Skocz do zawartości

50 tysięcy rozkodowanych haseł do kont w Republika.pl


dr Ug

Rekomendowane odpowiedzi

\"Dzięki wykorzystaniu błędów występujących w serwisie Republika.pl o których już niejednokrotnie informowaliśmy, grupa c1n3k & n1ghtm4re będąca w posiadaniu plików z hasłami, postanowiła rozkodować je i udostępnić w Internecie. Na czas dzisiejszy rozkodowano około 50 tysięcy haseł i jak się okazuje na tym się nie zakończy.

 

Rozkodowanie pozostałych haseł ciągle trwa - grupa chce opublikować około pół miliona haseł. Wszystkie rozkodowane hasła dostępne są na grupie dyskusyjnej znajdującej się pod adresem http://groups.yahoo.com/group/l_cinekk_l/files/ (wymagana uprzednia rejestracja ; 20.06.2004 - grupa dyskusyjna została usunięta).

 

Udostępnienie tak dużej ilości haseł po pierwsze stanowi bardzo poważne zagrożenie dla wszystkich osób posiadających konta w serwisie Republika.pl, po drugie otwiera drogę dla początkujących hakerów (często uważanych za tzw. \"Script kiddies\") którzy będą mogli bez problemu zmodyfikować bądź skasować informacje dostępne na wybranych kontach, po trzecie zaś oznacza to prawdopodobnie koniec serwisu Republika.pl.

 

Osoby posiadające konta w serwisie Republika.pl powinny jak najszybciej zmienić hasła.\"

 

zrodlo: http://www.hacking.pl/news.php?id=3937

 

Wchodzimy na republike, a tam co?

 

\"UWAGA! Ze względu na modyfikacje systemu autoryzacji, niektóre konta nie będą dostępne do poniedziałku włącznie.\"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Republika i tak nigdy nie cieszyla sie dobra opinia. Pewnie przekornie wyjdzie im to na dobre wg teorii fryzjerki Hermana - nie wazne jak, wazne ze gadaja.

 

Zeby potwierdzic moja zakrecona teorie - ide zalozyc konto na republice ;)

 

 

 

[Wyedytowany dnia 20-6-2004 > leander]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RIP? Nie sądzę, poza tym nie wiem czego Dirty tak się rzucasz na nich... To było/jest jedyne darmowe miejsce w Polsce na które warto było/jest wrzucać obrazki (nie powodując drgawek u oglądających, czy raczej próbujących obejrzeć).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem na mysli, ze prawdopodobnie oznaczac to bedzie koniec Republika.pl.... a faktycznie szkoda. z tym sie zgadzam.

 

 

ogolnie rzecz biorac, w glowie sie mi nie miesci jak mozna wykrasc kilkadziesiat tysiecy hasel !? oznacza to tylko i wylacznie olewactwo adminow republiki. i to mnie wkurza. a hackerzy jak zwykle wykorzystali jakas luke w zabezpieczeniach. wiec pretensje moze miec ten serwis tylko i wylacznie do siebie...

 

ogolnie nie wiem czy lepiej byloby rozstrzelac tych durnych hackerow czy tez niedouczonych adminow....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateusz, no to już nie miej pretensji do Republiki, że hasła nie pamiętasz :) ja na szczęście pamiętałem i już hasło zmieniłem, ufff :)

 

pozdrawiam

 

P.S. Kozioo, jeżeli piszesz swoje nowe hasło dużymi literami to spróbuj samymi małymi... czasami pomaga, chociaż w sumie nie wiem co to za różnica :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności