Skocz do zawartości

UV w Zbrush - 2 pytania.


niuno

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zaczynam zabawę z Zbrushem i mam takie pytania:

 

1. Gdy robię model w Zbrushu i wypalam mape normal, czy musze mieć ten model dokładnie zmapowany ? Na tutorialach widzę że nikt nie mapuje modelu, poprostu wypala normalke .. więc skąd 3ds max po imporcie normalki wie jak ja nałożyć ?

 

2. Gdy mapuje model w Zbrushu UVMasterem to muszę to robić na jak najniższej rozdzielczości tak ? I to mapowanie pasuje do wyższej rozdzielczości modelu ?

 

Z góry dzięki za odpowiedzi.

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ad 1: z tego co wiem to zbrush i tak sobie zrobi UV ale sa one totalnie nieuzywalne np w photoshopie, zmapowany jest kazdy face osobno z nizszego subdivision. 3ds max je odczyta ale nie zedytujesz tej mapy, wiec lepiej zrobic samemu na low resolution np w maxie albo w zbrushu UVMasterem

Ad 2: najlepiej zrobic z najnizszej rozdzielczosci ale jak zaczales rzezbic od np sphere czy boxa i wyrzezbiles glowe to wez subd. level jak najnizszy i jak najbardziej podobny do koncowego rezultatu.To tak w uproszczeniu, wszystko zalezy od modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tutorial Kingsliena w tej sprawie, gdzie robił jakieś kosmiczne kombinacje z Mają i ZBrushem w UV z umiarkowanym rezultatem i powiedział ,ze w tej sprawie jest kompletny chaos systemowy między programami i lepiej sobie dać spokój z przenoszeniami i eksportami UV tylko robić to od a do z w tej aplikacji , w której kończysz pracę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z chwila nastania Zbrusha 4 i GoZ sprawa sie troche rozjasnia i calkiem dobrze wszystko funkcjonuje. Robilem proby z UVMasterem i GoZ na niezbyt skomplikowanych modelach i wszystko dzialalo tak jak trzeba. Mormalnie nie bedziesz mial problemow jak zrobisz low poly np. w maxie zmapujesz to w maxie i dalej robisz wszystko w ZBrushu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności