Skocz do zawartości

instalacja win 7 z x32 na x64


Tomasz199

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie odnośnie systemu w wersji 64 bitowej, bo mam w wersji 32 i niestety nie wykrywa mi 4GB RAMu, a jedynie 3,25, więc chcę zmienić windows 7 ultimate 32 na 64 i mam pytanie: Czy nie będę musiał robić formatu oraz czy moje zapisane modele 3d i toole z ZBrusha będzie można załadować z wersji 64 skoro pliki te były zapisane w 32

Edytowane przez Tomasz199
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

info z msdn.microsoft.com:

 

Limit on X64:

Windows 7 Starter - 2 GB

Windows 7 Home Basic - 8 GB

Windows 7 Home Premium - 16 GB

Windows 7 Professional - 192 GB

Windows 7 Enterprise - 192 GB

Windows 7 Ultimate - 192 GB

 

Limit on X86 (32bit):

Windows 7 Starter - 2 GB

Windows 7 Home Basic - 4 GB

Windows 7 Home Premium - 4 GB

Windows 7 Professional - 4 GB

Windows 7 Enterprise - 4 GB

Windows 7 Ultimate - 4 GB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Format radziłbym zrobić bo będzie burdello milittare na dysku.

Co do plików to nie ma znaczenia że były zapisane w systemie 32 bitowym - tutaj nic się nie zmienia, o ile wersja softu którą zainstalujesz będzie te pliki obsługiwać (nie widziałem jeszcze niczego co by nie było w ten sposób obsługiwane). Zmieni się jedynie to że możesz uruchamiać aplikacje 64 bitowe. Zapewne bez problemu ruszą Ci też wszystkie 32 bitowe w wersjach które używałeś. Ja jak dotąd znalazłem tylko jeden program którego nie udało mi się odpalić na 64 bitach, ale to był firewall leciwy i w sumie znalazłem lepszy zamiennik. Tak że bez obaw - przesiadka jest bezproblemowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK jeszcze jedno pytanie mnie nurtuje, bo jak kiedyś tam zmieniałem system z visty na win 7 to na partycji C był format automatyczny, a na partycji D miałem zainstalowane wszelkie programy itp., które zostały tak jak były, jednak nie działały, bo rejestr był nowy. Tak więc czy gdybym najpierw skopiował rejestr i potem po zmianie systemu wkleił go w miejsce tego nowego to czy wszystkie programy które zostały na dysku D by działały bez problemu?? Czy da sie tak zrobić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy da się tak zrobić, ale jeżeli tak zrobisz to będziesz miał syf. Cały syf z x32 przejdzie na nowy system. Nie lepiej zainstalować na nowo system, zainstalować wszystko co się ma do zainstalowania i zrobić obraz partycji?

 

Napisałeś ze masz 4GB ramu i Windows 7 ultimate x32. Ultimate x32 widzi 4GB ramu wiec nie wiem czemu Tobie pokazuje 3,25.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności