Skocz do zawartości

Prosze o pomoc w renderowaniu (zapłacę jeśli trzeba)


HoMeK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio chciałem uzyskać realistyczny render produktu (umywalka z kamienia) męczę się już drugi dzień i na oko udało mi się uzyskać ładny render ale mi chodzi o realistyczny render, podaje przykład:

 

mój render:

umywalkarojo.jpg

 

render oryginalny (znalezione w sieci):

umywalka.jpg

 

Wystarczy sobie porównać, mój render jest spoko, ale jakoś tak mało realistycznie wygląda, a render oryginalny bardziej realistycznie, chodzi mi o uzyskiwanie jak najbardziej fotorealistycznych renderów produktów różnego rodzaju.

 

Prosiłbym o polecenie jakiegoś skutecznego tutoriala czy czegoś w tym stylu, lub indywidualną pomoc i wyjaśnienie co robię źlę, jeśli z indywidualnej pomocy dowiem się tego czego oczekuję to jestem skłonny zapłaciś za udzieloną pomoc.

 

Ogólnie w maxie bawię się jakiś miesiąc, oglądałem masę tutoriali ale muszę się jeszcze wiele nauczyć a nigdzie nie mogę znaleść jakiegoś porządnego tutka który by mi wyjaśnił jak otrzymać fotorealistyczne rendery produktów tak jak np ta umywalka.

 

Pozdrawiam.

 

ps: renderuję w MR bo V-ray nie znam jeszcze zbyt dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Moim zdaniem, po pierwsze zmień perspektywę na tamtą jak ta górna. Wpływa ona lepiej na trójwymiarowość obiektu i widać odpływ. Po drugie powalcz ze światłem, cieniami. Powinny być miękkie. Jakiego światłą użyłeś? No i moim zdaniem być może fajniej wyglądałoby na v ray, ale rzeczywiście tam jest dużo ustawień i będzie ciężko po miesiącu się tym zająć. Materiał wydaje się być ok, może odrobine bardziej połyskliwy mógłby być, lepsze, bardziej nasycone kolory i rozmiar bitmapy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności