Skocz do zawartości

AMD X6 1055T vs. Intel Core i7 2600K ?


Qrli

Rekomendowane odpowiedzi

AMD X6 1055T (6 x 2.8GHz, 9MB Cache) lub AMD X6 1090T (6 x 3.2GHz, 9MB Cache) vs. Intel Core i7 2600K (4 x 3,40 Ghz, 8MB Cache)

 

ktory lepszy do pracy i renderingu w v-rayu?

 

i ile procków v-ray może wykorzystywać na raz na jedym kompie

 

bede na prawde wdziedzczny za radę i pomoc

 

pozdrawiam

Edytowane przez Qrli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

vray obsłuży wszystkie wątki. Jeżeli nie chcesz wydawać kasy, to lepiej amd. Intel nie zagwarantuje Tobie, ze nastepna linia procków będzie chodziła na tej samej płycie. O ile linia amd obecna jest recesywna, to jednak zaplacisz za komplet znacznie mniej. Oczywiście jak potrzebujesz mocy, to Sandy nadal jest dobrym wyborem w porównaniu do cen zestawów o podobnych osiągach w renderingu. Oczywiście po podkręceniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm jesli brać pod uwagę wyniki w cinebench11.5 to athlon ma cos trochę ponad 5 a i7 6.75.mówię oczywiście o nie dłubanych prockach. widziałem filmiki gdzie ludziska podkręcają i7 do 4.8ghz co dawało około 9,28 a to już sporo.z kolei nie wiem jak się podkręca AMD ale widziałem taktowany na 4.0ghz i leciał około 7pktów. osobiście wybrałbym i7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm jesli brać pod uwagę wyniki w cinebench11.5 to athlon ma cos trochę ponad 5 a i7 6.75.mówię oczywiście o nie dłubanych prockach. widziałem filmiki gdzie ludziska podkręcają i7 do 4.8ghz co dawało około 9,28 a to już sporo.z kolei nie wiem jak się podkręca AMD ale widziałem taktowany na 4.0ghz i leciał około 7pktów. osobiście wybrałbym i7.

 

Dokladnie i7 2600k przykladowo Ola-f po podkreceniu pond 9.5. Ja na 1055t dobilem do 4,3ghz wynik 7.5 w cinebench.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się podłączam do pytania, co będzie lepszym wyborem Phenom X6 1090T 3.2Ghz czy I5-2500? Podkręcać nie będę bo się na tym kompletnie nie znam.

teraz płyty same podkrecaja i sprawdzaja stabilność, nie wiem jaka jest roznica w kasie ale przy lekkim (n. 20%) podkrecaniu sandy nie potrzebny dodatkowy wiatrak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz płyty same podkrecaja i sprawdzaja stabilność, nie wiem jaka jest roznica w kasie ale przy lekkim (n. 20%) podkrecaniu sandy nie potrzebny dodatkowy wiatrak.

Chodzi mi o to, że mam ograniczony budżet i wybieram między 1090T a i5-2500 - chciałem po prostu wiedzieć, którego lepiej kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/mbrzostek/snb/wykresy/cinebench_multi.png

 

http://i.neoseeker.com/a/Intel_i7_2600K_i5_2500K/Cinebench%20R11.5.png

 

http://www.neoseeker.com/Articles/Hardware/Reviews/Intel_i7_2600K_i5_2500K/8.html

 

Roznica w cenie jest nikla 20-50zl +/-, wedle informacji z cinbencha wydajnosc na korzysc 1090T. Technologicznie bardziej innowacyjny jest sandy. Jesli nie podkrecasz to bierz 1090T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam...

 

Ja bym łapał 1090T. Wyższy cache drugiego poziomu, dwa rdzenie dodatkowo ( bez różnicy w grach ale w obróbce i obliczeniach się przyda ). Podstawka AM3 znacznie bardziej popularna niż 1155 Intelka. Jeśli kupujesz komputerek i zostawiasz all bez zmian, żadnych OC, to 1090T super sprawa.

 

Jakbyś jednak myślał nad 1090T lub i7 2600 np, to tu już Intelek deklasuje konkurenta. Poborem mocy, obliczeniami, Cachem 3 poziomu itd...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość RafalPL

Ivy Bridge nie będzie potrzebował zmiany pyty głównej P67 obsłuży nowe procesory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności