Skocz do zawartości

Zestaw PC: ~3500 zł


dziup

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

po przeczytaniu wszystkich poradników, setek postów i różnych forów kompletuję [na nowo] taki oto zestaw:

 

CPU - Intel Core i7-2600K QuadCore 64 Bit 3.4GHz BOX---------1089zł

Płyta główna - Asus P8P67 LE rev.B3 DDR3 (Lga1155)-----------480zł

RAM - Patriot Divison Viper 2 DDR3 2x4GB 1600MHz CL8 LLK-----474zł

Grafika - EVGA GeForce GTX 260 ------------------------------ok.400zł

HDD - Samsung 500GB 16MB Cache F3 S-ATA 2 ----------------140zł

Zasilacz - Seasonic S12II-520 520W 80 Plus Bronze-------------285zł

Obudowa SilentiumPC Gladius 600 Pure Black (bez zasilacza)-----239zł

Napęd CD/DVD - jakiś tam-------------------------------------100zł

 

-------------------------------------------------[sUMA]------3207zł

 

Komputer bedzie slużyć głównie pod 3dsmaxa, v-raya, Photoshopa, generalnie modelowanie 2d,3d, w gry nie gram, także nie dla gracza. Podkręcać nic na pewno nie będę.

 

Proszę o radę a propos:

1.modelu płyty [której z resztą jeszcze nie ma chwilowo w sprzedaży, to ma być wersja bez wad już!]

2. grafiki, zdaje się ze tej karty już nie produkują, jest sens kupować z drugiej ręki czy warto zainwestować w coś lepszego?

3. kości pamięci - nie da się tu jakoś zaoszczędzić?

4. Sandy Bridge z "K" czy bez? Brak blokady mi do niczego się chyba nie przyda a jednak 100zł taniej?

 

Generalnie jak się na czymś jeszcze da zaoszczędzić, nie rezygnując z wydajności i przydatności to byłoby super, może jakaś tańsza obudowa, ale też z zasilaczem u dołu?

Edytowane przez NV
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Płyty w rev.b3 są już na ogół dostępne, w cenie ~480zł to masz albo tego asusa co podałeś, albo ASRock'a p67 pro3,albo trochę dołożyć i mieć fajnie już wyposażoną płytę, z możliwością później SLI wówczas ASRock Extrteme4 w cenie ok 570zł... a jeśli chodzi o pamięci, to naprawdę są nie duże różnice przy pamięciach, generalnie wydajność zależy od procka , więc nie lepiej Ci wziąć jakieś tańsze pamięci ??? zawsze pare zł na jakiś bro zostanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh ten ram to straszny penis enlardżment. weź 1600 9CL i przetaktuj na 1333 7CL - działa stabilnie u mnie u Hynola chyba też. relatywnie masz i tak lepsze czasy, a mi np. ram stabilniej chodzi na 1333 7cl niż na 1600 9cl mimo, ze to jego firmowe ustawienia (a-data).

 

Sandy z K nie wymieniaj na zwykłą - przyda się predzej czy pozniej - zwykle predzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Goodramy albo Kingstony najtańsze być mogą, aczkolwiek popytałbym się czy chodzą na Sandy stabilnie i czy startują z domyślnymi timeingami na 1,5V. OC na Sandy/ASUSie jest naprawde mega proste - klikasz i masz, więc za cenę procka K dostaniesz z 20% mocy więcej bez żadnego ryzyka, aczkolwiek nie wiem jak to jest z płytą typu LE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na SB GoodRamy 1333 bez problemu jadą, niewiem jak z podkręcaniem Ramów bo tego nie robilem ale zapewne da się w miarę rozsądnymi wartościami, no właśnie mało kto ma te płyty okrojone "LE", może się okazać, iż będą miały ograniczenia czy to napięć albo mnożnika...ale to może być tylko kwestia biosu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że się nadaje. Z drugiej strony słyszałem że te karty źle współpracują z maxem (lagi i pokaz slajdów). Poczytaj na forum ostatnio o tym było.

Jeżeli montowałbyś dwie takie karty to weź to pod uwagę przy doborze zasilacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, czytałam o tych problemach i już nie wiem, czy brać jakąś 4xx, czy jednak poszukać na Allegro 2xx, bo w sklepach już raczej nie mają, ale z drugiej strony z seri4xx mają chyba lepsze osiągi? Już nie wiem co brać...

 

Karta będzie póki co na pewno jedna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności