Skocz do zawartości

Dual Processor


Gość RafalPL

Rekomendowane odpowiedzi

Gość RafalPL

Mam taki dylemat chce złożyć zestaw cos na xeonach (56x0)a może na amd (6100) doradźcie, co jest wydajniejsze i jaka płytę gł polecacie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

polecam ten wątek:

 

http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=66651&page=26

 

czytać od strony nr 26..głownie moje i Spyry bitwy słowne ;)

 

Poczekaj na AMD i nowe procki na gniazdo G34...4x16 rdzeni zabije wszystko inne (jeśli cena będzie akceptowalna)...jeśli nie będzie to 2x16 rdzeni powinno też być atrakcyjne. Jeśli lubisz się bawić w OC i chcesz dual xeon to SR-2 i X5650 x2. Jeśli nie lubisz C i nie chcesz czekać to inwestuj w obecne dual/quad AMD po 8 do 12rdzeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała poprawka co do SR-2… najlepsza obecnie opcja to chyba 2xIntel Xeon E5645 Westmere 2.4GHz po 600USD za szt. Obecnie najrozsądniejszą rzeczą jest poczekać , jeśli chodzi o AMD to będzie masa opcji na G34 od 12 rdzeni na jednej płycie z jednym gniazdem po 64 rdzenie na płycie z 4 gniazdami. Płyta najlepiej Supermicro lub Tyan ale i Asus ma coś do zaoferowania. Dokładna premiera Bulldozera 11 czerwca, a serwerowe to nie wiem dokładnie. Zamiast 8 i 12-core będą 12 i 16-core. Sam czekam na jakieś konkretne przecieki wydajnościowe, ale na razie nic na 100 procent nie ma.

http://www.supermicro.com/Aplus/motherboard/Opteron6100/

http://www.tyan.com/product_board_list.aspx?cpuid=4&socketid=24&chipsetid=99999

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość RafalPL

1x Fractal Design Define XL Titanium Grey ATX Full Tower

1x CORSAIR HX Series CMPSU-1000HX 1000W

1x SUPERMICRO MBD-X8DAL-i-O Dual LGA 1366 lub ASUS Z8NA-D6

2x Intel Xeon E5645 80W Six-Core

 

dyski, ramy, dzwiekowke mam wiec kupowac nie musze

 

tylko za bardzo nie wiem jaka plyte gl wybrac

 

a na AMD to pojecia nie mam

 

ja kupuje w tym sklepie

http://www.newegg.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dobrym sklepie kupujesz.. ale do czego ci ten komputer. Bierzesz pod uwagę kręcenie czy nie.. jak sobie kupisz takie procki to bez kręcenia szału nie będzie, lepiej kupić i7 990x z odblokowanym mnożnikiem i zostać na jednym gnieździe. Teraz możesz kupić 2xAMD i przeczekać na tanich 8-rdzeniowych prockach - http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16819105266

AMD nie zmienia gniazda G34 dla nowych procesorów więc jak zainwestujesz teraz w 2-procesorową płytę to będziesz miał problem tylko z tymi prockami po 275 USD a dokupisz sobie 12 lub 16 rdzeniowe procesory. Nie pakuj się teraz w gniazdo 1366 Intela bo perspektywy mętne, za chwilę Intel pozmienia gniazda i zostaniesz z ręką w nocniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość RafalPL

nie robie OC

czyli wynika z tego ze lepiej kupić na G34 płytę np. ta ASUS KGPE-D16 Dual Socket G34 do tego na razie jeden AMD Opteron 6128 Magny-Cours wsadzić 16gb ram i poczekać na nowe procesory AMD ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można kupić dwa procesory AMD po 8 –rdzeni razem kosztują mniej niż jeden najtańszy 6-rdzeniowy Intel. Potem odsprzedasz te AMD i nie powinieneś wiele stracić jeśli ci jednak teraz zależy na lepszej wydajności to możesz kupić 2 procesory 12-rdzeniowe po 775 USD. Gdybym miał wybierać płytę to wybrał by raczej Supermicro a nie Asusa. Jeśli mieszkasz w USA to co za problem z zakupem dowolnej płyty. Nie wiem dlaczego jesteś taki „nagrzany” na te dwa procesory bo nie napisałeś do czego ci to potrzebne. Nie chcę żebyś mnie potem przeklął ;)

Tu masz test, ale nowe AMD mają być wyraźnie wydajniejsze nie tylko ze względu na większą ilość rdzeni ale i architekturę i tylko dlatego polecam AMD.

http://www.bit-tech.net/hardware/cpus/2010/03/31/amd-opteron-6174-vs-intel-xeon-x5650-review/1

 

Przeliczyłem dla ciebie orientacyjne wynik w Cinebench 11.5 czyli renderingu co mam nadzieję jest twoim docelowym zastosowaniem. Jeśli nie kręcisz to te AMD mają jak najbardziej sens ponieważ na dwóch prockach osiągniesz wynik porównywalny z i7-990X który kosztuje 1000USD natomiast 2 x AMD 550USD. Ale osiągniesz trochę lepszy wynik na podkręconym i7-2600K.

Edytowane przez Spyra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość RafalPL

Potrzeba mi głównie do 3D a z tego co widzę mój i7 daje rade ale chce szybciej.

 

Zastanawialem sie przez chwile nad i7 970 ale sensu nie ma. Chce odczuc wydajnosc w porowaniu z mym i7.

 

Trochę mnie denerwuje ze Intel namieszał w tych podstawkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jaki masz ten i7… te AMD mają stosunkowo wolny zegar więc pewne rzeczy mogą ci działać wolniej. Ja testowałem przy moich zastosowaniach i na wolnym zegarze zbyt wiele nie tracę, ale ty możesz odczuwać jakieś różnice. Uważaj na odpowiednią konfigurację bo czasem można źle zdefiniować problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość RafalPL

i7 860

 

a moj config

 

i7 860

16 GB DDR3 1333

GF250 + Quadro2000

SSD Intel 160GB G2 + HDD WD 750GB 64mb cache 7200

SB Xtreme

Corsair 650W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość RafalPL

5.04 taki mam wynik

 

Trochę nie opłacalne pakować się w dwa amd jak już co to ewentualnie jeden (dwa razy wydatek ponosić).

albo kupić jeszcze jedna maszynę z i7 970 i renderowac sieciowo.

Przeglądam internet, fora, testy, patrzę na youtube i te AMD trochę słabo wypadają przy Xeonach.

Komputer potrzebny jest do końca kwietnia i to na długi czas nie chce później bawić się w wymianę.

 

Jeszcze zrobię parę konfiguracji na kartce i najwyżej pokaże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RafalPL...czy ty głównie renderujesz cyz modelujesz ??...jakie softu używasz oraz na jakich modelach pracujesz. Ważne pytania bo niski zegar w AMD może nie iść w parze z płynniejsza praca w vieportach ale za to większa ilość rdzeni może przyspieszyć rendering.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha zupełnie zapomniałem ale jak zamierzasz poprzestać na dwóch prockach to jest przecież seria 4100. Tam masz obecnie maksymalnie 6-rdzeni w procku, ale za to zegar 2.8 ghz za 329Usd, a 2.6 za 209Usd. Jednak nowa generacjana AMD na to gniazdo nie da takiego postępu mocy, bo będą maksymalnie 8-core. Ale te 2.8Ghz powinno dać 9.5 w Cinebench. Co do tego mulenia w viewportach to moje testy mówią że pewne różnice nie są uciążliwe i nie traci się zbyt wiele czasu w praktyce, natomiast jak zmuli na poważnie od gęstych scen to wysoki zegar procesora na niewiele się zdaje.

 

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16813131670

http://www.newegg.com/Product/ProductList.aspx?Submit=ENE&N=100008494%2050001028%20600061216&IsNodeId=1&name=Socket%20C32

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość RafalPL

3d max ale ostatnio rozsiadlem sie na adobe after effect.

 

Glownie renderuje oraz modeluje ostatnio 28mil poly juz doszedlem.

 

Computer Case

Fractal Design Define XL Titanium Grey ATX Full Tower Silent PC 149.99$

 

Power Supply

CORSAIR HX Series CMPSU-1000HX 1000W 229.99$

 

Motherboard

SUPERMICRO MBD-X8DAL-i-O 279.99$

 

Processor

2x Intel Xeon E5645 Westmere-EP LGA 1366 80W Six-Core 599.99$

 

Memory

GSKILL 1333MHz 16GB 000.00$

 

Video Card

PNY VCQ4000-PB Quadro 4000 2GB 256-bit GDDR5 779.99$

 

SSD

Intel SSD 160GB G2 000.00$

 

Sound

SB XTREME PCI-E 1X 000.00$

 

 

1979.97$

Edytowane przez RafalPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można i tak… będziesz miał teraz ok. 13 w Cinebench więc wydajność ci wyraźnie podskoczy… potem odsprzedasz procki Khonanowi i on z tego zrobi ponad 20. Chętnie kupi takie niekręcone za odpowiednią cenę ;) a ty wymienisz na X5680 jak Intel spuści z tonu i wszyscy będą zadowoleni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie jest mi dobrze z tym co mam i nie zamierzam więcej inwestować a w przyszłości to będę się czaił na X5650 bo ma wysoki mnożnik a jak kręcić to wysoko a nie być ograniczonym mnożnikiem :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..e tam dobrze, ten co kręci jest jak wampir…nigdy nie jest zadowolony, chyba że na krótko, wbiłbyś ząbki w takie procki bez szemrania za odpowiedną cenę, a potem na łoże tortur o wdzięcznej nazwie SR-2 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość RafalPL

Tylko czy taki zasilacz mi potrzeba czy może być np 850w

 

a moze kupil bym Q2000 zamiast 4000 i roznice wsadzil w procesory ?, albo plyte GL np EVGA ?

 

Jak zamienie Plyte na EVGA i Quadro 2000 to wychodzi 1944.98$

Edytowane przez RafalPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności