Skocz do zawartości

Jak wypalić Alphe w Shadowbox ?


operonxyz

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Witam. Zanalazlem taki tutorial…i jakoś za Chiny nie wiem jak to zrobić, aby wpakować Alphe do Shadowbox…Z tego Co widzę ta Alpha nie jest wypalana na koku naszego pudełka –jako maska z wciśniętym CTRL….ale jak jakby wkładana do wnętrza pustego pudełka.

Z tego co się orientuje pudełko Shadowbox nie może być puste ( jedynie na takie może wyglądać –jeśli zamaskujemy wszystko przeciągając myszką z CtrL na canvasie )

?

 

Wiem że przyciskiem Make 3d w palecie Alph można zrobić z alphy zwykłego subtoola na którego oczywiście potem da się założyć Shadowbox –ale na tym tutorialu jest pokazana chyba jakąś kompletnie alternatywna droga....i jak widzę jakaś efektywniejsza...

 

Jakiego guziczka mogę nie mieć wciśniętego, że jak dam Ctrl to mi robi maske ale zgodną z aktualnym pedzlem a nie Alphą….a znów bez Ctrl mi tą alphę wytłacza w samym pudełku.

A może chodzi tu o Masking > Mask by Alpha ? –choć z tym też efekt jest zupełnie inny niż na tutorialu …

 

No to może do rzeczy…

Po pierwsze jak opróżnić pudełko Shadowbox ?

Po drugie jak do takiego pudełka wsadzić dowolną ALphe( nie licząc make 3d) , bądź zrobić maskę w kształcie danej Alphy?

 

Wyjaśnijcie mi proszę kroki pokazana na owym tutorialu –z góry dziękuje za pomoc prawdziwych fachowców ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Gość Morte

oproznic - drag na canvasie z wcisnietym ctrl. to czysci mesz z maski

zeby rysowac alpha- masz caly czas wcisniety ctrl, wybierasz z palety alpha taka jaka chcesz i ze stroke o na tym video wybral rect. Po prostu te szystkie wybory musisz robic z wcisnietym ctrl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności