Skocz do zawartości

Jaki procesor i grafika?


Gość mmtimon

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mmtimon

Witam wszystkich, jestem tu nowy i to mój pierwszy post (mam nadzieję że nie zaśmiecam, jakby co to wybaczcie)

Składam kompa do grafiki (3dsmax, Vray, PS) i zastanawiam się nad procesorem i kartą graficzną. Opcje są dwie:

1. i7 980X i grafika GTX580

2. i7 970 i grafika Quadro 4000

W przypadku procesorów jest spora różnica cenowa (1600 zł), w przypadku grafiki około 1000 zł.

 

Pozostałe parametry:

Gigabyte GA-X58A-UD3R

4+4+4 GB RAM 1333MHz

Fortron EVEREST 800 W

HDD lub HDD + SSD

 

Różne opinie czytałem na temat quadro i sam nie wiem w co wierzyć:)

Dzięki z góry za rady.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

1.sprzęt bardziej nadający się do wymagających gier i wszystkiego czego dusza zapragnie

2.procesor jest dobry ,ma mniejszy mnożnik ale podkręca się świetnie dlatego nie warto dopłacać do 980x ,i do tego za cene 980x można mieć 990x :) ,karta graficzna możesz do tego zestawienia włożyć gtx580 ,zawsze będziesz mógł sobie w coś zagrać ,bo na quadro wątpię ,grafa nadaje się do zastosowań obliczeniowych ,lecz nie wiem jaka jest różnica między tymi kartami w programach używanych przez ciebie

 

jak jeszcze nie kupiłeś całego sprzętu możesz złożyć platformę opartą o chipset p67 i procesor i7 2600k który podkręca się bardzo dobrze i wydajnością jest lepszy od 980x (zależy w jakim zastosowaniu) w renderingu sprawuje się rewelacyjnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość RafalPL

2. Quadro 4000, i7 970

 

z przedmówcą się nie zgodzę ze i7 2600k jest lepszy (od 980) do renderowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mmtimon

Bazując na opiniach wielu osób (m.in. tego forum) skłaniam się ku Quadro. Z bardzo prostego powodu...kompa potrzebuję do pracy a nie zabawy.

Jeśli prawdą jest, że GTX 580 ma problemy z maxem to wolę się nie pakować w taki zakup bo to się może zemścić.

 

Może ktoś z forumowiczów ma doświadczenie z pracą w 3dsmaxie na karcie Quadro 4000 2GB?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2600k 5ghz vs 980x 4ghz się równają ,10pkt w cbr11.5 2 tysiące warto dopłacać dla 0.xx pkt? ,to była tylko propozycja ,jak już ma podzespoły z pierwszego posta ,i7 970 + grafa do twoich wymagań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności