Skocz do zawartości

Kiedy zaczeliscie tworzyc 3D :D.


kamiennikl

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 39
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

ohohho jak sobie tak policzyc to 6,5 roku temu 1 styk z 3dsmax ;]

az sam sie dziwie, ze tyle lat minelo... chociaz na tym forum sa pewnie starsi weterani.

of cors ja mialem kilka przerw w 3D, dlatego czas nie jest wprost proporcjonalny do umiejetnosci :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie DUNDE ja tez tak uwazam zaczolem jakies 6 lat temu przygode z grafa.....pozniej 1.5 roku przerwy na babe.....:P no i od 2.5 roku znowu powrocilem ale tak naprawde od niedawna zaczolem robic cos na powaznie czyli konczyc moje pracki......wczesniej mialem kompa jakiego mialem (czyt. niewystarczal mi) i raczej tylko mnie zniechecal wiecc bawilem sie opcjami maxa i jak tylko brazil wyszedl to zaczolem go tez katowac ale jedynie bawic sie jego opcjami.......ale wyszlo jak wyszlo musialem sprzedac swoj sprzet muzyczny....piecyk gitarowy Laney-TF-350 120 W RMS !!!!!! i gitarke MEG EMP i za to kupilem nowego kompa i teraz niezauje :D bo siedze przed nim az mnie oczy bolą .......wiec panowie grada to chyba mi we krwi zostanie.....ale traktuje ja jako hobby (narazie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grafiką (tradycyjną) interesowałem się już od ukończenia 3 latek...marząc kredkami po ścianach ( rodzice musieli obkładać ściany papierem, bym mógł się wyżyć...:P ) Tak na poważnie rysunek (grafika) tradycyjny zaczął mnie interesować od ubiegłych wakacji...zawsze lubiłem rysować ( i ponoć mi to wychodzi...:P ), lecz nigdy nie przykładałem się do tego, do czasu gdy spotkałem \"artystę\", który genialnie szkicowali portrety...powiedziałem sobie: \"ciekawe czy ja tak potrafię\" i tak się zaczęło...Obecnie rysuję concept arty, to jest dla mnie najlepsza zabawa...ale to nie o tym temat. :P

Jeśli chodzi o Grafikę 3D to choć wyda to się śmieszne, jestem z nią od niedawna, bo od 2 lat ( czyli zacząłem mając 16 lat). Traktuję ją jako hobby oraz co jest dla mnie najważniejsze...\"jako ujście moich fantazji\"...:P

Tak naprawdę wiek nie gra większej roli. Są osoby, które już od kilku ładnych lat siedzą przed Max\'em i tak naprawdę nie wiele potrafią...po postu nie każdy jest stworzony do tego. Naprawdę grafika jest dla każdego, kogo takie sprawy \"ciągną\", niezależnie od wieku, lecz tak jak to ktoś powiedział, ilość lat z grafiką nie jest proporcjonalna do naszych prac...:P

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, mnie troszkę dziwi takie podejście... Nikt raczej nie siada do CG z myślą o zarobkowaniu z tego... Po prostu przychodzi taki moment gdy okazuje się że ktoś chce płacić za to co robisz... Nie ma co demonizować ślęczenia aby spełnić wymogi klienta, bo okazuje się że dzięki temu poziom i prędkość pracy leci ostro w górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasne caly swiat sie kreci wokul du...y podpartej h..m obwiazanym sieka

 

z drugiej strony trzeba za cos zyc, wykarmic dzieci itd...

czy nie lepiej wyzyc z czegos, co jest naszym hobby ?

 

dlatego ci co sie ucza CG tylko dla sieki... krzyz na droge panowie i panie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja jestem nietypowy bo siadłem do grafiki - w tym i 3d z myślą o zarabianiu- pewnie dlatego że do żadnej innej roboty się nie nadaję :) 3d zacząłem jak miałem 17 lat od pisania animowanych wykresów funkcji w Pascalu, potem było Imagine... a dalej Truespace i Maya. Teraz mam... kilka lat więcej i ciągle nie żałuję :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja to sie kompletnie potraciłem:/ komputer mam od około 3/4 lat, a grafiką zacząłem sie bawić jakiś czas po kupieniu kompa: siostra znalazła kolege na internecie który posłał jej animacje, ja animke zobaczyłem i zacząłem też się bawić w 3d. Jednak wtedy miałęm modem to na internet wchodziłem chyba jak tylko naprawdę coś ważnego potrzebowałem:/ I teraz wiem że to był mój wieeelki błąd, bo w maxie umiałem tylko zrobić że box przemieścił sie o jakąś odelgłość:/ szczyt umiejętności to było krzesło....:/ Teraz od niedawna mam stałe i od razu moje umiejętności poszły w górę, częściej na max3d.pl wchodziłęm, na forum oglądałem różne prace, zaczałem kupować książki, przerabiać tutoriale i mimo tego że nadal jestem w maxie cieńki to poprawa już jest duża. I też staram się nie robić czegośna siłe, więc nie mam ochoty ani natchnienia to nie siadam do maxa, mam ochote to potrafie cały dzień przy nim siedzieć nawet jeżeli coś mi się nie udaje (zobaczcie sobie moje UNO co jest w WIP:D to jest mój poziom zaawansowania:D)

Ale grafika komputerowa naprawdę mnie ciągnie, jak nie 3dsmax to strony WWW albo programowanie. A to wszystko zawiera się w GRAFICE KOMPUTEROWEJ:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to fajnie... Co do zarobkow ;) to ile można dostawac miesiecznie w jakiejs dobrej firmie? Tak okolo :D. Ja osobiscie to przy kompie siedze od 15.00 do 19.00 i wiem, ze jest to calkowicie za dlugo, o 20.00 ide grac z braholem w pile i to wszystko :/. Ale forme mam dobra, myslalem, ze bedzie gozej. Na 60 metrow wygralem z braholem :D. W takiej sytuacji jestem juz okolo rok i sie ciesze z mojej kondycji. Teraz, gdy sa wakacje to jeszcze dluzej przy kompie siedze. Pierwszy raz z 3ds max\'em zetknolem sie w wieku jakichs 12, 13 lat i przerwe zrobilem do teraz. No ale jak to bylo u Was, latwo Wam wszystko szlo na poczatku czy trudno, bo mi bardzo trudno, nawet tego niby prosciutkiego tutorialka z fajka nie moge wykonac :(. No to nara, Lukasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to fajnie... Co do zarobkow ;) to ile można dostawac miesiecznie w jakiejs dobrej firmie? Tak okolo :D. Ja osobiscie to przy kompie siedze od 15.00 do 19.00 i wiem, ze jest to calkowicie za dlugo, o 20.00 ide grac z braholem w pile i to wszystko :/. Ale forme mam dobra, myslalem, ze bedzie gozej. Na 60 metrow wygralem z braholem :D. W takiej sytuacji jestem juz okolo rok i sie ciesze z mojej kondycji. Teraz, gdy sa wakacje to jeszcze dluzej przy kompie siedze. Pierwszy raz z 3ds max\'em zetknolem sie w wieku jakichs 12, 13 lat i przerwe zrobilem do teraz. No ale jak to bylo u Was, latwo Wam wszystko szlo na poczatku czy trudno, bo mi bardzo trudno, nawet tego niby prosciutkiego tutorialka z fajka nie moge wykonac :(. No to nara, Lukasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłane przez SansSerif

ojej a ja zaczalem swoja przygode z komputerami w wieku 20 lat gdy sam sobie kupilem pierwszy sprzet.

w dniu zakupu, nie majac zielonego pojecia o tej technice kosmicznej zrobilem sobie format ;)

no a tydzien pozniej dostalem prace w agencji reklamowej.

 

SansSerif: a co ma wspolnego mycie okien w agencji reklamowej z kupnem nowego komputera? ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności