Skocz do zawartości

Tygodniowy Speedpainting 111: Uroki Średniowiecza


resh

Rekomendowane odpowiedzi

Tygodniowy Speedpainting #111: "Uroki" Średniowiecza

 

Siema, wydaje mi się, że chyba nie ma co tłumaczyć, ale można sobie chociażby obejżeć Imię Róży do inspiracji :). Zapraszam wszystkich i proszę o podpięcie tematu.

zdrówko!

 

 

 

Regulamin:

 

* Czas malowania: 1,5 h.

* Technika dowolna, cyfrowa bądź tradycyjna.

* Prace umieszczamy w tym wątku.

* Dłuższy bok umieszczonej pracy nie może przekroczyć 900 px. Pełna rozdzielczość w postaci linku.

* Jedna osoba może umieścić dowolną ilość prac ale tylko jedną z nich poddać głosowaniu. Pracę pod głosowanie należy wskazać maks. dzień przed zakończeniem, jeżeli tak się nie stanie zostanie wybrana pierwsza praca jaka została umieszczona.

* czas sondy 3 dni.

 

Nagrody:

 

* Wybór kolejnego tematu.

* Rekomendacja na stronie głównej serwisu.

* Umieszczenie pracy w galerii.

 

ZAKOŃCZENIE SESJI: 07.02.2011 godz. 23:59.

SONDA: od 08.02 do 10.02 (3 dni)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 45
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Temat jest świetny, jak tylko zobaczyłem to przez łeb zaczęła mi maszerować armia słów. Inkwizycja, krucjaty, teokracja, geocentryzm, listy spadłe z nieba i inne "atrakcje". Ale spróbowałem nie iść na łatwiznę i znaleźć w tych paskudnych czasach coś urokliwego. Femina, Instrumentum Diaboli kusząca skąpym giezłem wydała się odpowiednia. Na kolor mi czasu brakło niestety.

 

delights_of_middle_ages_by_ethicallychallenged-d38nbnq.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaky temat o średniowieczu a wy o renesansie. I Sapkowski i Imię Róży też.

 

Ekhm...

 

Koniec średniowiecza to około 1453-1517 roku. - Generalnie XV - 1 poł XVI wieku.

 

"Akcja powieści rozgrywa się w 1327 r...." - czyli XIV wiek. Do renesansu ponad 100 lat. ;)

 

A Sapkowski pisze Fantasty - a tego nie da się objąć w ramy czasowe bo jest to okres wymyślony, w którym mogą pojawiać się różne konwencje historyczne. Chociażby zapożyczenia ze średniowiecza czy renesansu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chudek mocny klimat, Grzesiek swietnie wykonane( jak zreszta zwykle ) wyobrazam sobie jak musialo byc goraco temu rycerzowi ;]

Oj bedzie dylemat...

W kazdym razie nie bylo zbyt fajnie zyc w sredniowieczu jak pokazuja speedy ;]

Edytowane przez tr3buh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wish69

"wiedźma" na stosie. Ale główkę powinna mieć całą ogoloną (bo we włosach mógł skryć się Zły) ;) no i nie zawsze takiego wiedźmaka przywiązywano do palika bezpośrednio, czasem taka bestyjka dostawała krótki łańcuch, żeby mogła sobie po rozżarzonych węgielkach polatać ;)

 

Ech ciekawe to były czasy, kiedy żar serc był zbyt gorący, a wiara nazbyt gorliwa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wish69, przyznam, że nie zastanawiałam się nad długością włosów, wiedziałam że muszą być obcięte ale co do długości nie myślałam o tym wcale, my bad ;)

Muszę dodać - to nie jest losowa wiedźma tylko Joanna D'arc, jej historia zawsze mnie poruszała - spłonęła pomimo swojej gorliwej wiary i to jest dopiero przykre..

tr3buh, dziękuję! myślę, że jednak nadal jest komiksowe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wish69

Komiksowy styl - jak najbardziej na plus :) chociaż dodałbym jakieś popalone fragmenty ;) a fragment o włosach i żarliwej wierze, wyniosłem z książek Piekary, który jak nic oddaje klimaty wiedźm i palenia na stosie ;) ogólnie rzecz biorąc Sucharek Twoje prace mega mi się podobają i chciałbym widzieć częstsze up`y ;) mój głos masz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności