Skocz do zawartości

[Kryzys]: "Kryzys"


Turbo Faflun

Rekomendowane odpowiedzi

Kryzys i już... Dotknięty kryzysem jegomość i empatyczne dziecię na przystanku tramwajowym wschodnioeuropejskiego miasta - podobnego do tego, jakie pamiętam z dzieciństwa. Stylizacja postaci pasująca do czasu akcji ;)

 

An old mister, touched by crysis and a compassionate child at a tram stop of an eastern-european city I used to live in. Characters stylized accordingly - composed of a common PRL household items.

 

HIGH RESOLUTION (Image Shack)

 

KONIEC:

kryzys_med3.jpg

 

 

(...)

Dzisiaj coś jakby kartka z notatnika i zarys kompozycji. Mam nadzieję, że rozpoczynający się tydzień okaże się sprzyjający pracy po pracy...

 

Pierwsze pomysły:

blaza.jpgblaza.jpg

 

Kompozycja:

kompo_ok.jpgkompo_ok.jpg

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Turbo Faflun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Napisano (edytowane)

jestem... długo zastanawiałem się nad techniką. trochę przy tym poeksperymentowałem. postanowiłem narysować kontur trochę byle jak zwykłym atramentem i sponiewierać na różne sposoby (żeby rysunek lepiej pasował do tematu ;) potem przeskanować i wypełnić płaszczyzny teksturami - taki pseudocollage. potem dodać cieniowanie (chyba zrobię je ręcznie ołówkiem) i na koniec trochę zbajerować całość.

 

może wyjdzie ciekawie... dzisiaj wrzucam zajawkę - niewiele, ale w końcu mam trochę czasu i jestem zdeterminowany to skończyć ;)

 

dada3.jpg

dada2.jpg

Edytowane przez Turbo Faflun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przez ostatnie wieczory wykleiłem większą część pierwszego planu... jutro od rana działam prężnie, żeby doprowadzić toto do stanu, który da szansę na przejście nominacji... :] na razie sporo niedociągnięć, ale poprawiał je będę jak już wykleję całość.

 

dada5.jpg

Edytowane przez Turbo Faflun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki, cieszę się :) trochę się przeliczyłem z czasem, bo przy wyszukiwaniu odpowiednich tekstur, copy, paste i maskowaniu schodzi go znacznie więcej niż się spodziewałem... nieco upierdliwa technika. właśnie dorobiłem pawilon i na dzisiaj mam dosyć... rano idę zrobić odpowiednie zdjęcia chodnikom, asfaltom i blokom

 

dada5b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiście, machinarium wymiata! trochę się kołatało w głowie przy wymyślaniu obrazka. mniej lub bardziej świadomie czułem, że ten klimat świetnie pasuje do tematu. siłą rzeczy pomysł i styl powędrowały co nieco w tym kierunku...

 

ok, idę porobić zdjęcia ulicom i blokom, co by przed obiadem trochę popchnąć robotę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaa... szybko, szybko! :> wrzucam! zdążyłem dorobić dwa bloki :P i na szybkości maznąć trochę tymczasowego cieniowania. atmosfera będzie chyba w klimacie "osiedle przed burzą", ale może się jeszcze rozmyślę. już widzę, że na pewno trzeba będzie wydobyć pierwszy plan, bo bloki są trochę zbyt intensywne. ale zrównoważę kompozycję po wklejeniu wszystkich tekstur. dzisiaj już nie dam rady więcej... niech się dzieje wola... ;)

 

dada6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulujemy nominacji w Bitwie! Tym samym życzymy powodzenia w dalszej "bitwie" o nagrody!

 

Przypominamy, że ostateczna praca, zgodna z wymogami regulaminu powinna pojawić się najpóźniej 22 marca (a dokładniej 22 marca, do godz. 23:59:59).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się czepiam, może to jakaś moja faza, ale ten motyl na kamienicy strasznie przyciąga moją uwagę. Może jakby tam trochę przymglić, a motyla jeszcze bardziej wyblaknąć? Ogólnie styl jest niesamowity, jak narazie mój namber łan w tej bitwie. Czekam niecierpliwie na efekt ostateczny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki, cieszę się, ze się podoba :) motyla rzeczywiście trochę osłabiłem. mojej uwagi tak nie odwracał, pewnie tylko dlatego, że jestem do niego przyzwyczajony - często się na niego gapiłem czekając na na tramwaj po zajęciach :>

 

dzisiaj znalazłem chwilę na podłubanie przy ulicy. tak jak cała reszta, będzie wymagała "regulacji", żeby nie odciągała za bardzo uwagi od tego co najważniejsze...

 

do wydziergania jeszcze szyny i niebo...

 

dada9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff... zdążyłem. Publikuję skończoną wersję. Jeszcze zostało kilka rzeczy, które chciałbym dopracować, ale mógłbym tak w nieskończoność, więc chyba lepiej, że już nie ma czasu ;)

 

Dzięki za motywujące, miłe posty i sugestie :)

 

OSTATECZNA WERSJA (widoczna także w pierwszym poście):

kryzys_med3.jpg

 

Za chwilę wrzucę wersję w pełnej rozdzielczości i jakiś awaryjny mirror...

Edytowane przez Turbo Faflun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :) Twoje mrówki też bardzo fajne. BTW, sam hoduję mrówki, mam w domu dwie kolonie ;) Co do pracy - na ostatnią chwilę poprawiłem jeszcze antenki dzieciaka, dorobiłem brakujący kawałek szyny i wyczyściłem paprochy ze skanu na niebie... i to już koniec definitywny! Uff...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności