Skocz do zawartości

[kryzys] crisis of beauty


Arianna

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem nowa na forum i chce spróbować moich sił. Tematem mojej pracy będzie modelka chuda i zniszczona anorektyczka. Prace zacznę w sculptrisie, potem przeniosę do blendera.

 

Wiem na razie nie wygląda to zbyt imponująco

modelka1.jpg

Edytowane przez Arianna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Napisano (edytowane)

Dziękuje za słowa otuchy i komentarze. To straszne, ale tacy ludzie naprawdę są i to nawet na wybiegach.

 

http://www.google.pl/imgres?imgurl=http://massskocia.wrzuta.pl/sr/f/5KlALv96DSg/anoreksja&imgrefurl=http://zbuntowane.pl/thread-10462.html&usg=__dcVZxOViIx_KsTD_GuQXG3XxA10=&h=500&w=270&sz=16&hl=pl&start=0&zoom=1&tbnid=H8eEpyJJw1J7eM:&tbnh=138&tbnw=77&ei=C0xeTZGRHdDpOfbz_LoN&prev=/images%3Fq%3Danoreksja%26hl%3Dpl%26biw%3D1596%26bih%3D687%26gbv%3D2%26tbs%3Disch:1&itbs=1&iact=rc&dur=173&oei=C0xeTZGRHdDpOfbz_LoN&page=1&ndsp=44&ved=1t:429,r:15,s:0&tx=50&ty=39

 

Na razie model prezentuje się tak

 

modelkaprzd.jpg

 

modelkabok.jpg

 

modelkatyl.jpg

 

 

Zależy mi na postaci, żeby właśnie była nieco przerysowana, nie wiem jeszcze czy zrobię ją jako osobę, czy statuetkę zawierającą zdegenerowaną wizje piękna. Chociaż, jak patrze na niektóre zdjęcia z internetu to moja postać jeszcze wydaje mi się "gruba".

Edytowane przez Arianna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anatomia kuleje, kości są w nieodpowiednich miejscach albo wcale ich nie ma. Wszędzie jakieś guzy.

Może spróbuj jednak nie startować od sculpta, ale poligonami standardowo - wtedy ci łatwiej będzie utrzymac proste linie np. na nogach i rękach. A sculptem dopiero na końcu detale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc, ale w ogóle nie wiem dlaczego ale jedne pliki z blendera eksportuje mi normalnie do OBJ i normalnie importuje je w sculptrisie a inne poprostu nie. Tak, że sculptris poprostu wyłącza się przy probie importu nie których prac i tak jest za każdym razem, a z kolei pliki ze sculptrisa do blendera importują się zawsze normalnie. Naprawdę nie wiem co z tym zrobić.

 

I mam jeszcze jedno takie może dość głupie pytanie, ale nie wiem jak otworzyć jednocześnie dwa pliki w blenderze. Na przykład zrobiłam osobna parasol i postać i teraz chce żeby oba pliki były obok siebie. Już szukałam po internecie odpowiedzi przez dobry tydzień i nie udało mi się jej znaleźć a na pewno musi być taka opcja i pewnie jest bardzo prosta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

File > append or link > wyszukujesz plik i potem szukasz obiektu w kategorii object. Jeśli parasol jest wieloczęściowy, to robisz przedtem grupę (ctrl G) i dołączasz do drugiego pliku jako grupę.

Append kopiuje obiekty do nowego pliku, jak coś zmienisz w starym to w nowym nie ma to efektu.

Link stwarza tylko odnośnik, jak zmienisz coś w starym pliku, to w nowym też się zmieni.

 

A z sculptrisem to nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności