Skocz do zawartości

Animacja 3d: chains


Kris_R

Rekomendowane odpowiedzi

w planach jest film... to potrwa.

Będę potrzebował pomocy, stąd ten wątek...

 

Na razie surowy pomysł w skrócie... to nie do końca lekkie kino, ale...

 

Koleś przykuty łańcuchami do skały, wschodzi słońce, to nie pierwszy taki dzień - trochę tam już wisi. Ma odartą skórę, poranioną i jest cały brudny. Podejmuje kolejną walkę z łańcuchami, daje z siebie wszsytko... gdy opada z sił wszystko się zmienia. (do tej pory było pomarańczowo i ogniście - teraz będzie niebiesko). Koleś jest pod wodą, łańcuchy puszczają, płynie ku powierzchni do światła... gdy już ma wypłynąć, bierze ostatni zamach rękami i okazuje się że ma na nich łańcuhcy, a on sam jest na skale... FIN

 

Ciekaw jestem jak wyobrażacie sobie głównego bohatera... jak mógłby wyglądać...

 

To na razie tyle.. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 41
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

a ja to widze troszke insze, wogole w takich filmach nie widze jakiegos charakterystycznego typa.. nic indywidualnego, cos co by bylo symbolem jedynie.. no moze czlowiek, ale jakis taki zunifikowany, zapewne manekin sklepowy nie wchodzi w gre? wogole pomysł mi sie bardzo podoba, ale kurcze czlowieczek moglby byc jakis taki odrealniony.. cos co by bylo czlowiekiem a nie kowalskim krzysztofem blok nr 5 klatka 3 mieszkanie 12, itp.. czyli czlowiek jako czlowiek, anie jakas wyszczegolniona postac.. zapewne wiesz wiecej niz ja o przeslaniu :) wiec to co pisze to tylko taka moja mysl przelotnia... w moim filmie mialem ten sam problem i wybrnelem z niego robiąc ludzika z kresek... mam nadzieje ze profesorowie sie zlituja i uznają to wybrnięcie za cos wiecej niz ulatwienie sobie rysowania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze nie pokazuj postaci? coś na zasadzie szybkiego montazu bliskich subiektów, ręka / łancuch / skała / słońce / oko - oko bylo by oddechem , takie bycze makro, oddechem i zarazem łącznikiem, do następnego \"enviromentu\", spocone włosy, i krople potu, takie ujątko gdzie w kadr wpadają dynamicznie wlosy, jakby kontynuacją ruchu konwulsyjnego wyszarpnięcia ciała, ale tak by nadal glowa nie wchodzila w kadr, albo takie \"trio\" oko - skała - śłońce, na zasadzie kontrastu, mocno zakcentowane muzyką i sfx, taki zrytmizowany łącznik, albo rozpędzenie sie akcji, by przejsc w oddech - makro oka, z rozszezającą się zrenicą - oddech rowniez i w muzyce. wyobrazilem sobie jeszcze jedno ujątko, jakaś wypasiona perspektywa na sam łancoch, miotany szarpnięciami, ze zrożnicowanym tempem w trkacie trwania ujęcia, szybkie szarpnięcie --> \"slo mo\", albo moze statyka - moze nawet namalowana, z lekkim ruchem kamery w after FX ? moglo by być wypasione... -- to takie zbior moich wyobrazeń, mysle ze przydatny :) jak coś jeszcze mi sie wyobrazi to dam znac jak zawsze na priv :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasna sprawa że przydatne Damian :) Niech wasze wyobrażenia spływają tu jak rwąca rzeka! Niech się gotuje i przewala w tym wątku...

Zastanawiałem się nad kobietą... to by mogło być faktycznie bardzo ciekawe... kobieta inaczej się rusza.... i bardziej by dała odczucie bezsilności, ubezwłasnowolnienia... to by moglo jeszcze silniej działać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłane przez Imaginner

skoro koleś troche tam wisi, musi mieć duży nieogolony zarost, dobry byłby brunet :D może nie powinien być napakowany...

pewnie, że nie, jesli goś wisi juz troche na tej skale to wiesz nie miał czasu ćwiczyć ;p i nie miał co jeść więc jest wychudzony a i musi mieć potężny zarost i dłógie włosy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy chyba nie zauważyliście pewnej kwestji co do tego gościa... człowiek bez wody może wytrzymać tydzień albo coś koło tego... a jak w tydzień może wyrosnąć potężna broda i włosy za ramiona?? Ktoś w ogule pomyślał o tym?? Nie chciałem zepsuć wam zabawy no ale pomyślcie... W tym wypadku chyba na prwadę lepiej nadawałaby się do tego panienka, odziana w skórki albo szmaty (dwu częściowe, podarte), zabrudzona, wychudzona, bezsilna. Miejsce widzę jako kamieniołom... niewolnicy te sprawy... w filmie mogą to być rozmyte sylwetki... ona jest centrum. Zamiast tej wody dałbym deszcz... nagrzana skała puściła by łańcuchy pod wpływem zimnego deszczu... reszta jak w Twojej wizji ;]

Mam nadzieję że się przydałem...

P.S. Fajna wizja... czekam na screeny ;]

 

Pozdr,

Beatou

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewno że się przydaleś brahu! Ja brałem to pod uwagę od samego początku... :) dzięki za Twoje spostrzeżenia... moment \"przejścia\" jest kolejnym, który pójdzie pod dyskuję... ale to ze spokojem... motyw deszczu... też tak to sobie wyobrażałem... w połączeniu ze zbliżeniami tych zciekających kropelek może być ekstra... MATKO! KTO TO ZANIMUJE??!!! hihi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metallica - The Unforgiven ;]

klimat pioseneczki i video idealne do tematu....

Powodzenia!

 

PS: Człowiek bez wody wytrzymuje psoro ponad jeden tydzień;] inaczej pół afryki by padło...

 

[Wyedytowany dnia 3-7-2004 > Salvator]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kobieta wydaję się być fajnym pomysłem na postać, jednak może warto zrobić to, o czym mówił na początku Damian - człowieka jako człowieka.

Widzi mi się facet o wręcz lalkowej posturze (ale ciągle nadal facet) i o mocno wygładzonej twarzy bez szczegółów (tzn. same wgłębienia zamiast oczu, wypukłość w miejscu nosa, brak ust). Taka postać może ciekawie i oryginalnie wyglądać i pewnie będzie łatwiejsza do wymodelowania i zanimowania niż kobieta czy inna postać (poleci pewnie też trochę face\'ow na szczegółach twarzy)

 

Czyń to, co uważasz za słuszne i lepsze :)

Niecierpliwie czekam na efekty :)

 

3m się,

Dominik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hihi.. :) Dominiku... bardzo trofne spostrzeżenia, jadnak nie interesuje mnie to, co łatwiejsze... ma być TRUDNO! Chcę się z tym zierzyć, uderzyć z całych sił... tu nie ma znaczenia ile będzie faców itp. Scenka może być złożona. Będę sobie pomagał XRefami i obejściami na warstwach.. ale musi dać radę.

Na razie jestem strasznie zawalony.. proszę Was o cierpliwość.. postaram się jak najszybciej jakieś szkice wrzucić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO więc tak... człowiek wytrzymuje bez wody 79 godzin... tzn. po tych 79 ma zwidy no a po kolejnych 24 umiera.... czyli razem 103 godziny. Spróbuj wytrzymać dłużej to zawieziemy cię do Afryki... bo do Polski to nie pasujesz... grubo ponad tydzień...hehe Dane pobrałem z tlena o 3:49... znalazłem kilku aktywnych lekarzy i kilku potwierdziło tą samą wersję... mylili się o jedną albo 2 godziny....

 

Beatou

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kris, czekamy co z tego wyniknie :) jak tylko będziesz miał jakiś pomysł, wal na forum, może nam coś jeszcze wpadnie do głowy :) Takie pracki są najlepsze - teoretycznie jeden człowiek, a tak naprawdę całe forum :D

 

pozdr,

Imaginner

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sie przypomnial pierwszy odcinek Thorgala (zdradzona czarodziejka) i kilka pierwszych stron, kiedy Thorgal przykuty jest do skały nad morzem.

\"Ty też będziesz szarpał się i wył, Thorgalu Aegirssonie!...\"

 

Ja bym widział w miare umiesciona sylwetke. Gra miesni, naciaganych, nadrywanych, uwydatniajacych krew toczona zylami, podkreslilaby toczaca sie walke o przetrwanie..

 

Wstepny scenariusz bardzo fajny, powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sądze, ze mi się wydaje, iż uważam że.. ten koleś jest najlepszy:) bym go nawet mocniej zdeformował, moze nie ciało, ale pozy bym trzaskał niemalze embrionalne, skulone, poskręcane, nadgarstki powyginane i mocno przerysowane zebra..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności