Skocz do zawartości

Ocena zestawu do ~3000zł


elorap

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kolega z forum pclab zaproponował taki zestaw:

PROCESOR CORE I7 2600K 3.4GHZ LGA1155 BOX (BX80623I72600K 910681) 1185.00

GIGABYTE GA-PH67A-UD3 INTEL H67 LGA 1155 (2XPCX/DZW/GLAN/SATA3/USB3/RAID/DDR3/CROSSFIRE) 434.00

KINGSTON KVR1333D3N9K2/8G DUAL (2*4GB) 292.00

SAMSUNG 1TB HD103SJ 7200 SATAII 32MB 199.00 x2 = 398

DVD-REC LG GH22NS40 SATA BARE OEM CZARNY (H22NS40 RBBB) 74.00

ZASILACZ AEROCOOL E78-530W 80+ (AERO E78-530) 183.00

OBUDOWA AEROCOOL PGS VS-9 - CZARNA (AEROPGSVS-9) 166.00

grafika:zintegrowana z i7

Razem: 2732zł(chodziło mi o zmieszczenie sie w 3000-3100zł)

Czy taki zestaw da radę? Chodzi mi głównie o prace w 3dsmaxie i autocadzie. Nie interesują mnie gry.Czy opłaca się dodać ramu do 16gb? Mieszczę się wtedy jeszcze w budżecie.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

tyle już wątków takich tu było w dokłądnie takiej samej kwocie. Ludzie z PCLAB się znają na sprzecie (tam tez graficy siedza) i mozesz im co do sprzetu zaufac, nie musisz go tu dodatkowo weryfikowac ;) PS: powodzenia z dostaniem wszystkich komponentów (:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no do pracy w 3ds przyda się jakaś porządniejsza karta niż zintegorwana

Dlaczego? Przecież karta nie renderuje tylko odpowiada za viewport. Wcześniej używałem laptopa z radeonem hd4650 i co prawda przy bardziej skomplikowanej geometrii nie wyriabial czasami ale i tak dawalem jakos rade.Chce kupic karte graficzna ale dopiero pozniej jak odloze troche pieniedzy a do tej pory bede zmuszony do pracy na zintegrowanej.

Co do plyty glownej, fakt moja wtopa.Jaka byla by odpowiednia?

Edit: Dziekuje wszystkim za odpowiedzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
karta renderuje viewport niestety. procek tego nie robi w openGLu

Tak jak pisalem wczesniej robilem na hd4650.Jaka karte dobrac do tego zestawu?

Edytowane przez elorap
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej coś z polecanego przez autodeska zestawu - tam są jakieś gtx2xx i Radki. im lepsza tym lepiej, ale nie szalej jak masz zamiar zostać na 500W

Osobiście bym dodał więcej ramu jak komputer będzie na siebie zarabiał - zwykle wtedy im wiecej tym lepiej.

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Byłem w sklepie komputerowym w którym chciałem kupić cały zestaw (właścicielem jest znajomy i udzieli mi rabatu) zestaw nieznacznie się zmienił. Chciałbym zapytać czy coś takiego ostatecznie nada się do pracy w 3dsmaxie i autocadzie. Na forum w poradniku są zestawy w podobnym przedziale cenowym na phenomie x6 i tutaj moje pierwsze pytanie czy mój zestaw będzie wydajniejszy od zestawu np 4a (http://max3d.pl/forum/showthread.php?t=71756).Następne pytanie czy odczuję dużą różnicę w komforcie pracy i szybkości renderingu przy połączeniu 2 dysków w raid a jak będzie sytuacja wyglądać przy tylko jednym dysku?Czy procesor i7-2006k jest dużo wydajniejszy od i7-2600?A może warto zastanowić się nad I5 2500K? Poniżej podaję prawie ostateczny zestaw:

 

PROCESOR CORE I7 2600 3.4GHZ LGA1155 BOX

GIGABYTE GA-PH67A-UD3 INTEL H67 LGA 1155 (2XPCX/DZW/GLAN/SATA3/USB3/RAID/DDR3/CROSSFIRE)

SAMSUNG 1TB HD103SJ 7200 SATAII 32MB

Ram 8GB :Corsair XMS3 4x2gb, 1333mhz DDR3, CL9, with classic heat spreader, for core i7

lub Kingston DDR III cl9 2x4gb

OBUDOWA AEROCOOL PGS VS-9 - CZARNA (AEROPGSVS-9)

Zasilacz Corsair CMPSU-500CXEU ATX 500W

Palit gts450 1gb lub radeon hd5770 1gb

Edytowane przez elorap
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po podkręceniu, co jest na nowych płytach niezwykle łatwe, 2600K jest 1/3 wydajniejszy w porównaniu do 2600. Jeżeli szukasz oszczędności 2500K jest dobrym wyjściem, niamniej 3k na zestaw z i7 powinien wystarczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ola-f widzę że jesteś obcykany z tym 2600k. Ile trzeba liczyć za zestaw płyta + proc + pamięć żeby wycisnąć z tego jak najwięcej? Zakładam że warto do tego kupować te szybkie pamięci po 1600mhz czy ileśtam? O zasilacze i inne nie pytam bo to oczywiste że im drożej tym lepiej:) Czy w tych 3000 da się taki solidny zestaw zmieścić? Wiadomo że cośtam się złoży ale będzie to chodzić jak trzeba?

Edytowane przez Lucek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po podkręceniu, co jest na nowych płytach niezwykle łatwe, 2600K jest 1/3 wydajniejszy w porównaniu do 2600. Jeżeli szukasz oszczędności 2500K jest dobrym wyjściem, niamniej 3k na zestaw z i7 powinien wystarczyć.

Masz rację, biorę i7 2600k z internetu a resztę wezmę ze sklepu komputerowego. Biorę płytę GIGABYTE GA-PH67A-UD3 INTEL H67 LGA 1155 (2XPCX/DZW/GLAN/SATA3/USB3/RAID/DDR3/CROSSFIRE) z tą wadą sata II i czy w tej sytuacji opłaca mi się kupić dysk na sata III? Bo ten port działa poprawnie? Np. http://www.kombo.krakow.pl/0,0,KBDYSWESHDS0135.htm ?Mam jeszcze pytanie co do systemu, czy Vista home premium 64 bedzie okej czy lepiej inwestowac w windows 7? Pytam bo na allegro vista 64 hp stoi po 120zł OEM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najwięcej się nie opłaca. Mam w drugim domu cooler specjalny w niedziele przyniose i sprawdzę, ale teraz na boxowym wiatraku idzie 4.64ghz zamiast 3.4 ponadto jade na zapasowej płycie za 430pln bo mi firma mojego asusa nie przysłała. Dlatego myślę ze taki zestaw wystarcza. Nie wydaje mi się ze za ułamki warto przepłacać.

 

1. procesor 1200pln

2. płyta 430pln

3. pamięć (ja kupiłem 1600mhz ale jak byly ustawione na 1333 to w cinebench nie było różnicy wiec tu wystarczy imo 1333) - 8gb możesz mieć w okolicach 300pln

 

Wychodzi 2000pln za rdzeń kompa. Jak zostawisz starą kartę, dysk i obudowę z zasilaczem (jeżeli ma wystarczającą moc) to zmieścisz się w 2tys. z silnym kompem do 3d, a reszte wymienisz sobie jak bedzie kasa. Ja musiałem kupić bo od 5lat nie miałem stacjonara.

Hint: Dwa pierwsze rdzenie podkręciłem mocniej - z czego pierwszy na 5ghz bo był najchłodniejszy - w cinebench jest 9.12, przechodzi stabilnie wszystkie benchmarki.

 

@elorap: Visty nie kupuj. Jak nie masz teraz kasy - pobierz z m$ windows 7 enterprise na 90 dni i kup pozniej. Ja tak zrobilem bo mi jeszcze psy windowsa7 pro nie przysłali. A ta płytę właśnie ja mam. Na razie nie narzekam, ale czekam na zamówionego asusa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....

Dzięki za odpowiedz. A co z tą wadą sata II na płytach z h67, czy w tej sytuacji opłaca mi się kupić dysk na sata III? Bo ten port niby działa poprawnie? Np. http://www.kombo.krakow.pl/0,0,KBDYSWESHDS0135.htm ? A w przyszłosci dokupić dysk ssd po wymianie płyty w kwietniu?

Edit: Dopiero doczytałem odpowiedz, dzieki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiscie nie odpowiedziałem jasno. Jeżeli przeraża Ciebie ta usterka, to lepiej w ogole odpuscic Sandy. Wystarczy podłączyć pod pierwsze dwie sata i będzie cacy, tak właśnie zrobiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. pamięć (ja kupiłem 1600mhz ale jak byly ustawione na 1333 to w cinebench nie było różnicy wiec tu wystarczy imo 1333) - 8gb możesz mieć w okolicach 300pln

 

Najzabawniejsze jest to że po zmianie taktu z 1333 na 1066 i zaostrzeniu timingów z 9 na 7, wykręciłem nieco lepsze wyniki w CB, ale minimalnie.

Edytowane przez Hynol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz. A co z tą wadą sata II na płytach z h67, czy w tej sytuacji opłaca mi się kupić dysk na sata III? Bo ten port niby działa poprawnie? Np. http://www.kombo.krakow.pl/0,0,KBDYSWESHDS0135.htm ? A w przyszłosci dokupić dysk ssd po wymianie płyty w kwietniu?

Edit: Dopiero doczytałem odpowiedz, dzieki za pomoc!

 

Za miesiąc albo i wcześniej powinny być już płyty z poprawionymi chipsetami:

http://pclab.pl/news44817.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw zamówiony, ostateczna konfiguracja to:

1) 1 szt. (KBVGAGIGATI0142) GIGABYTE ATI RADEON HD5770 1024MB DDR5/128BIT DVI/HDMI/DP PCI-E (850/4800) (GV-R577UD-1GD 2.1)

2) 1 szt. (KBPAMGORDR30011) GOODRAM DDR3 8192MB PC1333 DUAL 2 X 4096 CL9 (GR1333D364L9/8GDC)

3) 1 szt. (KBZASAEROBU0007) ZASILACZ AEROCOOL E78-530W 80+ (AERO E78-530)

4) 1 szt. (KBOBUAERAXT0031) OBUDOWA AEROCOOL PGS VS-9 - CZARNA (AEROPGSVS-9)

5) 1 szt. (KBDYSSA1HDS0059) SAMSUNG 1TB HD103SJ 7200 SATAII 32MB (cena brutto: 199.00)

6) 1 szt. (KBPLYGIG1550004) GIGABYTE GA-P67A-UD3 INTEL P67 LGA 1155 (2XPCX/DZW/GLAN/SATA3/USB3/RAID/DDR3/CROSSFIRE)

7) 1szt. Core INTEL Sandy Bridge CORE i7 2600K 3,4GHz BOX

 

Dziękuję wszystkim za pomoc i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że wziąłeś ostatecznie płytę z chipsetem P67 :)

H67 poza obsługa zintegrowanej grafiki HD3000 nie pozwoli Ci użyć max OC procka i ramów.

Tak nawiasem - ta grafika HD3000 Sandy'ego zjada na śniadanie wiele kart graficznych, więc takie głupie gadanie, że potrzebne jest coś lepszego ;)

 

Jasne - to nie zastąpi Ci dobrej karty - ale jak nie ma się kasy na początku - można kupić sam procek, a za jakiś czas dokupić grafę.

 

Ja osobiście wolę wycisnąć max z i7 niż użyć jego grafiki, dlatego kupuję P67.

 

Dobrze też, że zmieniłeś Pamiątki na GOODRAM - bardzo dobra firma, a nie przepłacasz ;)

Daj znać czy z grafy jesteś zadowolony - sam mam dylemat...a zakupy tuż tuż :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Twój wątek został źle nazwany. Proszę o zapoznanie się z regulaminem forum dot. nazewnictwa wątków oraz naniesienie poprawek. W przypadku braku reakcji wątek zostanie usunięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności