Skocz do zawartości

FLASH: button w mc nieaktywny


jacor3003

Rekomendowane odpowiedzi

no wiec napisałem na flashsone na forum ale tam mi tylko powiedzieli ze trzeba wyrzucic atrybuty rollover, out i release i nie wiem jak to zastąpić?? aha moze jeszcze wam przyblize o co chodzi mam MC a w nim kilka buttonów które pojawiają sie zza maski i te buttony są nieaktywne czyli nie da się ich kliknąć i nie wiem co zrobić... może tutaj ktoś mnie info poratuje

peace

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

chveti: a sprawdziles? Bo to nie ma akurat znaczenia tutaj.

 

jacor3003: wywal akcje z MC \"menuruch\" na glownym timelinie i wsadz je do buttona wewnatrz tego MC. Akcja rollOut zacznie Ci szwankowac po wysunieciu sie napisow, wiec wykorzystaj np. obiekt \"lalaa\" do sprawdzania hittestow lub daj button jako \'ramke\' w klatce 10.

 

 

 

 

[Wyedytowany dnia 2-7-2004 > leander]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za zainteresowanie:D

teraz jest coś takiego:

leander: zrobiłem jak powiedziałeś ale nie dokładnie o to mi chodzi bo menu ma się wysuwać po najechaniu na nie i potem się chować a tak nie jest, pozatym już gdzieś czytałem o hitTest ale nie bardzo wiem jak go używać więc jakbyś mógł doradzić co dokładnie mam zrobić to by było zajedwabiście, sprobuje jeszcze z helpem może się uda jak coś to napisze jak to zrobiłem ale narazie prosze wszystkich o pomoc

peace

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro juz tak zbudowales calosc, najlatwiej bedzie uzyc tej \"ramki\" o ktorej pisalem, obrazek powinien to wyjasnic:

 

menu.gif

 

na dole pokazalem, ze te obszary powinny byc ustawione tylko w klatce HIT aby uczynic je niewidocznymi.

 

Mozesz tez usunac swoje pole hitArea, bo zadnej roli aktualnie nie odgrywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności