Skocz do zawartości

Quadro 600,Quadro Fx 580 czy GF 560Ti ?


Gość radkoslav

Rekomendowane odpowiedzi

Gość radkoslav

Witam,

poszukuje karty graficznej dla studenta architektury (3d max, CAD itp.) gdyż poprzednia karta nagle się zepsuła. Cena +/- 1000zł.

Zastanawiałem się nad serią quadro konkretnie modele : QUADRO FX 580, QUADRO 600, GeForce 560Ti.

 

 

Specyfikacja komputera :

Intel i7

8gb Ram DDR3

Windows 7 64bit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Gość RafalPL

no właśnie dla tego polecam Quadro może miałem ostatnio styczność z GTX 570 i różnicy nie było nie wiadomo jakiej w wydajności na dodatek pojawiały się problemy można pisać co się chce ale quadro to ma optymalizowane sterowniki wiec niby słabiej a lepiej, stabilniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam w pracy quadro fx570 i najchętniej wywaliłbym tą kartę przez okno. w domu mam geforcea 8800gtx. i kilka moich spostrzeżeń. w autocadzie nie ma kompletnie różnicy. za to w 3ds quadro pada na twarz przy kilku drzewach w scenie. żeby nie było. uważam, że quadro to bardzo dobre karty, ale wyższe modele. fx570 to się do worda nadaje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość RafalPL

z tym się zgodzę, ale Q600 to taki GF430 zoptymalizowany pod kantem pracy programów 3d i np mój GF250 się lubi wykrzaczać a jak pracuje czasami z Quadro 2000 i sobie chwale, bo jest stabilnie ustawiasz AA dla Lini i to jest właśnie + a i wiele Poly możesz dać, jest więcej FPS nie wiem, czemu niby to taki GF450 z zaniżonymi taktowaniami, ale działa a co trzeba dodać to komfort pracy a nie jakaś suszarka do włosów nie dość ze mały pobór energii, cisza, i lepszy komfort pracy to się przynajmniej u mnie liczy karty do gier są dobre, ale mniej stabilne

za niedługo będę miał okazje popracować na Q4000 zobaczymy, bo na 2000 pracuje się lepiej niż na GF250 niby to samo, nawet GF250 jest mocniejszy, ale jednak nie do końca

Podsumowanie

GF250

- Pobór energii

- Działa jak suszarka (np. gdy renderujemy grafika)

- nie do końca stabilny

Q2000

- cisza

- mały pobór energii

- Zoptymalizowane sterowniki dla Prog. 3D

 

jezeli nie grasz cenisz cisze i nie chesz placic za prad nie wiadomo ile polecam Quadro jesli powyzsze czynniki ci nieprzeszkadzaja to wiadomo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak grafa ma być do programów jak CATIA czy Solidworks to tylko minimalnie Quadro 1800 (podobno odpowiednik geforce 9600gt). Sprawa jest taka że te programy za sprawą sterowników praktycznie nie używają mocy GPU kart serii Geforce -taka zagrywka marketingowa producentów, nic na to nie poradzimy.

3DS max to inna bajka, to nie jest typowy inżynierski program do projektowania, tam kod programu jako tako jeszcze zasysa moc kart Geforce. Nie prawdą jest że sterowniki do quadro są mega stabilne itp, u mnie w pracy sprzęt na tych kartach tak się sypał że szkoda gadać.

Edytowane przez pixelangel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności