Skocz do zawartości

Imac czy PC: do ~5000 zł ??


Kim Bo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zamierzam zakupić sprzęcik do max 5tyś zł do otwieranej firmy i zastanawiam się co wybrać.

Sprzęt ma być używany głównie do tworzenia stron WWW, modelowania w Zbrushu, ale nie wykluczam używania go do grania i męczenia UDK. Planuję kupić raczej cały zestaw np. w Komputroniku niż poszczególne części. Wiadomo, że Imac będzie znacznie droższy niż mocniejszy Pecet. Nie jestem też zbytnio obeznany z OS w Imac'u, jednak wielu znajomych grafików pracuje właśnie na nich. Świadczy on o pewnego rodzaju "statusie" firmy ;)

 

Co zatem Wy byście wybrali??

 

Przeglądająć ofertę widzę, że popularne są teraz karty GTX 480/580. Jeśli chodzi o PC to jaką specyfikację byście wybrali??

Edytowane przez Kim Bo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

jak planujesz na swojej stronie zamieszczać, z braku portfolio, swoje zdjęcia jak profesjonalnie trzymasz myszkę - na tle maca bedziesz wyglądał korzystniej. Jak masz zlecenia i sprzet ma na siebie zarobić to im szybszy tym lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem , w podobnej cenie w PC mam dwa razy więcej ramu.. ale często dojeżdżam autkiem do mojej dziewczyny około 50 km. Imac byłby wtedy mobilniejszy i mógłbym będąc u niej też rzeźbić. Poza tym przy tworzeniu stron www- na których będę głównie zarabiał- nie ma aż takiej różnicy w szybkości pracy przy tak niewielkich możliwościach sprzętowych. Dlatego właśnie sam nie wiem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecyduj się na główne kryterium wyboru. Jeśli rzeczywiście chcesz sobie czasem pograć to Mac będzie kiepskim wyborem. Odwiedzając dziewczynę faktycznie chcesz rzeźbić na komputerze? Możesz to przecież robić bez 50 kilometrowej wycieczki. Jeśli z kolei chcesz czegoś mobilnego to chyba lepszym wyjściem będzie solidny laptop + monitor w biurze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no zdecyduję się raczej na w miarę mocnego PC. Fakt, że Mac jest mobilny nie oznacza, że będę go taszczył za każdym razem i to z tabletem- poza tym chyba byłoby mi go szkoda gdyby 2 razy w tygodniu walał się po bagażniku.

Znacie najtańsze miejsca w sieci na zakup kompa/oprogramowania?? Komputronik ma trochę niższe ceny niż ProLine, ale czy któraś z tych firm oferuje zniżkę edukacyjną?? A co za tym idzie czy zniżka edukacyjna łączy się z wystawianiem faktury VAT?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakladam, ze do tej pory juz cos robiles w np. CS'ie na swoim PC a jesli masz do tego CS'a licencje to nie wydaje mi sie, ze dostaniesz od Adobe wersje na Mac'a tylko dlatego ze sobie nowa maszyne kupiles, bedziesz musial kupic nowe pudelko z licencja.

 

jesli masz grac to PC albo Mac + Xbox360/Ps3 (osobiscie uwazam ze jesli PC ma byc uzywany do pracy to nie instaluje sie na nim gier i innych smieci, lepiej miec do tego konsole albo dwa osobne dyski z osobnymi OS'ami).

 

jesli chodzi o moje doswiadczenia to pracowalem na mac'u g4 albo g5 w CS2 i porownujac do PC to wszystko dzialalo o wiele plynniej i stabilniej.

 

co do dziewczyny, to ja jak 10 lat temu jezdzilem do mojej teraz juz zony to mialem inne rzeczy w glowie niz klikanie myszka... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Twój wątek został źle nazwany. Proszę o zapoznanie się z regulaminem forum dot. nazewnictwa wątków oraz naniesienie poprawek. W przypadku braku reakcji wątek zostanie usunięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do dziewczyny, to ja jak 10 lat temu jezdzilem do mojej teraz juz zony to mialem inne rzeczy w glowie niz klikanie myszka...

Nie chodzi o to, że mam w głowie tylko klikanie myszką :P moja dziewczyna poprostu pracuje w sklepie z ciuszkami po około 10 godzin dziennie w tym czasie mógłbym porobić co nieco, a nie siedzieć bezczynnie w mieszkaniu. A jak do niej przyjeżdżam to siedzę około 3 dni w mieszkaniu a taka bezczynność jest dla mnie strasznie irytująca :)

Na swoim aktualnym kompie nie robię "oficjalnie rzeczy komercyjnych". Pracki do portfolio posiadam, ale to nowo powstająca firma więc zaopatruje ją od podstaw..

To jak znacie jakieś stronki z najtańszym oprogramowaniem w sieci??

 

Twój wątek został źle nazwany. Proszę o zapoznanie się z regulaminem forum dot. nazewnictwa wątków oraz naniesienie poprawek. W przypadku braku reakcji wątek zostanie usunięty.

Gdybym jeszcze w edycji posta mógł znaleźć możliwość edycji nazwy tematu to pewnie zrobiłbym to. A tak to lipa :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz imaca kupić i nie śpieszy Ci się to poczekaj na update (kwiecień/maj). Powinien to być duży update patrząc jak spory był w przypadku macbooków pro (wydajnościowo). Wydajność powinna w zupełności wystarczyć do tego co chcesz tworzyć, a do tego otrzymujesz świetny system i świetnej jakości monitor. No i jesteś bardziej pro (joke) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CS5 chodzi na makach dużo gorzej niż na PC. No i dodatkowo, spaces go nie obsługuje.

Mam wątpliwą przyjemność pracować na takim zestawie od pół roku, i zarówno ja, jak i inni ludzie z firmy, często mówimy "k*rwa" pod nosem.

 

Synuś - świetnej jakości monitor?

Jedynie pozornie. Zrobiliśmy testy na 5 czy 6 sztukach, i na każdym inaczej układa się podświetlenie.

Magenta potrafi być np: w prawym górnym rogu fioletowa, w lewym górnym prosiaczkowa, a na dole za ciemna. Kąty widzenia, są naprawde porażkowe, szczególnie, że to matryca TN, które teraz już rzadko mają problemy z kątami.

 

No i pozostaje kwestia ekranu glossy. To można lubić, albo nie. Ja jestem stanowczo przeciwny.

O ile czerń wyświetlana jest naprawdę ładnie, o tyle w słoneczny dzień, jakkolwiek i czymkolwiek nie próbujemy zasłonić okien, to i tak zamiast interface'u photoshopa, widzimy budowę biurowca za oknem, albo ewentualnie swoje twarze...

 

 

Podsumowując: odkąd maki siedzą na intelu, znikneły wszystkie zalety, w których przewyższały PC, czyli stabilność i szybkość. Został już tylko przyjemny design obudowy* (i drogie serwisowanie).

 

 

*swoją drogą, to żałosne że nie ma dziurki na drucik, żeby wyjąć płytę z napędu, bez włączania sprzętu.

Edytowane przez deshu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności