Skocz do zawartości

Manga i Anime...


Batou

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś może natkną się na jakiś sklep internetowy (zapłata kartą odpada w tym wypadku) czy też nie internetowy (byle w warszawie) gdzie można zakupić ten film?

 

Wiem że można go dostać na allegro, ale dla mnie to ostateczność.

 

[Wyedytowany dnia 28-6-2004 > Batou]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

mniem sie podoba i to bardzo ...

wiadomo ze to nie to samo co pelnometrazowka ... ale chyba nie masz porownania jesli chodzi o anime tv bo zadko cos ma na poziomie fabule...co tam jeszcze jest w miare fajne peacemaker, ninja scroll, paranoia agent(czy jakos tak),Hack Sign Liminality, lain,stare trigun i niewiele wiecej... panie dirty;)

 

[Wyedytowany dnia 23-06-04 > little-ninja]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh no ninja to zupelnie totalnie inny klimat... ale tez jest super. co do SAC to wg byl strasznie nudny. koncowka byla fajna ale przez 20 odcinkow sie za bardzo nic nie dzialo...(z paroma wyjatkami)

 

ja jeszcze raz polecam kazdemu cowboy bebop\'a. jak dla mnie to na razie najlepszy serial anime :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja proponuje ebay.com. Na allegro nie ma tylko uzywanych rzeczy ale sa ludzie ktorzy zyja z tego i sprzedaja normalnie nowe towary. Tak samo jest na ebay-u. Co prawda przesylka bedzie kosztowala troche (podejrzewam ze cos okolo 20-40zl) ale jesli nie ma inaczej to trudno sie mowi. Teraz na allegro takiego czegos nie ma wiec hmmm....

 

Jest jeszcze inne wyjscie. 16 lipca w Bydgoszczy odbedzie sie konwent anime reANIMation 3. Tam to moze dostaniesz (jak i mase innych gadzetow zapewne).

 

http://www.reanimation3.prv.pl/

 

a tak w ramach dziecinnego OT to tak, Cowbowy Beebop - zdecydowanie najlepsze anime jakie dotad ogladalem :)

 

[Wyedytowany dnia 28-6-2004 > Leru]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja powiem tylko tyle ze gits jest przereklamowany.... co 2 anime opowiada o kobiecie cyborgu... no ile mozna... juz lepiej sobie obejzec jin-roha lub oavke kenshina albo cokolwiek... a evangelion jest jeszcze gorszy... koles przez 30 minut placze ze niechce do mecha wsiasc... no ludzie litosci ;)

 

tak to wlasnie chcialem powiedziec :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sir_Bols : Jak na razie oglądałem 3 filmy anime : \"Ghost in the Shell\", \"Akire\"i \"Księżniczke Mononoke\". GITS`a obejrzałem jako pierwszego nie licząc kretyńskich seriali lecących czasami w tv (chociaż Daimos był fajny ;) ). Szczękę po tym filmie zbieram aż po dziś dzień. Nie jestem jakimś szczególnym fanem anime czy też mangi ale dla mnie jest to nr. jeden obok \"Odyseji Kosmicznej 2001\".

Jeśli dostrzegasz w tym dziele tylko prostą opowiastkę o \"kobiecie cyborgu\" to trudno. Jest to tylko o tyle dziwne że film ten aż sam się prosi o głębszą refleksję (gadam jak moja prof. od polaka). Pomijam już tutaj fakt świetnej reżyserii, animacji, muzyki itp.

O Evangelion`ie nie będę się wypowiadać... nie widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Batou spoko... tyle ze ten watek jest tak ograny (jesli idzie o mange/anime) ze dla mnie to jest KOLEJNA \"bajka o kobiecie cyborgu proszaca sie o glebsza refleksje\"... mi sie poprostu przejadlo... podkreslam ze nie powiedzialem ze gits jest zly tylko przereklamowany...

 

btw a daimos ownz ya ;) nigdy nie wybacze polonii jeden ze nie wykupila ostatniego odcinka... a dla fanow daimosa maly bonusik: http://www.openget.net/opening/tosho%20daimos%20op.avi ;) az sie lezka w oku kreci... i ta muzyka....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że gits nie bez przyczyny jest uważany za film kultowy. Jeśli możesz to podaj mi tytuł anime równie dobrego co gits o tej samej tematyce, a chętnie go obejrzę. Wątpię jednak aby któryś z nich był aż tak dobry. Dla mnie jest to perfekcyjna mieszanka z niesamowitym klimatem trafiona idealnie w mój gust. Co najśmieszniejsze pożyczając go od kumpla nie wiedziałem nawet co to za film. Wiedziałem tylko tyle że jest to \"jakieś anime\".

 

Hehe. Pamiętam jak parę lat temu usiadłem przed tv oczekując kolejnego odcinka dajmosa (jeszcze nie wiedziałem że to ostatni) a tu nic. Ogromny szok dla młodego człowieka kiedy nagle przerywają mu jego ulubioną \"bajkę\" ;).

 

a dla fanow daimosa maly bonusik: http://www.openget.net/opening/tosho%20daimos%20op.avi

O ja!! Jaka czaderska czołówka! Aż się łezka w oku kręci.

 

[Wyedytowany dnia 28-6-2004 > Batou]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego wszystkiego GITS powala wizualnie. Genialna animacja z boska muza... odlot!

Niewatpliwie jedno z najwiekszych dziel i nie ma mowy o przereklamowaniu.

 

P.S. Mam tyle roboty, a Wy mnie prowokujecie ;P

 

[Wyedytowany dnia 28-6-2004 > dr Ug]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mialem zalamke z powodu ostatniego odcinka Deimosa :( a potem byla powtorka i znowu sie nie doczekalem i potem jeszcze raz, buuuuuuuuu jaki ja jestem nieszczesliwy chlip.... chlip.....

 

a z kultowych anime i mang to polecam Akire zarowno na papierze i w ruchu, osobiscie bardziej mi sie podoba niz GITS.

 

Oczywiscie nie chcialem tym stwierdzeniem wywolywac zadnej dyskusji :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh, no muza jest genialna, wlasnie sobie slucham soundtracka z ghosta:)

 

Batou, mysle ze spodoba ci sie Akira, Metropolis i Wonderful Days

 

Noi moj ulubiony Cowboy Bebop [zarowno film jak i serial. ojej, jak ja uwielbiam cowboya ;) ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszyscy tu mowia o GitS_Stand_Alone_Complex a czy widzieliscie druga edycje tv, Ghost In The Shell 2nd GIG???? moim zdaniem scenarjusze bardziej dolinujace(mroczne mniam) i rozbudowane chociaz czolowka dicoblysco;)

co do podobnego klimatu z tego co sie orjetuje to tylko appleseed daje rade i dotyczy to tylko komiksu ma sie rozumiec, to sa takie 4 tomy grubasne(wydalem fortune na nie w uk)jak ktos chce sciagac film to odradzam gowno na maxsa, polecam http://members.lycos.co.uk/littleninja/[Trailer]Appleseed.avi .....to (7MB, ale warto slowo malegonindzy;)

 

batou co do ninja scroll to kompletnie inny klimat ale milo sie oglada taki dooobry przerywnik;)

 

drug ... heh w evangeliona wdepnalem na samym poczatku i i przebrnalem przez wszystkie 24 (masiakra mlody bylem heh)odcinki, po 4 mnie wciagnelo jak telenowele braz ... nie polecam jak ktos nie ma od razu w calosci rzeczywiscie momenty sa kkkkuuuumensko dlugie heh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jak juz wszyscy sobie polecamy to ja polecam samurai champloo... ostrzegam ze ten film NIEsklania do glebszej refleksji wiec milosnikom \"ambitnych anime o kobietach cyborgach\" (;P) moze nie przypasc do gustu... ale za to milo sie go oglada a walki na bron biala sa zrobione po mistrzowsku (conajmniej na poziomie rurouni kenshin: reminiscence)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dirty : pisałem przecież że oglądałem Akire. Czytałem też komiks ale niestety nie wszystkie części. Ogólnie bardzo mi się podobała zarówno manga jak i anime (a w szczególności pierwsza połowa). Potem robi się dość chaotycznie i moim zdaniem film trochę gubi tępo. Mimo to kapitalna animacja i dołujący klimat robi swoje... ogulnie ekstra :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemożliwe jest zmieścić w filmie 120 min fabułę całego komiksu :) . Podobnie jest z Ghost in the Shell. Manga ma 367 stron i jest \"troszkę\" obszerniejsza od filmu. Osobiście jednak wolę film.

 

[Wyedytowany dnia 28-6-2004 > Batou]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sanki-> fajny jest blood: the last vamp ale... moglby byc duuuzo lepszy. animacja i kreska super ale fabula siakas z doopy wzieta ze sie tak wyraze. film zaczyna sie jak urwany w polowie a konczy jak urwany za polowa... jak chcecie fajny film o vampach to polecam Vampire Hunter D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no blood jest beznadziejny... fabula rozkreca sie powoli ale tuz przed rozkreceniem film sie konczy... co do grafiki to animacja fakt ladna... ale postacie strasznie wyroznialy sie z tla.... jesli chodzi o sama animacje ruchow to chyba najlepsze dotej pory sa dwa tytuly: naruto i samurai champloo... a co do dobrej kreski i wampirow to polecam vampire hunter D : bloodlust ... robil to koles od ninja scrolla i wicked city...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boze, przerzucacie sie caly czas tymi samymi tytulami. Kazdy z wymienionych to podstawowa dawka Anime:

 

- akira

- gits

- vampire hunter d

- lain

- evangelion

- kauboj bibop

- spirited away

- mononoke hime

- blood: the last vamp

- plastic little

- gunsmith cats

 

Znajdzie sie wiecej, ale to najbardziej popularne w polandii.

O, zapomnialem o Dragon Ball i Sailor Moon ;)

*******

 

 

Aplasid wyglada beznadziejnie. Nie trawie cell shadingu w animacji, wyglada strasznie sztucznie (sic!), a wszystko jest plynne do wyrzygania.

 

Bojkotuje Apelsida ;) Z fajnej mangi zrobili ruchoma kupe.

 

[Wyedytowany dnia 28-6-2004 > dr Ug]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe jasne ze jest.... stary vhd... heh... krecha gorsza niz w daimosie... glowny master wampirow wyglada jak jakis szef wolominskiej mafii... a jaka d sobie laske znalazl... no lekkie wodoglowie ale co tam.... ogolnie film do ogladania tylko w celach hitoryczno poznawczych :)... a skoro o takich filmach mowa to polecam jeszcze \"fist of the north star\" ... wyobrazcie sobie skrzyzowanie madmaxa z brucem lee ktory wysadza kolesiom czaszki jednym uderzeniem ;)... warto obejzec chociazby dla smiechu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam tytuły to teraz muszę nadrobić zaległości.

 

wyobrazcie sobie skrzyzowanie madmaxa z brucem lee ktory wysadza kolesiom czaszki jednym uderzeniem

Japońce to mają w mózgownicach narobione ;)

 

I jeszcze pytanko OT. Oglądał ktoś avalon? Warto zobaczyć? Podobno straszne dno.

 

[Wyedytowany dnia 28-6-2004 > Batou]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja widzialem, dno faktycznie :D

ale moze to dlatego ze nie podchodza mi japonskie produkcje fabularne jesli nie traktuja o rozpruwaniu cial :D

 

Avalon strasznie nudny byl, ale dalo sie go obejrzec. Oczywiscie w Japonii byl egzotyczny zapewne, ale u nas to polska codziennosc :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no last exile byl ciekawy... tylko zakonczenie jakby takie na szybko i zrobione na odwal sie zeby biedni ludzie z polski nie musieli sciagac za duzo odcinkow z netu...

 

a berserka ktos ogladal? ... manga lepsza (jak niemal zawsze) ale i tak bardzo fajnie sie oglada... tylko z zakonczeniem troche przegieli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bols ogladalem tego twojego Samurai_Champloo_calkiem milusie kuknij sobie na peacemakera podobne

wlasnie jestem po Zatoichi.2003 calkiem do przejscia przerywnik w realu klecony (czyli nie anime, tylko z aktorami, mieczyki krew sika na prawo i lewo ale sprawnie...razi jedynie kompowy retusz, muza i nierowna fabulka), tak czy siak miluchne

 

bojkot druga i naruto heh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee widzę że tu fajną dyskusję prowadzicie ;] W sumie to ja nie jestem fanem anime ale widziałem większość tego o czym tu rozmawiacie ;] Moje 3 pierwsze miejsca to

1. GitS

2. Akira

3. Evangelion ;]

 

Poza tym czy ktoś może mi cos powiedzieć o X?? Clampa...

Mam do ściągnięcia ale nie wiem co to.... wolałbym wiedzieć czy warto bo bez potrzeby zasysać przez 128 kb/s to koszmar ;]

Wczoraj dostałem drugi komiks Gits\'a i muszę powiedzieć że jeszcze raz muszę go przeczytać ;] (obejrzeć) Strasznie zamotany....

Pozdro dla wsyzstkich [piwo]

 

Beatou

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chociaż jeden się zna ;] Kawałek widziałem (pełnometrażówka) i niezabardzo... teraz ściągam sobie Vampire hunter D : bloodlust.... tego jeszcze nie miałem w swojej videoteczce ;] i chyba czas najwyższy się zaopatrzyć ;]

 

ktoś mi może jeszcze powiedzieć co jest jeszcze fajnego ze studia które wydało mononoke hime i Spirited away?? Bardzo mi się podoba ich kreska....

 

Pozdr,

Beatou

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem Vampire hunter D : bloodlust i jakoś mi się nie spodobał. Podobnie jak Ninja Scroll, chociaż ten już był fajniejszy. Może to po prostu nie mój klimat.

A dziś sobie obejrzę Wonderful Days. Po czołówce przeczuwam że może być ciekawie.

 

A co do kreski.. uwielbiam tą z animatrixs`a \"Program\". Muszę sobie załatwić resztę tych animacji bo widziałem tylko te darmowe ze strony filmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma jeszcze dostepnego do obejrzenia (na tyle na ile ja wiem) Ghost In The Shell: Innocence ale juz mozna posluchac OSTa z tego wspaniale zapowiadajacego sie anime.

 

Jesli ktos ma okazje to niech to zrobi bo OST jest po prostu niesamowity. I nie warto przesluchiwac go w ciagu minuty czy dwoch ale warto wsluchac sie w kazdy utwor. Naprawde niesamowity kawal swietnej roboty wykonanej przez Kenji`ego Kawai (ten sam od GITS`a I czesci). Momentami az ciary przechodza.

 

POLECAM!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj obejrzałem Vampire hunter D: bloodlust.... Musze powiedzieć że nawet fajne ;] Oglądałem to do 3:30 Am i klimacik się zrobił hehe Właśnie tego się spodziewałem i nie jestem zawiedziony... no ale też specjalnie zachwycony....

Teraz sobie ściągam \"Lain\" a potem zobaczymy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No panowie widze ze rozmowa rozgorzała na dobre obcykaliście Ghosta[komiks lepszy] obcykaliście Evangelion[mi si eosobiście podobał]. Popatrzyliście na Akirę[wolę komiks ale motorki sa super]. A widział ktoś z was Cowboy Bebop,fakt serial mało refleksyjny ale zato superancki. no polecam oczywiscie wyczepistego i niesmiertelnego Hellsinga[Allucard żadzi :P]. Dla berdziej ambitnych ludzi i tu poieram zdanie sir_bolsa JIN-roh:Wilcza Brygada. oraz Wonderful days[dosc fajne niejapońskie anime], No księżniczka Mononoke to obowiązek. Z nowych [no moze nie do końca] polecam Wilczy deszcz[Wolf`s Rein] co jeszcze. hmmm niech pomyslę narazie nic nieprzychodzi mi do głowy ale jeszcze napewno tu zajżę :)

 

PS przypomniało mi się HACK Sign :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności