Skocz do zawartości

Galeria!


luki

Rekomendowane odpowiedzi

HI

 

Zapraszam wszystkich do debaty na temat galerii, bo ja by wprowadzil kilka zmian:

1 widok:

- wywalilbym te wszystkie loga, bo przez nie to tylko sie dluzej wszystko sicaga.

- wyswietlabym liste grafikow-jeden pod drugim

- obok kazdego grafika zrobil bym jego srednia ocene i ilosc odwiedzin

- wyswietlal bym liste LOSOWO i dal mozliwosc segregacji grafikow wg. sredniej,ilosci odwiedzin, nicka

__________________________________________________________________

 

[align=center]czyli bardzo podobnie jak na raph:D[/align]

INDYWIDUALNE GELERIE:

-i tutaj uzaleznil bym ocene od komentarz(to nie jest moj pomysl, to bylo kiedys na starym forum)

- i chyba fajnie by bylo dac mozliwosc takich podgalerii tematycznych np. jezeli ktos zrobil fajny model i ma kilka renderow to moze byc np

 

nazwa modelu

__________________________________________________________________

render1, render 2 itp.

__________________________________________________________________

- fajnie by bylo gdy podczas pisania komentarza byl wykrywany nick z formu(z tego co wiem to nie jest zbyt duzy problem)

 

 

To by bylo na tyle moich propozycji, co o nich myslicie??:D;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 43
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Kto powiedział, że ja myślę ???

 

A tak to chyba się zgodzę. Loga są raczej niepotrzebne. Tak jak mówisz, zajmują tylko miejsce. Jakąś wyszukiwarkę autorów, segregację według... ale nie jestem przekonany co do listy losowej. Lepiej niech wszystko będzie w porządku. Komentarz nie jest z oceną chyba na wypadek, gdyby ktoś nie umiał nic sensownego napisać, a chciał dać ocenę. Ogólnie reszta jest chyba wporząsiu i nic do niej nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Wam!

 

Tak właśnie chce zrobić ... tylko ostatnio bardzo się wkurzaliście jak chciałem usunąć LOGA ...

 

Galerie wkrótce postaram się tak zrobić ...

 

Tylko narazie będzie posegregowana wg dodania do galerii (czyli kolejnośc taka jaka jest w tej chwili ...).

 

Ale bedzie tak:

 

Imie,nazwisko,ksywa | Ilosc wejsc: xx | Komentarze: xx | Srednia : xx | Ilosc glosow : xx |

 

Galerie jeszcze robie recznie bo nie chce ja dawac na mySQL\'a ... dlatego z segregowanie musiałoby być narazie takie jak jest teraz ... później zrobiłbym porządkowanie alfabetyczne ...

 

adek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha... no moim zdaniem taka lista (czysta lista bez LOG jest przejrzystsza i ładniejsza).

 

Tylko nie wiem czemu ale jest masa uczestników galerii którzy podpisani są tylko ksywką ,a przydałby się imiona i nazwiska (myśle że wyglądałoby to bardziej profesjonalnie??).

 

pozdrawiam,

adek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ok galeria napewno bedzie lepsza, ladniejsza i profesjonalniejsza, tylko proponuje pomyslec nad innym systemem oceny. Przy sredniej glosow gosciu z 1 glosem na 10 pobije klienta z super praca ktora ma 200 komentarzy ale komus sie nie podobala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z głosowaniem to nie wiem jak zrobić. Dobrze że teraz dodałem LICZBE GŁOSÓW ! Pomaga to troche ... bo wtedy widać ,że jak ktoś ma 10 i ma tylko 1 głos to wiadomo dlaczego :)

Wystarczy oddać niższy głos na niego i już nie ma 10 ... proste ...

 

Wolicie podział ze względu na liczbe glosow?

 

ps. bo widze tez ze niektorzy oszukuja - musze to powiedziec bo to widac - np. Seba (z jednego komputera ktos ciagle glosuje na 10) ...hmmm ... nie wiem co o tym myślec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Cze

Zamiast głosowania raz dziennie lepiej by było móc oddawać jeden głos na danego autora. Ponadto w celu zwiększenia szybkości wczytywania strony proponuję wyświetlanie komentarzy pakietami po 20-25 na stronę (a do starszych odsyłacz).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już wygląda profesjonalniej! Przydałoby się jednak to wyszukiwanie/segregowanie. Czasem po prostu chciałbym umieć kogoś szybko odszukać w galerii, ale nie mogę. A w takim zamocie (jak będzie te kilkadziesiąt galerii) to można się pogubić. I wtedy piszę do kolesia \"Tak, to pokaż mi swoją galerię\", a on mi na to \"Chyba jesteś ślepy, baranie , moja galeria jest tu już od dziesięciu lat\". I koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem za dużo jest zamieszania przy zmianie galerii. Niech będzie Imie, Nazwisko, Komentarze. Oceny bym nie dawał bo są tu ludzie którzy nie dorośli do tego żeby oceniać czyjeś prace dlatego oceny bym nie dawał. Sortowanie według ilości wejść też było by błędem z tego względu że jest tu na prawdę dużo dobrych grafików którzy zajmą pierwsze miejsca a ci goście z samego dołu nie będą odwiedzani bo jak się przejrzy kilka pierwszych galerii to się następnych już nie chce oglądać. Zgadzam się z sortowaniem według nazwisk, no i żeby każdy autor miał imie i nazwisko a nie ksywe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nie zapominajmy o tym ze sa 2 sposoby sortowania: rosnaco i malejaco :D a to rozwiazuje problem. A co do oceniania to sie trzeba zastanowic jak by bylo najlepiej bo faktycznie jest duzo(przynjmniej tak mi sie zdaje) \"dzieci\" ktorzy podnosz sie na duchu dajac sobie dobre oceny. bylo by trzeba zrobic historje ocen kto ile dal danemu autorowi. ty by wyelminowalo hamskie zagrywki. i trzeba sie zastanowic nad zlota galeria, zeby co jakis czas robic wybory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Oceny - według mnie - sa bardzo potrzebne... pozwalają Ci stwierdzić na jakim poziomie stoją twoje prace. A co do sortowania... hmm... Alfabetycznie i po sprawie - chociaż nie ukrywam, że z bazą danych byłoby dużo lepiej, bo to dałoby możliwość sortowania wg wybranej przez użytkownika danej (ilość prac, śr. ocena, itp.), a nie np. wg imienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. To teraz pytanie :

 

Czy chcecie abym zmienił narazie na taki wygląda galerii jaki dałem w przykładzie \"galeria3.php\". Narazie bez ocen - kolejność wg. daty dołączenia do galerii ... ?

 

Chyba lepiej będzie ... ??? Jak sądzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Na razie zostaw takjak jest... jak będziesz miał waszystko w PHP i będzie można posegregować sobie całość wg wybranego parametru to dopiero wtedy zmień. ...to tylko moja opinia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie! Chcialbym abyscie sie ponownie wypowiedzieli na temat galerii..

 

TRZEBA JA NAPRAWDE ZMIENIC !

 

Bardzo dobry pomysl podsunal GOTHAM ! [thx!]

 

Zaproponowal on abym w galerii wstawil zamiast log TABELE podobna jak na RAPH.com z podzialem na kategorie np. Fantasy, Realizm itp ...

 

co o tym myslicie ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak sobie myśle

już wypowiadałem się na ten temat chyba na starym forum

 

że czemu by niezrobić loga już w galerji autora jako troche większą prace bez możliwości powiększenia.

 

to możę usatysfakcjonować wszystkich :cool:

 

co o tym myślicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm... wiem ze to troche nie-realne ale skoro tabela moze byc sortowana wedlug preferencji uzytkownika ale mozna by dorobic jeszcze inne kategorie - wersja (4.x, 3.x itp), renderer, uzyte pluginy, no i proponowalbym tez mozliwosc wyswietlania log w tabelce - ktos ma modem - ok nie musi wlaczac, ale na stalce przyjemniej sie przeglada galerie jak widac loga :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lama2000

popieram yaga. warto, zeby kazdy obrazek mial swoje krotkie tech-info: wersja maxa, uzyte pluginy, render, ilosc/rodzaj swiatel, technika modelowania najwazniejszych obiektow... moze cos jeszcze. to chyba nie jest jakas wielka tajemnica, co? nie wiem, czy koniecznie musialoby to byc w formie tabeli. mi osobiscie wystarczy, jesli takie info bedzie po prostu wyswielatlo sie razem z obrazkiem... wtedy obrazki nie moglyby byc wyswietlane w \"czystym\" oknie przegladarki... ale to tez chyba nie jest jakas dramatyczna trudnosc.

 

respekt.

michal

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Loga można po prostu zmniejszyć do wymiaru, powiedzmy trochę większego niż tradycujna ikona. Ale największym problemem jest organizacja galerii. Bardzo mało czytelny system segregacji autorów. Najbardziej dotkliwe jest to że prace bardzo słabe przeplatają się z bardzo dobrymi. I może w tej sytuacji zorganizować kilka rodzajów segregacji do wyboru. 1- Alfabetyczny, 2-według daty ostatniej aktualizacji, i co najbardziej wątpliwe 3-według ocen, z tym że zreorganizował bym system oceniania. Mam wrażenie że ten obecny jest bardzo nie obiektywny, i co gorsza w niewielkim stopniu odpowiada faktycznej wartości pracy. Cóż fakty są takie że niewiele z głosujących osób ma dostateczne kompetencje aby móc oceniać cudze prace pod innym kontem niż własne preferencje estetyczne. Jedyne co mogę zaproponować to ewentualne wprowadzenie dwóch systemów oceniania. Jeden w zasadzie nie różniący się od obecnego i drugi nazwijmy go roboczo profesjonalnym.

Uważam że system profesjonalny w założeniu powinien być skrajnie obiektywny czyli promować faktyczną wartość artystyczną ocenianych prac. Uważam że jest to z wielu powodów lepsze dla wszystkich włącznie z autorami bo bądźmy szczerzy od klepania po plecach przez kumpli nikt nie stał się jescze zdolniejszy... No i co najważniejsze oceny profesjonalne musieli by wydawać faktycznie profesjonaliści, czyli ludzie bezpośrednio związani ze sztuką i co ważne nie tylko ze sztuką 3D. Rozumiem że zgromadzenie jakiegoś szacownego jury nie jest sprawą łatwą ale kilku a nawet kilkunastu lub kilkudziesięciu osobom można zaproponować współpracę. Nie na zasadzie obowiązkowego oceniania wszystkich prac lecz tylko w miarę własnych możliwości czasowych. Jeśli takie grono byłoby dość liczne to można liczyć na to że wszyscy najciekawsi autorzy zostaną ocenieni, zresztą taki system sam siebie będzie napędzał bo jeżeli jeden z profesjonalistów wyróżni jakąś osobę to natychmiast przyciągnie to uwagę innych jurorów. Sądzę że taki system oceniania w znaczący sposób wpłynąby na prestiż tej galeri i w zasadzie może stała by się dzięki temu najbardziej miarodajną, obiektywną i opiniotwórczą stroną na temat sztuki 3D w kraju...

A co do tego szacownego grona profesjonalistów to proponuję żeby znalazły się w nim oprócz czołowych artystów 3D ( tych którzy się zgodzą ), artyści zajmujący się tradycyjną sztuką, malarze, graficy, rzeźbiarze itp, proponuję też nawiązanie jakiejś współpracy przy tym projekcie z Akademiami Sztuk Pieknych. Praktycznie w każdej takiej uczelnie jest wydział multimediów, wzornictwa, bądź architektury wnętrz i są tam ludzie którzy byli by naprawdę w 100% kompetentni aby oceniać tego typu prace bo na codzień spotykają się z grafiką 3D. Ale może równie cenną incjatywą byłoby wciągnięcie studentów z ASP do oceniania galerii... Napewno byłoby wielu chętnych i ocena tych ludzi byłaby bardziej miarodajna niż powiedzmy brutalnie ludzi z ulicy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uwazam ze to czy ktos zechce podac swoje imie i nazwisko to jego osobsta sprawa.To samo tyczy sie zajebistego pomyslu o opisywaniu do kazdej pracu jakich technik sie uzylo ile swiatel w scenie ..jakie pluginy itd. To smieczne alby wymagac to od grafikow...jak ktos zechce to niech napisze a jak nie to nie.Co do pomyslu nawiazania kontaktu z innymi artystami..malazmi...rezbazami itd. to rowniez poroniony pomysl.Najlepiej ja mozliwosc oceniania beda mieli wszyscy a w oddzielnm rankingu np. 10 lub ilu tam najlepszych w galerii to tyle. za bledy nie przepraszam bo mi sie nie chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie sobie przechodzilem jak zobaczylem ta mala wymiane zdan. A wiec do do galerii (moja opinia i propozycje). Po pierwsze jak ktos juz slusznie zauwazyl system glosowania jest beznadziejny. Poprostu sie on nie sprawdza. Najlepiej bylo widoczne to na 3d.pl jak w top 9 ciagle widzialem jakies smieszaki z brycea. I zeby chociaz byly dobre, ale to poprostu bylo naprawde beznadziejne (aktualnie jakos troche lepiej to wyglada tam). I niestety tak zawsze bedzie z glosowaniem. Mysle ze faktycznie najlepiej by bylo jak by to oceniali ludzie bardziej kompetentni. Tzw jury :) albo cos. A druga sprawa to do tej pory na daloe byla opcja do glosowania a obok opcja pokaz wyniki. Jako default byla ustawiona ocena 1. A poniewaz to bylo wszystko naprawde male, to lekkie drgniecie reki i zamiast wcisnac pokaz wyniki ktos kliknie glosuj i sru...juz 1 polecialo na czyjes konto. Cos jeszcze chcialem powiedziec ale nie pamietam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedna uwaga! ni rob otwierania okienek z pracami za pomoca javascriptu, bo nie da sie otworzyc paru na raz... a takie klikanie i czekanie az sie wczyta (nie wykorzystuje max lacza) pojedynczych obrazkow jest denerwujace

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się w pełni z BP. POszedł bym nawet dalej. Uważam że obecnie w galerii od dłuższego czasu tworzy sie Towarzystwo Wzajemnej Adoracji. A bardzo niebezpieczną sytuacja jest to że prace grafików 3d pracujących w 3d maxie są oceniane przez grafików 3d pracujących w 3d maxie. Efektem tego jest to że przytłaczająca większość grafik w galerii to jakieś wizualizacje. Kolejne samochody, kolejne modele wyrenderowane brazilem. Robi mi sie od tego nie dobrze. NIe wiem co sie z ludziskami dzieje. Dostali w łapy technologiczne potwory, i spowodowało to że narzędzie stało sie celem a nie środkiem. Więc mam pare wniosków:

wniosek pierwszy:

Proponuje aby galerie podzielić na 2 kategorie: Sztuka i Wizualizacja.

Do galerii Sztuka będą zaglądać ludzie którzy chcą popodziwać inwencje, pomysł, kompozycje, przesłanie prac.

A do galerii Wizualizacja będą zaglądać ludzie dla których ważniejsza jest technika. O przynalezności do działu konkretnej pracy bedzię decydował autor.

Zdecydowałem sie wysunąć taką propozycje ponieważ zaczynają mnie nieźle wkurzać gnojki którzy mieszają z błotem artystycznie wartościowe prace bo nie spodobały sie cienie. A pozatym nie uważam żeby większość osób piszących komentarze była wystarczająco kompetentna do oceniania innych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

 

W sumie to nie lubie oceniacz czyichs prac ale rzeczywiscie to co sie dzieje w galeri to troszke jest dziwne ...

Zgadzam sie z toba Bartoszu w 200% powinien byc podzial wlasnie na te dwie kategorie!!!

 

pozdrowienia dla Bartosza i wszystkich na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was panowie po fachu jestem jeszcze szczeniakiem jesli chodzi o wizyty w Forum (gdyż nie chcialem tego robic z kafei ale po podlaczeniu mi stalego mam cywilna odwage i honor zeby do waszego grona dolaczyc) . Galerie i w ogole na strone www.max3d.pl dosc szesto wchodzilem (temacie jestem od 6 lat i mecze maxa od czau gdy stal sie windowsowy czyli od 1 w zwyz), i rowniez jestem zdania by galerie generalnie przebudowac. Galeria a\'la Raph jest to naprawde bardzo dobry pomysl, choc na miejscu naszego szanowanego administratora strony Adka nie cieszylbym sie zbytnio gdyz to kupa roboty :( no ale perspektywa wrecz szalenczej zabawy i satysfakcji z natychmiastowego eksplorowania czy to galerii top10 czy galeri danego autora rozbinalbyn jednak temat dwoch elementow jesli moge sie na ten remat wypowiedziec: pierwsza to rozwiniecie RAPHowskiej metody do okreslania jaki autor w czym siedzi (oczywiscie mowie tu o szukania wedlug artysty).Na czym mialo by to rozwiniecie polegac przede wszystkim na podziale galerii autora na podgalerie tematyczne co zaproponowal Bartosz Woźny a poparl Klicek jednak

rozgranicznie tego na 2 kategorie jest zbyt skromne i podzielilbym to na kategorie \"Wizualizacja\" \"Postacie\" \"Grafika artystyczna\" no i oczywiscie podgaleria o tematyce technicznej \"Technika\" gdzie na pewno zagoscilby Tomasz Rozkosz alias \"Wiewiór\". Jesli chodzi o kumoterstwo i niesprawiedliwe ocenianie prac to ograniczenie liczby glosow na dzien jest mysle wystarczajaca a pomysl Adka dotyczacy liczby osob ktore glosowaly za dobry wolalbym jedbak zeby oceniane byly pojedyncze prace a nie caloksztalt bylaby to informacja nie tylko dla artysty(by wiedzial w czym ma sie podszkolic) ale rowniez dla odwiedzajacych (ktorzy wiedzieli by co sie komu podoba jakie sa gusta innych ogladajacych).Po drugie mysle ze dobrym i banalnym do rowiazania problemem byloby zamieszczenie informacji o sposobie zamieszczania swoich prac na galerii bo chcac to zrobic musialem niezle sie naglowkowac i poszperac by cos znalezc i wiecie co nie znalazlem, moglem oczywiscie zapytac ale wolalem wyslac na e-mail redakcji mam nadzieje

że źle nie zrobilem i ze prace w ogole dotarly i znajda sie na galerii jak najszybciej- byscie mogli co objezdzac hehe, a pewnie bedziecie mieli co z braku pary w sprzecie mam narazie tylko 300 i 4 megowa karte wolalem nie bawic sie brazilem przynajmniej narazie, bo w czasie kiedy one powstawaly brazil w zasadzie raczkowal i byl wolny jak zolw. No coż starczy tego elaboratu dodam tylko ze jestem za pozostawieniem loga na forum bo mozna na jego podstawie momentalnie stwierdzic czyja jest wypowiedz (mozna conajwyzej zmniejszyc je do rozmiaru 60/60 pixeli). pozdrowienia dla wszystkich na forum.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no, no jest juz duzo lepiej. Ja bym wprowadzil jeszcze jedna zmiane w tresci komentarza wyswietlal bym ocene jaka dana osoba wystawila grafikowi. To by chyba ograniczylo wystawianie \"dziwnych\" ocen. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym dłużej sie zastanawiam tym bardziej jestem przeciwny punktowemu systemowi oceniania.

Po pierwsze jest on zbyt rozdrobniony.Uważam że wystarczyło by wprowadzenie czegoś na wzór medali. Medal złoty,srebrny i brązowy. Pozatym pozwolenie aby internauci wystawiali punkty jest korupcjogenny. Nie można mieć pewności że wystawiający swe grafiki w galerii nie głosuje sam na siebie.A sprawdzanie IP komputera z którego głosowana jest baaaaaardzo nie skuteczne. Wytarczy że posiadacz stałego łącza zagłosuje maksymalnie raz dziennie (jeśli bedzie blokada), i powie swoim kumplom żeby na niego głosowali.

A jeśli wystawiający prace ma zwykły modem to może głosować codziennie i codziennie będzie miał inny IP,więc nie bedzie żadnych podejrzeń że głosuje sam na siebie. Sposobów jest więcej żeby oszukiwać.Więc z tego powodu zgłaszam wniosek aby internautom pozostawić możliwość wyłącznie komentowania prac a nie punktowego ich oceniania. W ten sposób jeśli kumpel grafika napisze dobrą note o kiepskiej pracy to zostanie odrazu skontrowany przez reszte komentetorów.

Podsumowując:

Moim zdaniem optymalną sytuacją byłaby gdyby internauci mieli możliwość tylko komentowania prac.A wyróżnieniem byłoby umieszczenie w złotej galerii gdzie praca byłaby oceniana przez ludzi sztuki.

Robie w grafice 3d prawie 8 lat i zdaje sobie sprawe z tego że system oceniania przez internautów zapuścił bardzo długie kożenie i trudno sie od niego odzwyczaić. Ale ten system jest jak komunizm. W teorii bardzo przyjazny, jednym słowiem raj. Ale w praktyce nie uwzględnia tego że ludzie są chciwi i wezmą więcej niż potrzebują,sprzyja cwaniactwu i krzywdzi uczciwych.

Narazie!

czekam na komentarze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!!!

 

Wiec skomentuje to :

 

Co do oszukiwania zagadzam sie z toba w 100% nawet jak sobie wpisze serwer proxy bedzie tylko ip serwera proxy a nie ip komputera wiec moze glosowac ile razy chce sa jeszcze programy do zmieniania ip-ow . Ale teraz kto by sie do tego posunał ??? tylko lamer!! .

Ale jednak chec bycia pierwszym wlasnie posowa do tego typu czynow :(

Co do blokady internautom glosowania wsumie to jestem za i przeciw hmm w sumie to jak mielibysmy dostawac prwo do glosu ??? Przeciez tez jestesmy internutami i musimy wejsc na galerie jako internauci nie ma zednego systamu logowania ??? jak mieli bysmy dostawac prawo glosu moze przez uczestnictwo na forum i trzeba by miec przynajmniej 20 odpowiedzi ale to tez nie zda egzaminu .

A dlatego jestem za poniewaz nie bylo by chiterow a w polsce jest ich duzo .

Co do reszty sie zgadzam nie powinno byc jednak sredniej ocen gwiazdki tak jak na forum zdaja egzamin . Wchodzac na galerie bedziemy widzieli kto ma ich ile (cos takiego zamist loga ) i bedzie wiadomo czyje pracki zwiedzic najpierw zeby nacieszyc oko :) . A potem poszperac po innych .

 

Ale caly czas nie mam pojecia kto mial by prawo do oddawania glosu i jak mial by je dostawac...

 

 

pozdrowiania dla wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie da sie chyba zrobic tak zeby system glosowania byl sprawiedliwy.

 

Ale moze zrobie tak ze takie glosowanie internautow zostawie a oprocz tego zgromadze jakichs lepszych grafikow ktorzy jak beda mieli czas beda wystawiac oceny itp ... taka ocena nie bedzie do podrobienia ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jeszcze moze tak zrobildal bym mozliwosc glosowania tylko osobom ktore sa w zlotej galerii. To ma swoje + i -.

+ prace beda oceniali ludzie ktorzy o grafice troche wiedza, a nie goscie ktorzy maxa maja 1 dzien i dla ktorych zrobienie czajnika to mur nie do przeskoczenia:D

- ile osob z zlotej galerii moglo by poswiecac czas na ocenianie, chyba nie wielu:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a... i oczywiscie odstep do glosowania zrobil bym na login i pass(no ale to jest oczywiste). i ewentualnie ograniczyl ze dana osoba moze tylko raz oddac glos na gogos(sql), albo raz na jakis czas (ciasteczko). No tylko z ciasteczkiem to jest tak ze se mozna temporary usunac i jest po wszyskim, ale wsumie to tez na bazie mozna bez problemu napisac.

 

A jakby zostac przy ocenianiu przez pospulstwo to bym zrobil tak jak pisalem ze ocena byla by wswietlana w komentarzu. Przynajmniej bylo by widac czy wynik jest wypatrzony. Ewentualnie storzym bym baze osob ktore oceniaja i zapisywal wszystkie oceny ktore zostaly oddane. Ewentualnie sprawdzal bym ip i Ciastaka zapisywal, ale to wsumie nie jest zadne zabespieczenie przed podwujnymi userami. To chyba w s i o, zobacze jeszcze pomysle nad tym problemem. No ale dla chcacego nic trudnego, szczegolnie w necie. W ostatecznosci to bym sie posunal do tego zeby napisac program do oceniania:D to by rozwiazalo problem:D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności