Skocz do zawartości

komputer do wizualizacji architektonicznych - zwłaszcza krajobrazu, prośba o pomoc


Gość landscape

Rekomendowane odpowiedzi

Gość landscape

Witam wszystkich forumowiczów , zwracam się z wielką prośbą o pomoc w skompletowaniu szybkiej jednostki obliczeniowej.

Komputer ma służyc głownie do wizualizacji architektonicznych zwłaszcza "obszarów zieleni " przekraczających powierzchnie 1 hektara i 100 mln poligonów.

Mój obecny sprzęt to i7 920 z małym OC, 12 GB 1333, gtx 460 1gb , 2x WD raid0. Na tym sprzęcie niestety praca jest koszmarem dla porównania : obszar 1ha, 140 mln poly, widok z Viewport - wireframe praktycznie nieosiągalny , Smooth - 0,02- 0,05 FPS !!

Moje pytanie - czy tu już się kończy rola procesora ??( xeon czy i7 najmocniejszy mało pomoże ? ) i iśc w grafikę ?? Co zrobic ?

 

pozdrawiam serdecznie

Edytowane przez landscape
zapomniałem dodac - do 10 tyś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Gość landscape

Niestety w większości przypadków tak , o liczeniu w znośnej rozdzielczości czyli od 1200> już nie wspominałem bo to zazwyczaj od 6 godzin do scen nocnych 12-14....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze mowiac trudno ci cos poradzic, sprzet masz z gornej polki. Mozesz probowac inwestowac w karty quadro, ale prawde mowiac to raczej polecam optymalizacje scen. W viewportach nie potrzebujesz przeciez widziec kazdego zdzbla trawy czy galazki krzaczka, duzo rzeczy mozna wyswietlac jako box, chowac na warstwach rzeczy nad ktorymi sie nie pracuje itp.

Co do renderingu, to juz trzeba badac konkretne sceny i ustawienia pod renderer, bo czas renderow po 6h to jednak troche jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sugeruję wstrzymać się jeśli to tylko możliwe ze zmianami hardware'owymi do momentu ukazania się maxa 2012. Zapowiedziane są zmiany w sposobie działania viewportow - może to coś zmieni na dobre. Zmiana na Quadro może nie przynieść oczekiwanej wydajności w stosunku do poniesionych kosztów. Dlaczego?

Polecam lekture tego watku z CGTalk

 

Pozdrawiam,

Seb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość landscape

Faktycznie zacznę chyba od wymiany karty graficznej, tylko czy warto inwestowac w quadro ? Bo za co tak naprawdę w karcie graf. odpowiada przeliczanie polygonów jej pamięc czy architekura 200, 300 ..bitowa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak pisze wyżej S3B poczekaj na maxa 2012 chyba ze nie ma opcji zmiany w Twoim wypadku. Za przeliczanie odpowiada procesor. Mozesz sobie porównać moc pod kątem milionów trójkątów jakie moze wyswietlić karta zarówno quadro jak i zwykłe gtx'y

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem test..scena ~30mln poly w wireframe jest od 5 do 10 FPS w zalezności czy cała scena jest w vieporcie widoczna czy tylko część. To wszystko na GTX 285. Tak więc pozostaje ci optymalizacja sceny albo ew. zobaczyć jak to na quadro będzie działać...lub ew. poczekaj na max-a 2012...może sie coś polepszy...aha testy robiłem z i bez wspomagania "hardware" i nie było różnicy w wireframe. Smooth w ogóle nie załączałem bo mam gigabajty ortofotomap i to zabija każdy sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności