Skocz do zawartości

vb4 preview


adek

Rekomendowane odpowiedzi

Wahałem się czy to tutaj wrzucać czy nie, ale jednak stwierdziłem, że może to w jakimś stopniu przyspieszyć moje prace nad migracją do vb4.

 

Szykujemy się do tego. Duża zmiana, zmienia się wiele rzeczy, nowe opcje, nowy wygląd - no właśnie i na razie o tym chciałbym napisać. Z vb4 zmieniły się wszystkie szablony, przepisano cały kod forum, vb4 działa już na "divach", CSSach - na czasie. Niestety konwersja stylu starego na tym ucierpi bo nie jest po prostu możliwa. Staram się od początku ustawić vb4 tak, aby przypominał aktualny wygląd forum, tak, aby nie trzeba było się do niego przyzwyczajać. Siłą rzeczy jednak wiele rzeczy jest inaczej zorganizowanych.

 

Jestem ciekawe Waszych opinii, poprawek co do kolorystyki, sugestii. Na pewno będą pomocne.

 

Proszę mieć na uwadze, że naprawdę jest to takie "preview". Dużo jeszcze do zmiany i pokazałem na nim głównie główne szablony forum.

 

Najwazniejsze moje pytanie związane jest z organizacją góry - ale w sensie górnej części forum, menu, wyszukiwarki. Górę forum i serwisu chciałbym zachować taką samą.

 

W nowym vb pojawia się wyszukiwarka, którą jednak chce zastąpić aktualnym polem wyszukiwania Google. Dwa pola nie mogą być, to jest jasne. Wyszukiwarka z silnika forum nie zostanie usunięta, będzie tak jak teraz, w opcjach zaawansowanych.

 

Screeny:

vb4-glowna.jpg

 

Góra:

vb4-gora.jpg

 

Wątki:

vb4-watki.jpg

 

Post:

vb4-post.jpg

 

Ikony będa mniejsze, w poście nie zostały poprawione do końca style.

Ale jestem ciekaw i tak po tych screenach Waszych sugestii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ikonki są niezwykle oczojebne - powinny być bardziej subtelne. Mało elegancko to wygląda - te wszystkie elementy graficzne są totalnie do wymiany. Poza tym w poście strasznie męczą 4 różne odcienie jasnej szarości, pogrubione białe litery walą po oczach. Powinny być szare tak jak teraz.

Gdybym ja miał decydować to przede wszystkim bym przystosował forum do czytania po ciemku. To jest zbyt kontrastowe i aż oczy bolą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czak1: faktycznie, to byloby swietnie jakbys to dorzucil.

 

lucek: ikonki - patrz posta Czak1'a. Ktore elementy graficzne? Opieram sie na obecnym themie forum, ale nie wszystko da sie dokladnie tak samo zrobic. Czy jednak starac sie zrobic tak, aby bylo jak najbardziej podobne do obecnego?

 

Pogrubione sa tylko nazwy dzialow i tak jest chyba dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności