Skocz do zawartości

Zestaw PC: 3200 zł


seth85gecko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

mój nowy pracodawca organizuje dla mnie sprzęt do pracy, który na szczęście sam muszę sobie skonfigurować. Mój znajomy z obecnej pracy zaproponował takie rozwiązanie. Chciałbym skonfrontować sprawę i dowiedzieć się, czy coś byście zmienili.

O Adobe Photoshop i Adobe Flash się nie martwię, ale przy 3D studio wolę się jednak skonsultować.

 

- ASUS M4A87TD EVO AMD 870 Socket AM3 (2xPCX / DZW/GLAN/SATA3/USB3/RAID/DDR3)

- AMD Phenom II X4 975 Quad Core AM3, 8MB BE

- 2 x Kingston HyperX KHX1600C9AD3B1K2 / 4G

- HDD Seagate 1 TB ST31000524AS SATA III 32 MB

- Asus GeForce GTS 450 1024 MB DDR5 / 128 bit DVI / HDMI PCI-E (810 / 3608)

- Zasilacz Tacens RADIX IV - 700W - 80 + BRONZE

 

Z góry dziękuję wszystkim za merytoryczne komentarze.

Edytowane przez seth85gecko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Zalezy co w 3dstudio bedziesz robil, widze w zestawie geforca 450, z cala rodzina kart 4xx sa problemy z plynnoscia w viewportach przy okreslonym trybie wyswietlania siatki.

Plyta glowna przyszlosciowa jak pojawia sie buldozery bedzie mozna zmodernizowac jednostke. Zasilacz zasadniczo moglby byc nawet 600W przy takiej konfiguracji, chyba ze jak wspomnialem wczesniej jednostka bedzie modernizowana wiec ten ktory podales jak najbardziej jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem wcześniej - mam zaproponować.

Jedyny cytat jaki mogę przedstawić prosto od szefa, to: "tylko bez przesady" i nawet jak napiszecie żebym zapytał jeszcze raz, to usłyszę powyższe.

 

Wiem - mogę wybrać jeden z zestawów zaproponowanych na 2011 rok na forum, ale tak jak z resztą napisałem wcześniej - chciałbym skonfrontować powyższy.

 

Predator - dzięki za info. Zasadniczo założyć nie mogę, że pojawią się obiekty lub sceny z zaawansowaną siatką. Hmmm.

 

Temat zmieniłem według wymogów.

Przepraszam - czytałem ten regulamin wpisów, czytałem, czytałem i w końcu chyba bez zrozumienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym wybral sandy. jak chcesz isc w karty 4xx to lepiej 460 albo 470. inaczej lepiej 2xx

 

co do nazwy, pamietaj, ze inni moga pozniej skorzystac z rad dawanych Tobie i latwiej im bedzie znalezc odpowiedni dla siebie wątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy co w 3dstudio bedziesz robil, widze w zestawie geforca 450, z cala rodzina kart 4xx sa problemy z plynnoscia w viewportach przy okreslonym trybie wyswietlania siatki.

Plyta glowna przyszlosciowa jak pojawia sie buldozery bedzie mozna zmodernizowac jednostke. Zasilacz zasadniczo moglby byc nawet 600W przy takiej konfiguracji, chyba ze jak wspomnialem wczesniej jednostka bedzie modernizowana wiec ten ktory podales jak najbardziej jest ok.

 

To może pójść w coś wyższego (np. według benchamrk.pl) GeForce GTX 560 Ti ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4xx i 5xx to prawie to samo, seria 4xx i 5xx sa problemowe. Osobiscie sam pomimo fali krytyki kupilem 460 2GB. Ale tylko i wylacznie ze wzgledu ze chce korzystac z CUDA tak bralbym radeona 6950, 6970. No i wrazie co ciagle mam starego radeona :) gdyby byla tragedia z tym geforcem. Na dniach przetestuje 460 i naocznie ocenie czy rzeczywiscie jest taki babol z tymi kartami. Rozwazalem tez 285 uzywana , ale cena, brak gwarancji, i mala ilosc ramu sklonil mnie do 460.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, w takim razie mocno rozważę kwestię tej 6950/6970.

Mój znajomy, który składał sobie nie tak dawno sprzęt testował go dzisiaj na cinebench i dostał 3,54 punktów (CPU). Ma on AMD Phenom II X4 965, 3.4GHz, któremu w zasadzie nie tak daleko do tego, który ja zaproponowałem w pierwszym poście, czyl AMD Phenom II X4 975 Quad Core AM3, 8MB BE.

 

Czy powinienem martwić się tym wynikiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bralbym na Twoim miejscu x6 1055t co prawda na wodzie ale uzyskalem 7,51 :) znajomy na powietrzu krecil sprzet i doszedl do 7 :).

 

Add1.

 

Odebralem Geforca 460 2GB i pierwsze wrazenia na starym systemie karta w cinbenchu uzyskala wynik 38,.. z groszami na radku 4870 mialem wynik 51,67. Troche nie mile zaskoczenie, sterowniki z dolaczonej plytki pozniej sprawdze na najnowszych i na swiezym systemie.

Edytowane przez Predator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

seth85gecko : Owszem ale przynajmniej osoba zainteresowana będzie jasno mogła sobie do takie tematu zajrzeć i porównać konfigurację. Wolę żeby powstały 2 tematy : "Zestaw PC 3000" niż 8 tematów " Komputer do 3dsmax ", " Zestaw do 3d" , " Komputer do pracy" itd. Po takim temacie nie wiadomo jaki to komputer będzie, a każdy tutaj potrzebuje komputera do 2D/3D oraz programów o podobnych wymaganiach takich jak autocad itp. Po cenie doskonale widać czego po konfiguracji można się spodziewać i czy to będzie to co nas interesuje.

Tematy nazwane w ten sposób dają się łatwo odszukać : Przykład : poszukujemy komputera do 3D do 5000zł. W starym systemie nazewnictwa albo wyszukaliśmy stos tematów z hasłem 3D i każdy w innym przedziale cenowym , albo tylko kilka, w których autor umieścił cenę w nazwie tematu.

O niewygodzie szukania haseł po postach chyba wspominać nie muszę.

Taki system może nie jest idealny, ale póki co sprawuje się o niebo lepiej od poprzedniego, szczególnie dla osób , które składają nowy zestaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwszych testach powiem tak do GPU renderingu genialny zloty srodek , wszystko pozostale opengl , direct3d kicha totalna wydajnosc jakbym cofnal sie epoke wstecz. O dziwo sprawdza sie to co Ola-f pisales na temat sterow , nowa rewizja jeszcze spowalnia dzialanie karty szok! Dzialajac na ciezkich siatkach az korci zeby wrocic do radeona. :/. Moze przesadzam z deka ale zauwazylem znaczny spadek wydajnosci , a powinno byc na odwrot seth85gecko - przemysl pomysl zakupu tej 450 , z 10x zanim ja zamowisz , bierz model z serii 2xx lub radeony.

 

Sproboje jeszcze dzis zaktualizowac bios plyty glownej moze cos pomoze.

Edytowane przez Predator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poruszanie sie w oknie widokowym zdecydowanie wolniejsze ale zato nie ma problemu z brakiem pamieci przy ladowaniu modeli. No i szybciej dokonuje obliczenia to pewne. W zasadzie najbardziej w tej karcie cieszy mnie mozliwosc renderingu GPU i to ze ma 2GB mam pewnosc ze nic sie nie bedzie dlawic:). No nic radeona wymienie na 285 i wtedy bedzie juz wszystko wporzadku. Z tego co wiem to Kub@ ma chyba 285+460 i byl jak pamietam zadowolony.

Edytowane przez Predator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności