Skocz do zawartości

[Problem] Material editor


FiK_

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Korzystając z helionowego poradnika o tworzeniu pajacyka doszedłem do etapu material editora [edit:] a dokładniej Map/Material browsera.

 

Fakt, że książka jest przeznaczona dla 10 a nie 11 do tej pory nie sprawiał żadnych komplikacji, niemniej jednak teraz napotkałem problem - otóż w książce ów browser wygląda zupełnie inaczej niż w moim maksie.

 

Poniżej daje screen od siebie i skan z w/w strony.

Przeszukałem trochę opcji ale nic nie znalazłem :(

 

Jednocześnie chciałbym się przywitać, do tej pory pracowałem w Valve Hammer Editorze i MilkShape i jedynie parę prostych modeli domków czy butelek wykonałem wieki temu w 3, 4, 6 i raz nawet w 8! :-)

 

dmwEB.png

Edytowane przez FiK_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Update... Chodziło mi o Material/Map browser a nie Material Editor, wprowadziłem Cię przez to tylko w błąd.

 

Doskonale wiem jak wybrać mapę itd, chodzi mi tylko o to, że w Material/Map browserze nie mam opcji takich jak w książce, ustawienie maxa defaultowe.

Edytowane przez FiK_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak, ja to wiem - sam specjalnie dodałem sobie bibliotekę 3dsmax.mat :)

 

Zwróćcie uwagę na to jak wygląda okienko browsera - jest tam podgląd tekstury + jakieś dodatkowe opcje, których użycie jest opisane w książeczce, a ja ich nie mam i po prostu nie wiem czy przez to w przyszłości nie będę musiał główkować jak zrobić jakieś dodatkowe operacje na mapach :(

 

Chodzi mniej więcej o tą różnicę:ENYPa.png

 

Dodam jeszcze, że przy kliknięciu na Get material lista po kliku na strzałeczkę opcji zawiera nieco więcej pozycji, ale żadna nie odpowiada za wyświetlenia bocznego panela.

 

Edit:

@mirach: wspomniałeś coś o edycji pliku .ini, możesz mnie pokierować? :)

Edytowane przez FiK_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróćcie uwagę na to jak wygląda okienko browsera - jest tam podgląd tekstury + jakieś dodatkowe opcje, których użycie jest opisane w książeczce, a ja ich nie mam i po prostu nie wiem czy przez to w przyszłości nie będę musiał główkować jak zrobić jakieś dodatkowe operacje na mapach :(

 

tak, widzimy roznice. Jak cos nie masz w ksiazce to masz pod F1 w helpie programu.

 

Tu masz napisane co zmienic zeby miec stary browser.

 

http://www.maxforums.org/threads/old_school_material_browser_2011/0001.aspx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności