Skocz do zawartości

skalowanie


Gość Chrupek3D

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Chrupek3D

poczytałem troszke ostatnio o kartach graficznych/prockach i wypłynął temat skalowania (skalowalności) procesorów i kart.

 

W takim razie mam pytanie, czy gtx480 wytrzyma z Core 2 Quad Q9300, czy trzeba iść w coś nowego? Ewentualnie jaki procek z tych tańszych da sobie spokojnie z nią rade (Phenom II jakowy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Gość Chrupek3D

chodzi o to, że mam tylko 2,5 tysiaka... jak kupie gtx580 to wydam prawie wszystko. Jeśli się okaże, że słabo chodzi z procem to będzie bania :/

Dlatego wolę dopytać, najwyżej zmienie płyte, proca i kupie słabszą gtx.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na Twoim miejscu odposcilbym sobie 580 i bral 480. 580 to 480 po liftingu ok +/-15% szybsza. No chyba ze ta 580 3gb tylko gdzie i kiedy i za ile ja kupisz to juz inna bajka :).

Nic ci slabo nie bedzie chodzic daj spokoj :) nie ma co panikowac jesli masz watpliwosci to na pclabie zapytaj tam wiecej ludzi obcuje z tego typu monstrualnymi kartami :) Bardziej martwil bym sie o zasilacz porzadny.

Edytowane przez Predator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chrupek3D

też tak pomyślałem z tą 480'tką, dzięki...

 

panika to moje drugie imie :D

 

ad: mam nowy 700W chyba starczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem Chrupek w czym będziesz pracował, ale do Max'a 480 się zupełnie nie nadaje. Ja swoją musiałem upłynnić bo nie dało rady pracować.

 

Chrupek do Octan'a chce kupic karte. Faktem jest ze do maksa to sie zadna z seri 4xx ani 5xx nie nadaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chrupek3D

No wiem, że są problemy w Maya i Maxie, ale ponoć można mieć drugą kartę. Mam 8800GT i lepsza mi do viewportu nie będzie potrzebna ;)

Na razie działam w Silo i Blenderze... Mayke odinstalowałem, ze względów finansowych :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności