Skocz do zawartości

AMD vs INTEL


marcoos

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 24
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

marcoos, tom juz sie apre razy osmiesyl testuąc prscki i nie tylko. ja juz do nichna serio nie podchodze. jak testowali maxa na duala, to walneli scenke co sie renderuje 22 sek- max sie anwet nie rozgrzeje. jak testowali bloki wodne to dali węże o żrednicy okolo 6mm( 12mm) minimum powinno sie dawać). itd itd. amd wygrywają w opcji cena/jakość i nie zmeinijać wejscia jak pewtium, co rok, czy dwa. chopć grzeja sie bardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy gdzieś na necie można znaleźć inne porównanie procków pod maxem ? niedługo będe zmieniał kompa i właśnie nie wiem czy jest sens dopłacać do P4 2,4 jak mogę miec minimalnie mniejszą wydajność (XP 2100+) za poł ceny P4. Za różnice w cenie kupiłbym jakąś dobrą płytę na nForce i jeszcze by zostało troche kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jest dobrze. Przesiadka z Intela na AMD, ktora zrobilem rok temu wyszla na dobre finansowo i wydajnosciowo!. Intel po prostu dal w dupe wprowadzajac na poczatku czipset dzialajacy tylko z drogimi RIMMami i teraz nadgania jak moze, AMD wykorzystal szanse i wydaje sie byc ciagle o krok przed. Moim nastepnym (najblizszym) zakupem bedzie XP 2400+, aktualnie mam XP 2100 i jestem bardzo zadowolony z szybkosci i wydajnosci mojego kompa. Oczywiscie jesli ktos nie wie co robic z kasa moze sobie kupic 3 gigowego intela za jedyne ~2500 zl plus VAT !

 

Takie moje skromne zdanie.

pozdr

Marek

 

 

 

[Edited on 21-2-2003 by MareG]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuj AMD, ja mam dual 2000+ i wreszcie nie musze czekac zbyt długo na renderingi, testy u Toma sa chyba sponsorowane, bo wiadome jest ze athlon 2000+ w normalnej pracy pod 3dsmax jest porównywalny do p4 2,2 - 2,4 Ghz (chodzi o renderingi bo w viewporcie to róznie bywa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no widzisz cała sztuka polega na tym żeby.... wiedzieć na co zrzucić zbyt duży rachunek za prąd. a to na częste ptranie, a to na zbyt częst oglądanie tv itp.... ale,dual ma jedna wade zasilacz do niego to wydatek okolo 500 zeta. moze oczywiscie kupić codegena za 200, ale wychrzni sie po jakiś czasie bo to bydle potrzebuje 50 A na naopięciu 12V. standardowy zasilacz daje okolo 25A....... ja zamontowalem drugi cooler w zasilaczu, ale nieldugo musze kupoić jakieś pożądne bydle i bede mial 2 zasilacze- jeden n prcki drugi na resztę. a co do XP-MP to te procki różnią się tylko połączeniami na mostku L5. płączysz je lakierem srebrnym i masz z xp mp i dodatkowe 500 zeta w kiszeni, albo kup stare xp( mają połączone mostki)(stare to te takie brążowe) albo poszukaja bo ja mam nowe( nowa seria - zelona) z połączonymi mostkami- TA SERIA NIE POWINNA ISTNIEĆ!!! ale jak poszukalem po calym mieście to sie,znalazlo. a i do duala propoluje chlodzenie wodą, bo obexcnie jak mam chlodzenie powietrzem to odstęp między cooleremi wynosi 4 mm.i buczy jak silnik odrzutowy.ale jak chlodzenie wodą skończę to....:-) cisza szybkośc i spokój, a no i własne ogrzewabnie bede mialo. w koncu to okolo 300 wat ciepla bede odprowadzał....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe no wlasnie z tym rachunkiem za prad to masz Saygon racje, tez robie podobnie:) Ach przydaloby sie w pokoju \"lewe gniazdko\"! Ja jednak pozostane przy jednym procku, dual to straszne koszty, a poza tym na razie konczy sie na XP2000 (moze na 2100) - bo takie ogranicza narzuca czipset AMD, to samo tyczy sie pamieci - tylko DDR 266, AGP x4 - po prostu kupujesz i masz do \"zestarzenia sie\" - tak jak markowe kompy (IBM COMAPQ...) Wydaje mi sie ze z patrzac \"przyszlosciowo\" i podazajac za coraz nowszymi i szybszymi rozwiazaniami, potrzebna jest bardziej otwarta i \"typowa\" architektura komputera... ZAwsze prosciej zrobic jakis maly updejt polegajac wg zasady: \"...mam troche grosza - wiec doplace roznice ceny i bede mial szybszy procek\". Ja wyznaje taka wlasnie zasade :) Ale kazdy robi tak jak jemu najbardziej odpowiada.

Bynajmniej nie mam na celu odradzac zakupu duala - to tylko tak informacyjnie, aby dobrze przemyslec czy warto, czy naprawde potrzeba itd.

 

A z tym halasem to faktycznie musisz miec niczym \"odrzutowiec\" w pokoju - nie zazdroszcze. Moj jeden TITAN cooler robi taki szum ze trudno wytrzymac:mad:

 

pozdrowionka!

Marek

 

P.S.

tak sie rozpisalem bo jakos nudze sie w robocie, podczas gdy moj prywatny \"szybszy sprzet\" liczy wizualizacje na dosc wygorowanych parametrach GI:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie dziś rozpoczolem akcję pod tytułem \"cisza\" pod młotek pierwszy poszedl mój g forse 2 MMX. co jak co ale miale dosć tego świszczenia jego coolera.

oto co się z nim stało

- wyjąłem kartę z gnazda agp

- przeczyścilem

- odwrócilem i zobaczylem jakie ma otwory do montowania przyszlego ( lepszego coolera)

- odkręciłem stary wentylator( nie radiator on jest przyklejony)

- włożelem kartę do siatki( takiej w jakiej dostaje się częsci od kompa-elektorstatyczna) potem do kolejnej, poprzednią szczenie zamykając, wepompowując z niej powietrze. wszystko ladnie zakleiłem i włożyłem do zamrażalki- tak to takie zimne miejsce:-) nma okolo 30 minut.

- otworzulem moja szafkę i zacząłem szperać co ja tam mam.

- odnalazł się stary cooer od atlona( mój był na atlona 1,5GHz, ale moze być i inny zalezy od dalszych kroków)

- wyciągnolemale imadlo i wiertarke z szafki.

- rozrysowalem otwor od grafiki( z uwzglednieniem slota agp, zeby nie przekroczyc tej lini, bo inaczej po zamocowaniou to karta nie wejdzie w slot apg.)

- wywiercilem 4 piękne otworki

- po 30 minutcvh wyjąlem klartę z zamrażalki. i lekko podważyłem radiator- ten radoście odskoczył ujawniając [pierny napis na GPU.

- zdrapalem resztę kaleju z gpu.

- nałożylem pasty na chiptest i położyłem cooler, tak, zeby otwory się pokrywały.

- teraz zostało tylko wybrać metodę jak to zamontować. klejenie iodpadało.

- wyciągnolem okolo metara mocengo sznurka- takiego jaki jest w linach do wspinaczki i wyviągnoelm z niego duszę ( taki biały sznurek werwnątrz). pociloem gona 2 częsi i przelożyłem go tak, zeby końce były po dolnej stronie karty a radiator był trzymany , ajkby za bary:-)

konce zwiazalem mocno i wlożyłem miedzy te sznurki zaizolowany gwóżdz i zaczolem kręcić. sporowodało to ściśnięcie się sznurka i dociśniecie radiatora. zablokowalem gwoździa i mialemjuz piękne chlodzenie pasywne - bez wentylaroa. teraz kolej na ram na karcie.

- kupilem 2 male raditory w elektronicznym ( chjyba po 1,20 sztuka- moja pamiec wydziela malo ciepla, wiec moze być aluminum, dla nowszycgh kart polecam juć miedz.

troche past i czarna taśma izolujaca owiznięta wokolo karty i radiatory juz przylegału.

koniec kartę obecnie kręce z 175 mhz na 230 i chodzi stabilinie. mnożnik jest 2 wiec mam dodatkowe 110 MHzi i bezgłośna kartę.polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do dualka to jest to bardzo wygodne. wyłączasz multuprocesorowośc i eraz kazdy procek liczy co innygo, czyli jednocześnie rendrruje i modeluje. oczywiścienie jest to takie szybkie, ale da sie pracować. inym razem jak mam duzo objektów w oknach to włączam srerowniki heidi i mam spokój. dual sie przydaje. upgrade bede robil co 2 lata a nadal utrzymamsie w standardzie, jak sobie to przeliczyć, to nie wychodzi tak drogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi,

 

Ja się odniosę tylko do wiatraczkowego aspektu rozmowy...

 

Właśnie zmieniłem sobie wiatrak!!!

 

Z cholernego odrzutowca (i to upośledzonego). Na dosyć niepozornego... Ot tylko spodnia warstwa z miedzi... Jakiś taki brzydki...

 

I jest SUPER. Wiatrak jest dziwny. Wielki i o dziwnych łopatkach ale daje istną arię ciszy!!! Kręci się do 3000 obrotów. Genialność wypływa z prostoty... A i o 10 stopni mniej!!! Łopatki są naprawdę świetnie zaprojektowane.

 

Tylko pajawił się jeden nowy aspekt... Na pierwszego wokalistę awansowała ta paskuda na mostku północnym ;(. Szlak mnie trafił... Ale i tak jest genialnie!!!

 

Teraz czeka mnie wymontowanie dziada (cholera chyba jest zlepiony) i zastąpienie go radiatorem ciągnącym się przeciwległej ścianki.... Na karcie nie oszczędzałem i tam jest fajniusi wiatraczek. Zasilacz będzie też trzeba jakoś załatwić... Chyba są modele z wiatrakami na tych fajnych łożyskach, albo też walnie się kilogram radiatora :). Myślałem o płynach.... Ale nie chcę pracować w okolicy lodówki a i hodowanie rybek mnie nie interesuje.

 

Jakby ktoś nie wyłapał puenty: NIE OSZCZĘDZAJCIE NA WIATRAKACH!!! CEŃCIE SWOJE ZDROWIE PSYCHICZNE!!! NIE PODKRĘCAJCIE SPRZĘTU KOSZTEM MONTOWANIA ODRZUTOWCÓW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eh..., ja mam włąśnie takiego cholernego odrzutowca, chipset,prosesor i karta graficzna to pikuś, ale zasilacz pompuje powietrze tak głośno że można oszaleć (jakiś syfny codegen), mam wrażenie że połowa zmęczenia od siedzenia przed kompem jest właśnie przes to g..., a kasy na nowy na razie nie mam :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiecie moj projekt cisza nie ominął też zasilacza. oto co polecam z całego serca i oczyiście ucha.

- wykręcamy zasilacz

- zdejmujemy pokrywe

- wykręcamy wszyustko z zasilacza , bo nie chcemy nuic uszkodzić.

- zajmujemy się tą cześcią blachy na której był zamocowany wentylator i do ktorej była przykręcona cała płytka drukowana.

- uzywając wiektary/ kombiererk/rąk( tego ostatniego nie polecam, ale) wyrywamy/ wycinamy ta debilną kratkę zabezpieczając zeby nic nam sie z wentylator nie wkręciło. ladnie szlifujemy boki, zeby nie bylo nic ostrego. w miejsce przyklejamy pończochę/ rajstope/ jakieś przewiewne płótno. i przyklejamy je mocno naciagając do naszej blachy, najlepiej butaprenem.

- teraz zajmiemy się przeciwną scianką.

- zaznaczamy w niej otwór na wentyltor( najczęsciej bedzie to kolo o srednicy 8 cm. i wiercąc wiertarą po malym otworku wycinamy nasze nie regularne kolo, potem szfliujemy. zeby bylo latnie itd. następnie bierzemy nasz wentylaro( ten trzeba albo kupic, albo jakiś skombinować) i pzrykładamy go zaznaczajac gdzie maja otworki wejść . wiercimi dziury pod otwory mocujace wentylator.resztę blachy miozeby sobie ładnie podziurkować robiac małe otwory.

- przykręcamy wentylaror, tak zeby dmuchal powietrzer do zasilacza. i naciagamy na niego ponzochę ( zeby sie nie kurzyło)

- przykrecamy wentylator na tylniej sciance( ten co juz był z zasialczem, ale dajemy mu jakies podkładki,( najlepiej z gumy od dętki, zeby nie pzrenosił drgań- podobnie też mozemy zrobić z tym montowanym wczesniej.

- teraz odlutujemy kabelki zsialjace wentylator od plytki zsilacza.

- oba wentylatory podpinamy pod kable zasialjace np Cdrom, czy HDD. pod kabelek żłty i czerwony( czyli pod 7 V)

wszystko skrecamy.

- teraz jedna opcjonalna rada. jezeli wasz zasialcz jest tak zamocowany, ze jest do góry nogami, to zróbcie nowe otwory, zeby był radiatorami do góry- nie bedzie wam procka grzał.

to koniec. teraz zasilacz jest cichy i nie pzrenosi drgań. ja to robilem na moim 300W codgenie i chodzi ladnie, z duzym obciazeniem- sam ciągnie mojego kompa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Originally posted by saygon

mP? pale4 ześ pzreplcil. ja mam duala i na xp chodzi.:-)i jestem 1000 zeta do przodu.

 

SAYGON: nie przepłaciłem bo kupiłem na allegro okazyjnie po cenie jak za XP

 

BTW ja zainstalowałem dwa wiatraki ALPHA PAL 8045 LOW NOISE - chlodznie powietrzem, ale 18dB tylko mają, poza tym zasilacz 550W tez 18dB, karta graf to PNY, bardzo cicho chodzi, dysk Barakuda V tez cichutka, takze jak właczam kompa to prawie nic nie slysze... Chodzi to juz kilka miesięcy i jakos działa...

 

Co do pobóry prądu to razem z monitorkiem 21\" ciągnie ok 350W, więc nie jest tak źle... (sprawdziłem to w Powerchute do UPS)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

550W?????:o:o:o:o:o:o:o skąd , gdzie, za ile, jaka firma . kurde wlasnie mam zmieniać zasilacz i szukam jakiegoś potwora. skad ty go masz?? a jesli kupiles na allegro to spoko,ale przyznasz ze mp to spory wydatek w porównaniu do xp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności