Skocz do zawartości

Auto 2000-11: Jaguar XK 2007r.


Smoku

Rekomendowane odpowiedzi

Zakładam już wątek bo jakby nie patrzeć mamy już 1 maja i tym samym otwieram oficjalnie bitwę :)

 

Na razie nic nie mam ale właśnie siadam do modelowania i jutro postaram się coś wrzucić.

Edytowane przez Smoku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 37
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No dobra to na rozgrzewkę. Zdaję sobie sprawę z kilku urwanych loopów, oraz tył jest jeszcze na "żeby coś zrobić dziś" i jutro sobie go na spokojnie poprawię, czy raczej wymienię. Czyli od przodu mniej więcej do końca tylnych drzwi jest prosto?

56520964.png

47248092.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to robiłeś? Z bryły siatka chyba powinna bardziej równomiernie rozłożona. Dużo poprawiania przodu Cię czeka. Nie zaznaczyłeś tego kształtu wychodzącego z reflektorów. Rozłóż sobie siatkę pod grilla i zwróć uwagę te przejścia pomiędzy "poziomami maski" mam nadzieję, że wiesz o co mi chodzi, bo sam nie wiem jak to nazwać :P Wiem, że pewnie i tak wiedziałeś to co napisałem, i że czepiam się tego na co zam nie zwracam uwagi :D

 

Daniel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Berger nadkola są proste, bok masz rację :)

Daniel siatka wydawała mi się równo mierna te wypukłości myślałem zostawić na wyższy subdiv bo trochę trudno to było zrobić w bazie, czy to zły pomysł? To generalnie pierwsza próba bazy :P pewnie zrobię ją jeszcze kilka razy od zera o zawsze mam z tym kosmiczne kłopoty, potem jakoś pójdzie:) Ogólnie lipa bo mam słabe ruskie printy, w sensie są w wysokiej rozdizałce ale mają tak duże rozbieżności, że modeluję z zdjęć, jak ktoś ma lub wie gdzie można darmowe vectorówki zdobyć to prosze o info :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z powodu niezadowolenia dostępnością materiałów tj. blueprintów zmieniam auto. Przepraszam za nie zadecydowanie :P Ale to już ostatecznie zostaje. Będzie to jaguar XK z 2005 r. Definitywynie. ostatecznie itd. Tym razem upewniłem się, że mam wszystko czego mi potrzeba :)

xkbas.png

xk2.png

xk4.png

xk3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sajrus obczaj sobie taki parametr jak "crease" w editable poly. Jeśli ustawisz na 1 przy danych edge'ach, ms ich nie rusza ;)

 

Smoku posiedź jeszcze troszkę nad bazą bo gdzieniegdzie masz krzywo. Po konwercie ciężko będzie to poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy jest sens poprawiać? Jest on przecież chromowany i bardzo mały.

A ja zmieniłem trochę technikę. Zamiast baza>lp>hp to baza>hp więc postępy są szybkie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczek też jest ważny, zrobi się nowy.

Na razie ostatni up w tym tygodniu. Poprawiona baza w której już chyba będzie można działać. Od razu uprzedzam, że tył jest od XK 2007 a przód XKR 2005. Bo jest to taki mini mix tego co mi się najbardziej podoba w tych autach nie różniących się między sobą, po za tymi drobiazgami.

basejo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te krawędzie przez AA takie się wydają za daleka. z bliska jest normalnie, zresztą akurat na boku na dole i na zderzaku są dość ostre.

przet.png

Kształt lampy jest trochę nie teges, bo jest płasko i dlatego tak wychodzi o rogu pamiętam, jeszcze nie ma. Na zderzaku nie idzie w góre tylko w dół, dolne przetłoczenie i idzie u mnie.

sidesn.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Ostatnia aktualizacja na dziś. Zdaję sobie sprawę wielu bugów przy lampach tudzież w ich okolicy ale porozcinałem tam i jeszcze jest masa nie poprawionych trójkątów.

dupa.png

EDIT:

withwh.png

Edytowane przez Smoku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo idziesz jak burza:) nie za wcześnie na takie detale? mamy jeszcze 4 miesiące a Tobie bryła trochę faluje. model póki co wygląda obiecująco, ale imho trochę zbyt się spieszysz. mam wrażenie że tylne lampy są za wysokie, powinny być bardziej smukłe choć nie wiem czy to wersja którą robisz: http://www.wallpapersland.net/wp-content/uploads/2009/03/jaguar-xk.jpg

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smoku, to jest tak. Jeśli coś jest dobre, jeśli ktoś jest lepszy od nas to raczej nie chce nam się komentować. :D

 

W poście #28 wyraźnie widać że coś jest z tą linią biegnącą z boku wozu. załącznik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, że wreszcie ktoś odpowiedział:). polka dot to co tam wrzuciłes to chyba XKRz 2006 a ja robię XK z 2007. Ale lampy zdają się być takie same w obu wersjach może to złudzenie bo z printem się niemal zgadza troszkę tam skasznaiłem i poprawię. zeby nie było print jest dobry i ufam mu bo został zrobiony z CADowego modelu. Nie spieszę się :) Robie po porstu póki mam czas, bo potem może być z nim łyso.

89834401.png

 

 

Daniel dzięki usuwałem loopa żeby krawędzie nie były ostre ale zapomniałem usunąc z drzwi i z tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, jest tam źle, prawde mówiąc cały czas sobie zdawałem z tego sprawę. Ale nie chciało mi się nic z tym zrobić :P W ogóle jest tam tyle dupersznytów większych i mniejszych do poprawy, że aż chyba zacznę jeszcze raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności