Skocz do zawartości

After Effects vs Premiere


dzudzu

Rekomendowane odpowiedzi

czytam od jakiegoś czasu posty, ale ciężko mi wyczuć różnicę między tymi 2 produktami ze stajni Adobe; rozumiem, że Premiere jest dedykowany generalnie do montażu, a After Effects do wrzucania efektów specjalnych; gdy jednak zacząłem wnikać, to granice między nimi zaczęły się zacierać ...

 

pytam pod kątem robienia animacji w maxie; którego programu lepiej się uczyć? który jest bardziej perspektywiczny dla maxowych animatorów? i który daje człowiekowi więcej radochy? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

oba

 

jeden jest do innych rzeczy niz drugi

teoretycznie mozna dochodzic w nich do takich samych efektow ale jest to karkolomne

 

sam sobie na poczatku odpowiedziales na pytanie:

 

jesli renderujesz szereg scen to latwo je posklejasz w jeden ciag w premierze. jesli chcesz chcesz cos podmaskowac, nalozyc na siebie etc. to latwo zrobisz to w afterze.

 

pozdr

kru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnbie oba, najpierw wyrenderowane ujęcie wrzocasz do after fx, (na nim najlepiej sie operuje jednym ujęciem, a nie montowaniem kilku) robisz korekty, efekty dodajesz warstwyn napisy itp, renderujesz i wrzocasz do premiere, on tez ma efekty, ale wiecej sie w nim nameczysz niz cos zefektownisz :) i tam montujesz, je tzn, robisz sklejki (transitions) - przenikania, itp, dodajesz dzwięk, i renderujesz - film gotowy :D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopaki a ja mam takie pytanko jeli moge czy ja moge w affter effects zrzucic sobie filmik z dvd i cos w z nim robic czy nie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności