Skocz do zawartości

Laptop do Maya, Max, After effects i Photoshop


osael

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

od pewnego czasu czytam ten dział i próbuję się zorientować w produktach na rynku.

Już nawet podjąłem decyzję, że kupię HP Pavilion DV7-3090 (i7, 4GB, NVIDIA GeForce GT 230M 1GB).

Jednak musiałem ją wstrzymać - wiele osób twierdzi, że HP nie jest idealnym producentem i lepiej unikać.

 

Mam już istny mętlik w głowie. Dlatego proszę Was o radę.

Potrzebuję laptopa na którym płynnie będzie działać:

- Maya 2011 (w tym Mental Ray i Vray)

- Max

- After effects

- Photoshop (też podam, a co! :P)

 

Jakby od razu Windows7 był to cudo.

 

 

Budżet jaki przeznaczyłem: do 4000 zł

 

Do tej pory miałem Asus X50R. Spędził z miesiąc w serwisie (dwukrotnie nawalona płyta główna) dlatego trochę jestem nieufny do tej parki.

 

Niestety, to musi być laptop. Podróżuję co jakiś czas i zawsze muszę mieć go ze sobą.

 

Dziękuję wszystkim za rady i cierpliwość (setny temat z cyklu: potrzebuję zestaw!).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Napisano (edytowane)

Zestaw wygląda doskonale!

Wstępnie wybrałem: http://www.x-kom.pl/p/63002-notebook-laptop-15,6-asus-n53sv-sx019-12-i7-2630qm-12288-640-dvd-rw.html

 

Szukam jeszcze czegoś z większą matrycą. Nie jest to mój wymóg - raczej będzie to zaletą.

No i Windows7.

 

Dzięki! :)

 

Edit:

Znalazłem coś takiego:

http://www.x-kom.pl/p/63599-notebook-laptop-17,3-asus-n73sv-ty029v-i7-2630qm-4096-500-dvd-rw-7hp64.html

Tak, mniej ramu - dokupię później. To to samo? Czy gorsze?

Przepraszam, jestem laikiem w tych sprawach :P

 

Edit2:

Aktualnie pracuję na rozdzielczości 1280x800. Więcej nie da rady :P

Wyczytałem, że te 15'stki zmieszczą 1366 x 768.

Czy ktoś pracuje na tej rozdzielczości? Wrażenia?

 

W domu dokupię monitor. Ale jak tylko wyjadę to już problem - znowu ciasny monitor.

Przesadzam?

Edytowane przez osael
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na chwile obecną chyba trudno będzie Ci znaleźć coś innego zw. na ten wadliwy chipset sb, ten asus to chyba jedyne rozsądne wyjście, a co do windowsa to tam przecież możesz wybrać sobie wersję z systemem, http://www.x-kom.pl/p/63003-notebook-laptop-15,6-asus-n53sv-sx019v-8-i7-2630qm-8192-640-dvd-rw-7hp64.html

 

#edit:

możesz poczekać do 15 marca i wziąć to - http://emobilne.pl/samsung-rf711s02pl-p-1401.html

 

#edit:

N73SV to ten sam model tylko, że ma większą matrycę, jeżeli uważasz, że 15 Ci nie starcza to weź 17, powinieneś jednak liczyć się z tym, że podróżowanie z taki lapkiem nie będzie przyjemne.

Edytowane przez maciek_maciek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Faktycznie, większy laptop może mi utrudnić podróż. 3.2kg to dosyć sporo.

 

Czemu mam czekać na tego Samsunga?

Bo jest tańszy z podobną konfiguracją?

I ile ma slotów pamięci? Nigdzie nie mogę tego znaleźć.

4GB wkrótce może się okazać zbyt małą ilością.

Znalazłem - 2 sloty, max 8GB.

 

@Piotr7979, dzięki za opinię. Ale jakoś zainteresowałem się tym Asusem i Samsungiem ^^

Edytowane przez osael
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to, że ten Samsung ma 17' a przedtem pisałeś, że 15' to dla Ciebie mało. Konfiguracja jest ta sama więc jeżeli musisz kupić lapka już teraz to weź Asusa 15' albo 17' to już jak uważasz. Ja od 4-lat pracuje na laptopie 15' i nie narzekam, radze sobie.

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samsung będzie zdecydowanie lepszym wyborem niż HP. Wiem coś o tym,bo sam pracowałem na laptopach tej firmy i jedyne wady jakie mogę im zarzucić to: krótki czas pracy baterii,,słaba wydajność,oraz szybkie nagrzewanie się. Poszukaj jeszcze wśród Toshiby. Tą firmę równeiż mogę polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności