownikowi mozliwosc ukrycia forow w tym dziale ktore go nie interesuja. No i tu wlasciwie pytanie techniczne, czy jest to w ogole wykonalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... nie nie .... Alibaba. To nie do końca tak. Dział XSI nie zniknie, ale działy w których jest 10 wątków od pół roku po prostu wrzucimy do Inne. Jeśli pojawi się tam ich więcej, wrzucimy je jako główne działy.

 

Te subfora wcale nie są takie niewidoczne. Pisząc o subforach mam na mysli takie rozwiazane jak jest np. w sculpting. One nadal beda na glownej, wejscie do nich bedzie proste.

 

Na ten moment chyba tylko modo znalazlo by sie w Innych. Bo reszta jakos dziala i ma sie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewne zmiany właśnie wchodzą w życie.

Przede wszystkim dział 2D jest porządkowany.

Pojawił się dział z teczkami. Będzie zdecydowanie większy porządek. Jedynie przerzucanie wątków trochę potrwa. Więc prosimy o cierpliwość. Na ten moment przenieśliśmy najczęściej aktualizowane teczki (jest 6 stron teczek).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności