Skocz do zawartości

Plik z 3ds maxa do c++


Gość grzes999

Rekomendowane odpowiedzi

Gość grzes999

Witam

Przeczytałem dziś, że można projekt zrobiony w blenderze zapisać jako plik cpp.Szukałem w google czy można tak zrobić w przypadku Visuala i dowiedziałem się, że można tylko jest z tym trochę zabawy; ale niestety nic konkretnego nie znalazłem.Może będzie ktoś mi w stanie pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Nie wiem czy sie da z Blendera do C++ eksportować, ale to by wymagało raczej określenia konkretnego API. Może jako ciąg vertexów i faceów opisanych w OpenGL by sie dało. Ale taki model 'hardcoded' to raczej kiepski pomysł. Rekompilacja, przy każdej zmianie modelu? Raczej wybierz sobie jakiś otwarty standard pliku, napisz do niego parser i będziesz mógł ładować modele dynamicznie. Nie bawilem się nigdy w binarną serializację ale pliki o formacie tekstowym parsuje się dość łatwo mając dokumentacje formatu pliku. Nie wiem co też potrzebujesz z tego blendera. Jak format pliku nie obsluguje kamer, ścieżek, animacji itp. to będzie trzeba je eksportować jakoś inaczej.

 

Nie wiem o co Ci chodzi z tym Visualem, to przeciez IDE + kompilator. C++ to C++, z reguły kompilator nie ma znaczenia. Jeśli miałeś na myśli WinAPI to nie tykałem nigdy i nie wiem czy jakoś pomoże w obsłudze plików.

 

Jeśli chodzi o 3dsmax to jeśli nie ma nigdzie gotowego eksportera do danego formatu pliku to zdaje się Autodesk udostępnia SDK do pisania pluginów. Z samego języka skryptowego Maxa też pewnie by się dało coś wyeksportować. Tego nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grzes999

Chodzi o to, że muszę na zaliczenie zrobić rakietę, która w coś tam uderza i w 3ds Maxie chcę zrobić te obiekty a resztę w c++.Znalazłem niby jakiś gotowy skrypt, który wypisuje współrzędne wierzchołków i teraz nie wiem czy mam to po prostu wkleić do szablonu pobranego ze strony OpenGl czy jeszcze coś trzeba zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności