Skocz do zawartości

Wieszanie się Maxa przy renderze


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam problem przy renderingu animacji obiektu powleczonego futrem. Max wiesza się przy losowo wybranej klatce. Pytania z tym związane:

1. ?ak sprawdzić logi renderu (jeśli takowe są)?

2. Czy Max może wykorzystywać dysk systemowy (mam tam 7gb) przy tworzeniu renderu?

 

I proszę ogólnie o pomoc, wszelkie sugestie mile widzane. Dodam, że nie jestem doświadczony w Maxie, proszę o przejrzyste odpowiedzi. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Wiec kolego piotrq pisze ci przejrzycie, max z fur natywnym potrzebuje duzo ramu. Jesli masz go malo to nie dziwie sie ze ci wywala, jesli masz duzo to optymalizacja ustawien renderera. Jesli ustawiles ze fur maxowski ma byc renderowany przez mentala to odznacz ta opcje, bo pozera mnostwo pamieci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zby mowic o optymalizacji to musze widziec scenke i co jest poustawiane. Nie mam innego pomyslu, skoro wywala ci podczas renderowania to najprawdopodobniej malo ramu. Czy program daje jakis komunikat jak sie wywala?Na jakim systemie pracujesz?jesli 32 bity to hynol ma racje, nie pomoze ci 6G pamieci.Czasem tez zle ustawienie jednego parametru wydluzy ci rendering o kilka godzin albo sprawi, ze program bedzie potrzebowal wiecej pamieci niz zwykle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko pracuje na 64bitach, wydaję mi się, że hardware to zły trop. przesyłam zrzuty ekranu z ustawieniami i ze scenką, jeśli coś trzeba jeszcze dosłać to mówcie.

 

ustawienia: http://img832.imageshack.us/f/ekran.gif/

scenka: http://img64.imageshack.us/f/35213366.jpg/

 

Program nie wywala żadnego komunikatu, wiesza się od tak, czasem wyskoczy windowsowy "Program przestał działać'. Dlatego pytałem o to, gdzie można odczytać logi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to problem systemu, scenka nie jest bardzo wymagajaca, popatrz na monitor zasobow ile pamieci ci zabiera i jak wykorzystuje procesory. Skoro max nie pokazal zadnego komunikatu to spowodowal jakis blad systemu i raczej w systemie szukalbym przyczyny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności